Problem z biegunkami, bólem brzucha itp

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.

Re: Problem z biegunkami, bólem brzucha itp

Postprzez Keef » 22 kwi 2018, o 19:23

Witam po długiej przerwie. Nastała wiosna i problemy minęły. Zapada pytanie. Co zrobić żeby taki stan utrzymywał się jesienią i zimą? Nie wiem czy to słońce i witamina D czy coś siedzi w mojej głowie. A Wy co sądzicie? Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Keef
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 10:38
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: bóle brzucha itp

Re: Problem z biegunkami, bólem brzucha itp

Postprzez lyin » 23 kwi 2018, o 11:53

Witam. Pozwolę się podpiąć pod ten temat. U mnie masakra jakaś, w styczniu się zaczęło od bóli żołądka, zrobiłem gastroskopię, usg i masę badań morfologicznych i nic. Najpierw podejrzenie żołądka, okazało się że zdrowy, później lekarz stwierdził że może to trzustka ale okazało się, że też zdrowa. Pojawiły się zaparcia 4 dniowe, czułem się strasznie nabity a zarazem osłabiony. Do tego ciągłe bóle żołądka i pojawiła się zgaga. Poszedłem do innego lekarza a on stwierdził, że to wcale nie musi być żołądek tylko jelito grube, no to zrobiłem kolonoskopię i jeszcze raz gastroskopię. Jelito w porządku a w gastroskopii wyszła przepuklina rozworu przełykowego i rumieniowe zapalenie żołądka i opuszki dwunastnicy. Problem zaparć dalej się utrzymywał, mimo że codziennie piłem siemie lniane, colon C czy babkę jajowatą. Lekarz zapisał xifaxan, duspatalin 135, lipancrea 8 tys, mesopral 40 i sanprobi ibs i z zaparć zrobiło się coś dziwnego. Czuję się osłabiony i czuję potrzebę pójścia na kibelek średnio 6 razy dziennie. lekarz powiedział, że te leki poprawią mi m.in. perystaltykę jelit ale ja nie wiem czy one przypadkiem mi nie szkodzą, bo jak przeczytałem ulotki to w działaniach niepożądanych jest rozwolnienie. U mnie rozwolnienia nie ma ale jest raczej luźny stolec z gazami, miał tak ktoś, co to może być? Dodam, że zgada minęła i żołądek przestał boleć.
Avatar użytkownika
lyin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 10:48
Wariant IBS: Zaparcia
Początek choroby: 2018
Dolegliwości ogólnie: Ból brzucha i jelit

Re: Problem z biegunkami, bólem brzucha itp

Postprzez lyin » 23 kwi 2018, o 12:07

Zapomniałem zapytać?
Czy to leki powodują (zamierzone działanie) te częste wizyty w toalecie czy to skutki niepożądane?
Martwiłem się jak miałem zaparcia i modliłem się by się to zmieniło, teraz martwię się co to może być?
Avatar użytkownika
lyin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 10:48
Wariant IBS: Zaparcia
Początek choroby: 2018
Dolegliwości ogólnie: Ból brzucha i jelit

Poprzednia strona

Powrót do Wariant biegunkowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości