Sen i zmęczenie

Re: Sen i zmęczenie

Postprzez Jar0 » 23 paź 2014, o 13:19

Ten temat niestety wraca do mnie jak bumerang...

Pamiętam czas, jakieś 3 lata temu kiedy objawy brzuchowe były jeszcze bardzo niewielkie, że potrafiłem przesiedzieć cały dzień na uczelni, potem trzygodzinny powrót do domu, siłownia, potem nauka do oporu. Wstawałem rano bez problemów i nie czułem się jakbym miał za chwilę paść na pysk. Od czasu kiedy choroba się nasiliła, problem ze snem również się pojawił. Z zasypianiem nie mam problemów. Sednem jest tutaj to, że nie potrafię wypocząć. Pytałem różnych lekarzy co z tym można zrobić ale każdy to olewał. Suplementy nic nie dawały, benzo również.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to dieta. Planuję niebawem wdrożyć LCHF.
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez pablos3744 » 23 paź 2014, o 19:52

JarO możesz troche powiedzieć wiecej o tej diecie. Ja również pamiętam czas przed chorobą o 7 siłownia od 9 do 20 uczelnia o 24 spanie o 5 wstawałem wypoczęty a teraz nawet jak śpie a raczej próbuje spać 8 godz wstaje jak męczennik
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Krzych » 24 paź 2014, o 07:32

To jest normalne. W okresach nasilonych objawów nie mogę spokojnie spać. Wtedy codziennie mi mówią, że gadałem coś przez sen i tak dalej. Śpimy i tego nie czujemy, ale jelita przecież cały czas działają, a że działają źle to wszystkie inne rzeczy też nie działają dobrze. Organizm jest jedną wielką maszyną, jedno uszkodzenie wyklucza optymalną pracę całości. Jak on ma wypocząć jak w jelitach się toczy trzecia wojna światowa.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez Roseberry » 24 paź 2014, o 08:21

Krzych napisał(a):To jest normalne. W okresach nasilonych objawów nie mogę spokojnie spać. Wtedy codziennie mi mówią, że gadałem coś przez sen i tak dalej.

Chyba nie tylko w okresie zaostrzeń tak jest... Ja podobnie jak Wy toczyłam zupełnie inne życie, spokojniejsze przed zachorowaniem na IBS. Teraz też się nie wysypiam, szybko się męczę i często nie mam na nic siły.
Roseberry

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Postprzez Krzych » 24 paź 2014, o 08:26

Pewnie tak jest. Podświadomość działa. Chcąc nie chcąc każdy z nas ma w głowie to co się będzie działo rano.
Krzych

Postprzez pablos3744 » 5 lis 2014, o 06:19

Kiedyś jak byłem zdrowy nawet jak się nie wyspałem nie robiło mi to mocnego problemu teraz słabo śpie wiec i regeneracja jest porażką prawie codziennie wstaje z mega zakawasami po treningu stosuje melise mocny napar ale nie wiele pomaga już...
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Krzych » 5 lis 2014, o 08:00

Ta, pamiętam te czasy. Popołudniu trening, potem do kolegi na nockę, cała noc rżnięcia w gry od 20 do 6 rano, a o 7 rano jeszcze 10 km biegu i dopiero spać. A teraz mam problem żeby stać dłużej niż 10 minut, bo od razu mam "ciężki" i wzdęty brzuch, i dostaję kolki po przejściu 500 metrów. Ma się tą sprawność...
Krzych

Poprzednia strona

Powrót do Dolegliwości inne