Pytania początkującego

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Pytania początkującego

Postprzez OLX » 16 cze 2018, o 07:26

Witam serdecznie jeszcze raz. Widzę że wreszcie trafiłem w odpowiednie miejsce. Prosiłbym o porady/pomoc.
Otóż bóle wzdęcia zaczęły się u mnie jakoś 6-7 lat temu. Błakałem się po lekarzach z badan miałem już wykonywane:
Morfologia, CRP, ddimmery, badanie per rectum,gastroskopie, usg jamy brzusznej, kał na pasożyty, kał na krew utajoną. Wszystkie te badania w porządku poza gastroskopią na której wyszło że mam przepukline rozworu przełykowego. Po kilku latach doszły problemy z zawrotami głowy osłabieniem, okazało się że mam nerwicę na ktora sie leczyłem dwa lata :) Na codzień mam problemy z uczuciem parcia na stolec z którego nic nie wynika bądź idę kilka razy pod rząd po trochu... W jelitach mam wrażenie jakby mi puchły w środku takie uczucie jakby puuuchłooo i nagle słychać burczenie i jakby przestawało. Kilka razy obudziłem się w nocy z bólem ale raczej sporadycznie. Stolec mam rzadki czasami twardy w kawałkach. Zauważyłem że kiedy idę do łazienki i jest zmiana stolca z twardego na miękki bądź na odwrót to po kilku godzinach zaczynają się silne bóle brzucha które wyglądają niczym skurcze. Kiedys brałem debretin/debridat/sanprobi ibs/ duspatalin retard... ktore raczej nic nie dawaly lub przyjmowalem za krótko bo około miesiąca. Na dzien dzisiejszy przyjmuję duspatalin juz 3ci dzien. Dodam jeszcze tylko od siebie że w wywiadzie rodzinnym nie miało miejsce zeby ktos miał nowotwór tego typu. Czy ktoś z was ma podobne objawy do moich? co dalej? jakieś wskazówki czy to napewno aby IBS? dodam że krwi w stolcu nie ma. A tolec czasami po wysiłku ma wygląd jakby strzępów. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka :)
OLX

Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 6
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, wzdęcia

Re: Pytania początkującego

Postprzez kubae50 » 20 cze 2018, o 21:25

Zrób badanie kalprotektyne prywatnie,i wtedy jak ci dużą wyjdzie to kolanoskopie będziesz musiał zrobić.
kubae50

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2017
Dolegliwości ogólnie: bulgotanie po lewej stronie,ból brzucha,niepełne wypróżnienie

Powrót do Diagnostyka