Częstomocz

Częstomocz

Postprzez Mary » 2 wrz 2013, o 13:12

Widzę nie ma tutaj jeszcze takiego tematu, a ten problem jest chyba dla mnie najbardziej uciążliwy. Nie mam gazów, co może wydawać się dziwne w tej dolegliwości. Mam za to uciążliwy częstomocz, zazwyczaj w trakcie / po biegunkach. Więc jak myślę, że już jest ok to i tak odwiedzam toaletę z inną potrzebą. Miałam robioną analizę moczu, nie odczuwam przy tym żadnego pieczenia lub bólu. Po prostu potrzeby fizjologiczne zawładnęły moim życiem i do szczęścia by się przydał przenośny kibelek. :|
Mary

Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Re: Częstomocz

Postprzez Jar0 » 2 wrz 2013, o 13:33

Mam to samo : ) Kiedy zdarza się awaria, często też muszę iść do toalety z tą drugą potrzebą. Być może jest to spowodowane utratą elektrolitów. Często też zdarza się że stres towarzyszący złemu samopoczuciu i problemom z jelitami powoduje, że mam wrażenie jakbym musiał ciągle iść siku... :)
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez Mary » 2 wrz 2013, o 13:38

Wy, faceci i tak macie lepiej pod tym względem :D

Ogólnie to z tego się zrobiło błędne koło. W zaparciach też zaleca się picie wody, a wiadomo jak się kończy wypicie kilku litrów :D oczywiście dodam, że w nocy tego problemu nie mam.
Mary

Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Postprzez Jacek » 3 wrz 2013, o 12:18

Lepiej może nie mamy, ale na pewno wygodniej :)

U mnie również częste oddawanie moczu jest problemem. Nie mogę zatrzymać wody w organizmie, więc wysycham, co powoduje np. problemy z oczami. Genialne rady lekarzy, aby więcej pić, powodują tylko jeszcze częstsze oddawanie moczu.
Problem nasila się oczywiście po biegunkach. W przeciwieństwie do Ciebie, u mnie ten problem może pojawić się również w nocy. Zdarzają mi się noce, że muszę wstać kilka razy z moczem. Oczywiście spanie w taką noc jest do niczego...

Szerzej o moich dodatkowych problemach, niezwiązanych bezpośrednio z układem pokarmowym napisałem tutaj: dolegliwosci-inne/bole-glowy-bezsennosc-inne-dolegliwosci-towarzyszace-zjn-t39.html

Przenośny kibelek to dobre rozwiązanie. Ja zainstalowałem sobie kibelek w samochodzie i dzięki temu zawsze mam toaletę pod ręką.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez pidzamka81 » 5 wrz 2013, o 09:52

ja mam tak samo, przy biegunkach biegam siku co kilkanaście minut;/
pidzamka81

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez kulka » 24 wrz 2013, o 13:47

ja mam nasilone parcie na pęcherz odkąd biorę xifaxan choć i bez tego było spore... ja jestem wielkim zmarźlakiem a jak tylko mam zimne stópki czy dłonie to zaraz do kibelka mnie goni... w nocy na szczęście problemu nie mam ale nad ranem wystarczy że się tylko przebudzę to mój pęcherz jakby tylko czekał na to żeby mnie przywitać i zagonić do wc...

Jacek jaki masz samochód że Ci się kibelek zmieścił? jeździsz autokarem? :)
kulka

Dolegliwości ogólnie: biegunki osłabienie przelewanie wzdęcia mdłości

Postprzez Jacek » 25 wrz 2013, o 12:13

kulka napisał(a):Jacek jaki masz samochód że Ci się kibelek zmieścił? jeździsz autokarem? :)

Nie, jeżdżę VW Transporterem T5. Wszystko mieści się idealnie za drugim rzędem siedzeń :)
Jest może trochę mało wygodnie pod względem wysokości, bo nie można stanąć w wyprostowanej pozycji, tylko w półzgięciu, ale da się przemieszczać we wnętrzu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. A z kibelka i tak korzysta się na siedząco a nie stojąco, więc nie stanowi to problemu.
Załączniki
DSC02960.JPG
Tak wygląda zabudowa. Po lewej widać kibelek, po prawej szafkę z umywalką. Przegroda za siedzeniami jest zamykana.
DSC02960.JPG (83.39 KiB) Przeglądane 1103 razy
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez kulka » 26 wrz 2013, o 11:14

no proszę :) pełen luksus :)

my jeździliśmy długo chryslerem voyagerem i mieliśmy kosz na śmieci który czasem w podróży służył Dzieciakom do pilnego siusiu ale nie raz myślałam że użyłabym go jako kibelka w sytuacji przymusowonatychmiastowej... na szczęście na razie nie musiałam.
kulka

Dolegliwości ogólnie: biegunki osłabienie przelewanie wzdęcia mdłości

Powrót do Dolegliwości inne