Praca

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Praca

Postprzez Mary » 8 gru 2015, o 15:38

Wiem, że jest wątek o tym gdzie pracujemy, ale chciałam trochę ten temat rozwinąć. Szczególnie, że jest on powodem mojego ostatniego załamania.
Czy pracodawca może nas zwolnić za częste korzystanie z toalety? Czy warto mówić o swoich problemach, że może u nas wystąpić potrzeba nagłej przerwy?
Niekiedy nie ma takiej możliwości i przez to zrezygnowałam z jednej pracy. Przerwy są z góry ustalone i nie można sobie odejść od stanowiska kiedy się chce. Bardzo mi zależy na pracy, ale obawiam się, że przez moje dolegliwości nic co chcę nie wypali. Szczególnie, że to nie pierwsza oferta, którą odrzuciłam z 'przyczyn toaletowych'.
Avatar użytkownika
Mary
 
Posty: 64
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 16:03
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Re: Praca

Postprzez Jacek » 9 gru 2015, o 14:01

Formalnie za zbyt częste korzystanie z toalety raczej nie można zwolnić, ale za opuszczanie stanowiska pracy poza ustalonymi przerwami już tak.
Lepiej dogadać się z szefem i powiedzieć jaka jest sytuacja, niż iść w kierunku sporów prawnych. Jeśli tego nie zaakceptuje, to niewiele można zrobić. Wszystko zależy od konkretnego człowieka.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1104
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Praca

Postprzez elton » 19 sie 2016, o 11:48

Tak, lepiej powiedzieć prawdę, że jesteś chora i co się z tym wiąże. Żeby później nie było pretensji, niedomówień i nieprzyjemności dla ciebie. Jesli nie zaakceptuje ciebie, szkoda, ale może kto inny to zrobi.
Avatar użytkownika
elton
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 10:09
Lokalizacja: Szczecin
Wariant IBS: mix przydatności
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, zaparcia, ból

Re: Praca

Postprzez magdalena23 » 25 sie 2016, o 11:04

Hej hej bylam dzis na rozmowie w biurowcu :)fajna praca bo na recepcji spokojnie bez spiny nigdy nade mna nie siedzi , w sumie rewelka mozna cos poczytac mozna posiedziec na necie ale oczywiscie ja juz rozmyslam jak to będzie czy wysiedzę czy dojadę czy nie bd bolało , czy nie bd mi sie chcialo za duzo razy do toalety hahah , no ale juz 24 lata wypadaloby zdobyc jakies doswiadczenie , jak wy sobie radzicie , pracujecie w ogole?:) chyba potrzebuje motywacji hehe
Avatar użytkownika
magdalena23
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 14:07
Wariant IBS: wariant mieszany
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: bole brzucha , skurcze gniecenie dyskomfort biegunki udnosci bole głowy , bol zoładka

Re: Praca

Postprzez nika » 10 wrz 2016, o 19:28

czy damy rade pracowac to mysle ze glownie zalezy od rodzaju pracy bo jesli to np market gdzie siedzisz 8 godz za kasa i masz tylko 15 min przerwy a poza tym nie wolno ci sie ruszyc z miejsca pracy to wiadomo odpada. ja sama pracuje jako sprzedawca od ponad 10 lat i wiem ze da sie ale nie zawsze. uwazam ze trzeba poinformowac szefostwo o tym ze potrzebujemy korzystac z toalety czesciej i naprawde zalezy od czlowieka czy sie na to godzi. moj poprzedni szef byl bardzo wyrozumialy, do tego stopnia ze zapamietal godz o ktorych jem ( niestety mam tez problemy z zoladkiem wiec MUSZE jesc czesto i regularnie ) i pilnowal zeby mial mnie kto zmienic na ten czas :)niestety teraz pracuje w miejscu gdzie jestem sama a klienci niestety nie patrza czy musze do toalety czy jestem glodna. szefowa tez nie akceptuje nieobecnosci w pracy wiec po prawie 2 latach bede musiala zrezygnowac bo moj stan sie tak pogorszyl ze nie bede w stanie dojsc do siebie w takich warunkach. czy cos pozniej znajde? nie wiem ale nie mozna sie od razu poddawac, probujcie do skutku ;)
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 07:30
Wariant IBS: ibs wariant mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: zaparcia,biegunki,wzdecia, skurcze itp...

Re: Praca

Postprzez pablos3744 » 21 wrz 2016, o 15:06

Od dziś szukam pracy... powiem Wam że mimo że jestem mgr złożyłem wiele cv do miejsc pracy po moim kierunku i czekam na odzew. Ale boje się ze nie dam rady :(Mam po prostu lęki że sobie nie poradze w pracy jak ją znajdę przez chorobe :(
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 604
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Praca

Postprzez kajjtus » 21 wrz 2016, o 16:13

nie ma co się łamać, ja pracuję od lipca i jakos daje rade. co prawda do pracy mam 3-4minuty pieszo (polecam taka opcje tym co maja taka mozliwosc, niz tulanie sie przez polowe miasta). rano wiadomo jest najgorzej, no i przed sama praca. podczas pracy, jak nie ma nudy nie mysli sie wcale o swoich dolegliwossciach i naprawde idzie odbębnić te 8h dziennie ;)
Avatar użytkownika
kajjtus
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 sie 2016, o 16:02
Wariant IBS: wariant biegunkowy
Początek choroby: 2015
Dolegliwości ogólnie: poranne latanie do kibelka

Re: Praca

Postprzez magdalena23 » 21 wrz 2016, o 18:29

Dokladnie cos w tym jest zrana jest najgorzej po wstaniu sniadaniu i dojechac , apotem jak sie czlowiek zajmie czyms to az sie sama dziwię jakby to wszystko zniknęło dopiero w domu sie zaczyna:)
Avatar użytkownika
magdalena23
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 14:07
Wariant IBS: wariant mieszany
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: bole brzucha , skurcze gniecenie dyskomfort biegunki udnosci bole głowy , bol zoładka


Powrót do Wolne rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość