Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Rozmowy na temat konkretnych lekarzy i klinik, gdzie osoba z IBS może szukać pomocy.

Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Postprzez Bonsai » 5 cze 2014, o 15:41

Witam,

czy ktoś jest w stanie polecić dobrego gastrologa lub proktologa w Warszawie lub okolicach?

Byłem już u kilku gastrologów, ale sugerowałem się portalem znany lekarz, i jestem zawiedziony.
Zdaję sobie sprawę, że lekarze mają możliwość moderowania opinii na tym portalu, i nie wszystkie przychylne opinie mogą być prawdziwe.

Próbowałem leczenia u Wojciecha Gietki, ale po trzech wizytach stwierdził że on też ma objawy IBS i to nic wielkiego, zlecił gastroskopię, przepisał xifaxan który nie pomógł, następnie loperamid codziennie wieczorem - koniec leczenia.
Jonas Maurycy - szybko zdiagnozował IBS, nie widzi postaw do dalszych badań, zasugerował abym udał się do jego kolegi psychiatry, z którym "wymieniają się pacjentami" i spróbował leczenia psychotropami - mimo tłumaczenia, że nie stresuje się, ani nie mam objawów depresyjnych.
Andrzej Bielewicz - szybki wywiad po którym zapytał o znak zodiaku i stwierdził że ruchy księżyca mogą mieć wpływ na moje jelita, zlecił USG jamy brzusznej. Twierdzi, że ludziom z IBS poprzestawiało się coś w głowach, przez co jelita wariują. Brak słów.
Byłem jeszcze u jednego gastrologa w enel-medzie w Blue City, niestety nie pamiętam nazwiska. Podobnie jak pozostali zbagatelizował problem, zalecił ograniczenie do minimum warzyw w diecie w których upatrywał przyczynę kilkuletnich, codziennych biegunek i wzdęć.

Większe zaangażowanie okazywali zwykli interniści.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Postprzez Jacek » 6 cze 2014, o 11:17

Bonsai napisał(a):Witam,

czy ktoś jest w stanie polecić dobrego gastrologa lub proktologa w Warszawie lub okolicach?


Mam dobre zdanie o prof. Witoldzie Bartniku, który podobno przyjmuje w Warszawie prywatnie.
Jednak jest to tylko moje odczucie, które wyrobiłem sobie na podstawie kilku jego publikacji - wydaje się, że ma on współczesną wiedzę na temat IBS (w przeciwieństwie do tych "lekarzy", o których wspomniałeś, a którzy sugerują się ruchami gwiazd i przestawianiem w głowie pacjentów). Jeśli gastrolog wysyła pacjenta do psychiatry, to należy czym prędzej zmienić gastrologa.

Gdybym miał się wybierać do kogoś w Warszawie - wybrałbym się właśnie do tego profesora. Osobną kwestią są ewentualne wrażenia po wizycie, ale nie dowiemy się, dopóki ktoś nie sprawdzi.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Postprzez Bonsai » 6 cze 2014, o 11:24

Dziękuję,
opinie w internecie rzeczywiście ma nieprzychylne, ale umówię się do niego na wizytę i sprawdzę osobiście.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Postprzez saberity » 3 lis 2015, o 08:26

Gastrologa nie znam, ale świetnym proktologiem jest dr Krzysztof Szala z centrum medycznego SKJ w Wilanowie. W klinice nie ma kolejek, zabiegi wykonywane są za pomocą specjalistycznego sprzętu (laser) a komfort zabiegu jest wysoki. Doktor potrafi rozmawiać z pacjentem, wszystko wytłumaczy jak małemu dziecku. Dzięki niemu pozbyłem się swojego problemu.
Avatar użytkownika
saberity
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 08:23
Wariant IBS: wariant biegunkowy
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: biegunka

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

Postprzez kalineczka » 27 gru 2016, o 20:03

Mnie leczył rok temu proktolog dr Przemysław Ciesielski w szpitalu św. Elżbiety (na Mokotowie). Miałam problem ze szczeliną odbytu. Bardzo długo leczyłam się na własną rękę, zanim zdecydowałam się w końcu udać do lekarza lecz niemożliwy do wytrzymania ból mnie do tego zmusił. Doktor Ciesielski bardzo szybko mi pomógł, był cierpliwy i wszystko wytłumaczył. Bardzo go sobie cenię
Avatar użytkownika
kalineczka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 gru 2016, o 19:56
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2015
Dolegliwości ogólnie: ból


Powrót do Lekarze i kliniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość