Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące ZJN

Re: Bóle głowy, bezsenność i inne dolegliwości towarzyszące

Postprzez Przemek » 6 sty 2012, o 09:50

Jacek napisał(a):Masz na myśli wzrost objętości brzucha ? U mnie są to jakieś problemy z florą bakteryjną i grzybiczą (Bo przecież każdy z nas ma zarówno grzyby jak i bakterie w układzie pokarmowym. Problem w tym ile ich jest).

Po zastosowaniu terapii antybiotykowej i przeciwgrzybiczej objętość brzucha radykalnie się zmniejsza.
Trzeba tylko rygorystycznie przestrzegać określonej diety.

Czy mógłbyś Jacku nieco rozwinąć tę kwestię? U mnie ogromny problem stanowią wzdęcia, które potrafię "nie zejść ze mnie" przez cały dzień. Brzuch w ostatnim czasie również przechodzi sam siebie (pod względem objętości). O jakiej terapii antybiotykowej i przeciwgrzybicznej mówisz? Sam to wykombinowałeś, czy były to zalecenia lekarza?
Przemek
Administrator

Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Postprzez Jacek » 6 sty 2012, o 11:28

Na temat "grzyby" wpadłem przez przypadek, natomiast kuracja była zaproponowana przez lekarza.
Napiszę o tym w ciągu kilku dni, bo to temat na dłuższe wypracowanie, a ostatnio po biegunkach bardzo się odwodniłem, a co za tym idzie mam bardziej zaczerwienione i obolałe oczy, więc nie mogę długo siedzieć przed komputerem...
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Przemek » 6 sty 2012, o 11:39

Jacek napisał(a):Na temat "grzyby" wpadłem przez przypadek, natomiast kuracja była zaproponowana przez lekarza.
Napiszę o tym w ciągu kilku dni, bo to temat na dłuższe wypracowanie, a ostatnio po biegunkach bardzo się odwodniłem, a co za tym idzie mam bardziej zaczerwienione i obolałe oczy, więc nie mogę długo siedzieć przed komputerem...

Super, będę w takim razie czekał na informacje. Z innej beczki Jacku, mógłbyś w profilu uzupełnić miasto pochodzenia. Bardzo ułatwia to komunikację, bo widząc skąd pochodzić wiedziałbym już czy np. wycieczka do tego lekarza (o którym piszesz) jest w ogóle realna.
Przemek
Administrator

Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Postprzez Jacek » 7 sty 2012, o 12:21

Dziwne, przecież miałem wpisane miasto pochodzenia, ale zniknęło. Wpisałem jeszcze raz.
Jeśli chodzi o lekarza od drożdżaków, to nie jestem przekonany, czy mógłbym ta panią tak z czystym sumieniem polecić, bo ona u każdego z podobnymi objawami diagnozuje Candida albicans, a zatem nie jest w 100 % wiarygodna.
Jacek

Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Przemek » 7 sty 2012, o 15:18

Jeśli dieta, o której pisałeś nie jest ściśle związana z lekami na receptę, to chętnie ją zastosuje, bo objętość mojego brzucha w ostatnim czasie znacznie się zwiększyła...
Przemek
Administrator

Postprzez noitome » 10 kwi 2013, o 06:41

Też mam problem z brzuchem, ale wydaje mi się, że to po części obciążenie genetyczne, bo wiele osób w rodzinie jest szczupłych, a mimo to brzuchy mają nieproporcjonalnie duże. Chyba nie mam nadwagi, kiedyś nawet miałam niedowagę. Trochę się ruszam (gimnastyka, rower, łyżwy w sezonie, spacery), ale nie za dużo, bo nie lubię sportu. Waga wskazuje mniej więcej to samo od kilku lat (tylko przed ślubem w tydzień zniknęło mi z 10 kg, ale już wróciłam do dawnej masy ciała) i nie musiałabym mieć kompleksów, gdyby nie ten głupi brzuch :( Mam wrażenie, że on żyje swoim życiem: od biegunki, wzdęć do zaparć i jakoś nigdy nie znajduje odpoczynku.
noitome

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 1992
Dolegliwości ogólnie: mix objawów na tle nerwowym

Postprzez Krzych » 25 wrz 2014, o 06:56

Idę sobie niedługo na akupunkturę. Głównie ze względu na migreny, ale że na stronie tej kliniki pisze, że przy IBS to też jest skuteczne, to spróbuję i z tym. Spróbować nie zaszkodzi. Klinika działa już 20 lat, akupunkturę robi neurolog pracujący również w szpitalach, więc żadna ściema to nie jest. Muszę spróbować, bo jak się sprawy będą rozwijać tak jak teraz to ja za miesiąc będę mógł już tylko leżeć naćpany lekami przeciwbólowymi przez te migreny. Co drugi dzień jestem nie do życia. Mam to do kiedy pamiętam, ale kurde nie w takim stopniu. To było bardziej zwykłe zmęczenie, ból głowy i brak koncentracji powiązany z IBS, wiele osób tak ma, ale teraz to już są prawdziwe autentyczne migreny. Tak gdzieś od połowy sierpnia bardzo mocne, a nasilenie takie ogólne to jeszcze od czerwca. I tu nie ma zmiłuj, jesteś trupem i koniec. Tylko leżeć i spać. IBS na prawdę zaczyna być dla mnie małym problemem w obliczu czegoś takiego. Objawy jelitowe dla się jakoś przetrwać, nawet gdy czułem się bardzo źle to mogłem czytać książkę, siedzieć na komputerze i robić te wszystkie niewymagające odchodzenia zbyt daleko od toalety rzeczy. Normalnie żyć się nie da, ale coś tam można robić. A teraz jest bum i koniec, nie mogę robić nic. Dobrze że to chociaż co ten drugi czy czasem nawet co trzeci dzień, no ale... Trafi mi się takie coś akurat przypuśćmy na maturę albo na jakiś ważny dzień i co wtedy? A szansa jest duża, 50%. 50% szans na coś pozytywnego to w rzeczywistości 10%, ale na coś negatywnego to już z 80%. Oby ta akupunktura coś dała, bo szprycowanie się lekami o wątpliwej skuteczności to nie jest dobra perspektywa. Powrót do aktywności fizycznej też niewiele dał, po dwóch dniach dostałem takiej migreny, że do dzisiaj mi nie przeszło, i tyle było z regularnych ćwiczeń...
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez stan » 23 lip 2015, o 16:56

Cześć. Chciałbym się zapytać o Wasze ciśnienie. Mierzycie je sobie? Jakie wam wychodzi? Jest w normie? Bo u mnie zawsze niskie. A tętno podwyższone.
stan

Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Postprzez pablos3744 » 23 lip 2015, o 17:52

Ja zawsze miałem niskie
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Jacek » 24 lip 2015, o 10:03

Ciśnienie mam w normie, tylko tętno nieco podwyższone, ale nie na tyle, aby stanowiło to problem.
Jacek

Poprzednia strona

Powrót do Dolegliwości inne