Dobry lek bez trucia sie chemia

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Dobry lek bez trucia sie chemia

Postprzez Macias » 6 lut 2017, o 21:57

Czesc

Od około pół roku mam dolegliwosci żoładkowe objawiajace sie silnymi wzdeciami, biegunkami do 8 razy dziennie, bólami w lewym boku. Miałem wszystkie badania, kolonoskopie, gastroskopie, USG jamu brzusznej, morfologie, CRP, OB, CEA, proby watrobowe, trzustkowe, proby HP(Hp w ureazowym tescie dodatnia) i nic nie wykazaly. Chodzilem po gastroenterologach, proktologach i tylko potrafili przepisywac mi specyfiki dla polepszenia jakosci zycia. Miałem dosc, jak pewnie wiekszosc z Was.

Jedyne co zrobili mi lekarze to taka eradykacje HP, ze w woreczku żółciowym pojawiły mi sie polipy pozapalne a potem dysplazja jelita( biegunki do 10 razy dziennie z krwia). Od tamtej pory przestałem chodzic do lekarzy, zaczałem czytac ksiazki medyczne dla studentow medycyny i ksiazki z medycyny naturalnej i wyszło mi niezbicie, ze pomoze mi gnieciony czosnek, dziurawiec, duzo witaminy C(nie zadne suplementy tylko grejpfruty) oraz jajka jedzone dosyc czesto. Teraz dzien w dzien jem wieczorem czosnek(działa bakteriostatycznie i nie niszczy naturalnej flory jelitowej) i raz dziennie pije herbate z dziurawca( na zgage i gazy), poza tym co drugi dzien grajpfrut(nie mozna przesadzac bo kwas troche drazni sciany żoładka) i jajka na twardo(jajka działa żółciopędnie, grejpfrut rozrzedza żółć). Po tej terapii, trwajacej juz tydzien czuje sie swietnie, mam kopa jak kon, bole ustepuja, wyproznienia raz do dwoch razy dziennie, zaczęły pojawiac sie duze twarde stolce.

Ludzie zanim zaczniecie sie truc zastanowcie sie!
U mnie te konowaly doprowadziły do dysplazji jelit i zapalenia woreczka zółciowego!
Farmakoterapia to ostatecznosc, leki to nie cukierki i chyba to sie lekarza wyraznie pieprzy.

Pozdrawiam
Macias

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2016
Dolegliwości ogólnie: wzdecia, nudnosci, waskie stolce

Re: Dobry lek bez trucia sie chemia

Postprzez incognito » 15 lut 2017, o 20:15

Kto nie ma problemu z wzdęciami po czosnku może śmiało próbować. Niestety spora część osób na forum odczuwa poprawę stosując się do FODMAP - dla tych osób czosnek to zło w czystej postaci :)
incognito

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawet da się żyć, bywało gorzej

Postprzez Karina » 17 cze 2017, o 08:29

U mnie czosnek by nie zadziałał, bo mnie akurat właśnie po czosnku nieraz boli żołądek i jelita. Więc najlepiej sprawdzić na sobie, jak reaguje organizm :) Wiem, że na wzdęcia i inne objawy związane np. z zespołem jelita drażliwego pomaga kurkumina i olejek z nasion kopru włoskiego. Medarfa ma w ofercie suplement z takim składem. Pewnie spróbuję, bo ostatnio znowu odezwały się dolegliwości...
Karina

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2017
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, wzdęcia

Postprzez alikka » 25 lip 2017, o 09:50

A próbowałaś Dralitan z firmy Medarfa? Jet to produkt prozdrowotny na bazie naturalnych składników. Wspomaga on łagodzenie dokuczliwych objawów Zespołu jelita drażliwego, takich jak: stany zapalne, ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, zaburzenia rytmu wypróżnień oraz procesów trawiennych.Myślę, że warto go wypróbować.
alikka

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2
Dolegliwości ogólnie: ciągłe zaparcia

Postprzez Matthew » 27 lip 2017, o 09:35

Osobiście biorę Duspatalin, bóle brzucha są mniejsze i staram się nie zwracać na to uwagi. Są dni kiedy brzuch w ogóle nie boli. Pozostają zaparcia no i jeszcze ten cholerny ucisk w gardle.. Przez to często mam nudności no ale cóż.
Matthew

Wariant IBS: Zaparciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: Nudności, ucisk w gardle, bóle brzucha

Powrót do Leki i inne preparaty