Sen i zmęczenie

Re: Sen i zmęczenie

Postprzez pablos3744 » 18 paź 2014, o 06:10

Też mi sie wydaje że pogoda a przewszystkim że jest jesień nie jest obojętne dla naszych jelit na jesien zawsze czuje się gorzej i moje jelita szwankują czego nie moge powiedzieć np: zimą latem
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez stripped » 19 paź 2014, o 21:13

Od ok. 2óch tygodni śpię gorzej, ostatnie kilka dni było koszmarem. Ale u mnie akurat to było związane z inną nieprzyjemną dolegliwością :/
Choć bóle głowy po wstaniu to akurat z tym nie są związane.. także high life, wszystko na raz.
stripped

Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Postprzez Krzych » 19 paź 2014, o 22:56

Bóle zaraz po wstaniu to chyba coś zupełnie normalnego. Ja nawet w bardzo dobre dni mam ból głowy przez około 30 minut od wstania.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez stripped » 20 paź 2014, o 06:06

Są normalne jak mijają, a nie jak się nasilają w ciągu dnia :( unikam tabletek przeciwbólowych, ale gdy się siedzi w pracy i przestaje myśleć z bólu to już nie ma wyjścia :P
stripped

Postprzez Roseberry » 21 paź 2014, o 21:02

U mnie też ostatnio codziennie bóle głowy ;/ Winię za to krakowskie powietrze póki co ;P
Roseberry

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Postprzez Jacek » 22 paź 2014, o 13:18

Mi w ciągu ostatniego roku bardzo pogorszyła się jakość snu. Nie bardzo mogę jednak znaleźć powód...
Jak na ironię, w tym samym czasie bardzo poprawiła mi się praca układu pokarmowego, a mój IBS z postaci biegunkowej, przeszedł w bardziej zaparciową, dzięki czemu jestem znacznie bardziej mobilny.
Teraz moim największym problemem, jest sen - właściwie to bardziej drzemka niż sen. Śpię ok. 9 godzin, ale rano nie jestem wypoczęty.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez stripped » 22 paź 2014, o 18:59

Jeżeli możesz brać preparaty z magnezem to może spróbuj jakiejś suplementacji na to? Brałam Forsen i byłam bardzo zadowolona z jego działania.
Niby nic takiego, a działało (chyba że to placebo ;) )
stripped

Postprzez nenka132 » 23 paź 2014, o 07:06

proponuje melise ,wiem ze Jackowi nie mam co doradzac promolanu jest przeciwnikiem .-),ja po nim spie jak aniolek,biore tylko wtedy kiedy nie moge zasnac,albo jak przezywam stresy.
nenka132

Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Postprzez pablos3744 » 23 paź 2014, o 07:25

Ja stosuje melise bo przy braniu regularnym magnezu miałem coraz luźniejsze stolce wiec magnez nie jest zalecany przy biegunkach.
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Jacek » 23 paź 2014, o 12:37

Podobnie jak u Pablosa3744, preparaty z magnezem odpadają. W lepszym razie boli mnie po nich brzuch (ciężko to opisać - taki dyskomfort, jak przed biegunką), w gorszym - dostaję luźnego stolca.
słyszałem, że kakao zawiera magnez- może to jest jakieś rozwiązanie na uzupełnienie magnezu ?

Rzeczywiście nie jestem zwolennikiem leków psychotropowych - lekarz zapisał mi Estazolam, ale nie chcę go stosować, bo wyklucza on możliwość prowadzenia samochodu na drugi dzień, a poza tym uzależnia, więc nie jest to rozwiązanie.

Co ciekawe - kiedy leczyłem grzyba (o czym pisałem w innym wątku) problemy ze snem ustąpiły. Tu jest moim zdaniem klucz do rozwiązania tych problemów. Jednak teraz stosuję prawie takie samo postępowanie (dieta+leki i suplementy, za wyjątkiem leków przeciwgrzybiczych), ale problemy ze snem nie mijają.
Oczywiście, kiedy chciałem to skonsultować z lekarzem, ten w ogóle nie podjął tego tematu.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne