Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez Jacek » 13 lis 2014, o 13:38

stripped napisał(a):Ten VSL#3 jest jakiś specyficzny? Jesteś już drugą osobą, która o nim pisze :)


Rozumiem, że to ja byłem tą pierwszą osobą ? :)

Podobno VSL#3 ma większą ilość bakterii niż inne probiotyki - nie wiem czy to prawda, po prostu czytałem o tym na innym forum.
Poza tym, może to być kwestia kompozycji akurat tych konkretnych szczepów bakterii.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 13 lis 2014, o 21:23

Jedna saszetka VSL#3 ma nie mniej niż 450 miliardów bakterii. To dużo, bo zwykle kapsułki mają kilka miliardów, np. Dicoflor 60 ma 6 miliardów bakterii i działa. Więc 70 razy więcej bakterii na pewno musi dać jakiś efekt ;)
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez Bonsai » 13 lis 2014, o 21:32

VSL#3 jest stosunkowo drogim probiotykiem, ale z tego co wyczytałem na forach zagranicznych, jest warty swojej ceny (dzisiaj zapłaciłem za niego 49,60pln za 10 kapsułek)
W mojej aptece o nim jeszcze nie słyszeli, ale był w hurtowni więc bez problemu sprowadzili.
Ważne jest to, że probiotyk należy przechowywać a lodówce, co chyba wyklucza zamawianie go przez internet.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez hrm » 17 lis 2014, o 12:14

Wysyłka w chłodzie nie jest żadnym problemem (są odpowiednie opakowania zapewniające niską temperaturę), natomiast zapewne będzie ona wyraźnie droższa od standardowej, więc pytanie o rachunek ekonomiczny takiego przedsięwzięcia. Oczywiście jeżeli preparat ma dłuższy termin przydatności do spożycia to można zamówić kilka opakowań, zawsze będzie taniej.
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez stripped » 18 lis 2014, o 07:38

Jacek napisał(a):Rozumiem, że to ja byłem tą pierwszą osobą ? :)


Tak, jak najbardziej :Dteraz już mi się przypomniało, że to Ty :-)

Z tymi probiotykami to ciekawa sprawa, u mnie ostatnio wszystko totalnie się uspokoiło, brałam antybiotyk na drogi oddechowe, biorę jakiś tani produkt 'biotyk', wcześniej wspomagałam się sanprobi. Teraz pytanie za 100 punktów - to antybiotyk wybrany do ostatniej tabletki tak na mnie zadziałał czy probiotyki ;)...

Co do VLS to pewnie zwrócę na niego uwagę, gdy mi się zaostrzy - jak jestem w desperacji to łapię się wszystkiego, w końcu sanprobi nie jest jakoś dużo-dużo tańszy.
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 314
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez Jacek » 18 lis 2014, o 08:43

stripped napisał(a):
Jacek napisał(a):Rozumiem, że to ja byłem tą pierwszą osobą ? :)


Tak, jak najbardziej :Dteraz już mi się przypomniało, że to Ty :-)


:)


Trzeba tylko dłużej stosować ten probiotyk, aby przyniósł naprawdę dobre efekty.
Przedtem, gdy eksperymentowałem z probiotykami, najdalej po tygodniu stwierdzałem, że nie działają. I to był błąd.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez nenka132 » 18 lis 2014, o 09:00

jak sie nazywaja te probiotyki vsl ?
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez Bonsai » 18 lis 2014, o 09:02

http://www.doz.pl/apteka/p79384-VSL3_kapsulki_10_szt
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez olka » 26 sty 2015, o 23:07

HALOO!! słuchajcieeee..nie wiem czy cuda czy tez entocort zaczał tez dzialac...!ALe lekarz i to naprawde guru w dziedzinie jelitowych przypadłosci..kazal mi poprostu wziac VSL 3 1 raz dziennie 30dni ...
leczenie asamaxem i entocortem mu sie nie spodobało..ale powiedział ze nie chce sie wtracac do lekarza prowadzacego ....
ale napiłam sie VSL3..w piatek... i w sobote rano... CZAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15 min mogłam polezec sobie włózku..do kibelka nie pogoniło od razu..jak to było codziennie od 3 mscy..około..
sobota wysmienita..niedziela.. rano czad znów..chyba sie z dwa razy przebudzałam i nie goniło... potem wstałam i jak czlowiek poszlam do toalety....
niedziela czad..dopiero wieczorem burczenia spore (ale wypiłam napoj sojowy na wieczór mzoe od tego?? bo go 1szy raz w zyciu piłam bo od tygodnia odtsawiona mam tez laktoze)..
dzis..poniedziałek..rano.. spoko:) coprawda 3 wizyty w ciagu dnia w toalecie..ale nawzijmy to przyzwoite !!:) burczenie nie praqwie nic za to troche takiego kruczenie...przesuwania gdzies po mostkiem..poł dnia..ale do zniesienia !! ...tak moge zyc !!!!!!!!
Jesli sie okaze ze miałam rozwalony ten bakteryjny obszar jelita ..to bombowo!! by było..jeszcze na 100% nie wiem..w kazdym razie..jesli nawet na 3 dni przyniesie taka ulge komus jak mi to POLECAM!!! ja fruwam z radosci!!!!!!!
bede dawac znac..bo przymeirzam sie do odstawienia entocortu i potem asamxu ale juz wariuje bo mi dwóch lekarzy kaze odstawic...ale ja juz byłam u około 15tu ..nie przesadzam...majatek trace:( ale nie odpsuzcze,,wyzdrowieje !!
Avatar użytkownika
olka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 21:13
Wariant IBS: IBS mix
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: czeste wypróznienia, skurcze jelita, bóle w roznych czesciach brzucha,uczucia parcia ,bulgotania

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez pablos3744 » 27 sty 2015, o 08:32

Świetnie :)!
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 530
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 1 gość