Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez olka » 27 sty 2015, o 10:59

kur...sie cisnie na usta..dzis gorzej..ale narazie 2 razy plus ból skurczowy...ale przeszlo..teraz parcie do zniesienia..jest nadal lepiej ale juz nie tak kolorowe jak ostatnie 2-3 dni:) w kontakcie..ehh
Avatar użytkownika
olka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 21:13
Wariant IBS: IBS mix
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: czeste wypróznienia, skurcze jelita, bóle w roznych czesciach brzucha,uczucia parcia ,bulgotania

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez limanowa » 27 sty 2015, o 14:21

A mi wyszedł gronkowiec w wymazie z gardła, leczę się od niedawna antybiotykami, zobaczymy może wróci wszystko do normy...... Może od tego to mam....
Avatar użytkownika
limanowa
 
Posty: 31
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:17
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: problemy ranne, ciągłe parcie na stolec

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 1 mar 2015, o 09:11

Dawno tu nie zaglądałem. U mnie jest raz lepiej, raz gorzej. Ostatnio jakieś 2 miesiące temu przesadzałem z kofeiną, która bardzo pogarsza mój stan, wtedy szkodzi mi prawie wszystko. Długo wracam do siebie po jej odstawieniu, ale teraz widzę, że znowu jest w porządku. Mogę jeść moje "bezpieczne warzywa", tłuszcz bez obaw itp i załatwiam się tylko raz dziennie, ale nie ukrywam, że pomaga mi Dicoflor 60 i czasami tabletka Loperamidu (gdy przeczuwam, że będzie gorzej). W dodatku po długiej przerwie wróciłem do gastrologa i dostałem leki, które kiedyś mi pomagały, dzisiaj zaczynam je brać.
Dostałem też antybiotyk Doxycyclinum (2x1) od dentysty. Czy można go łączyć z Xifaxanem (3x2), czy lepiej poczekać i brać je osobno?
Czy Enteromax bierzecie z posiłkiem czy bez? Trzymacie go w lodówce? Ten probiotyk zawiera m.in. bakterie, które zawiera Dicoflor 60, który trzeba przechowywać w lodówce. A jednak na opakowaniu Enteromaxu napisane jest, że przechowywać w teperaturze do 25 stopni. Czy to nie dziwne?
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 25 mar 2015, o 20:44

Zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle jedzenie ma aż taki duży wpływ na mnie, jak myślałem. Są okresy, gdy jest źle i są okresy, gdy jest dobrze, ale tak naprawdę nie wiem, od czego to zależy. Dieta i tabletki mają na to wpływ, ale to nie jest taka reguła, która zawsze się sprawdza. Nie wiem, czy ktoś jeszcze czyta mój temat, ale widzę, że pisanie tutaj jest jak prowadzenie dziennika, przydają mi się te moje informacje z przeszłości ;)

Dzisiaj dostałem spasmolinę, asamax, kreon, amitryptylinum, dicoflor, enteromax i znowu metronidazol (niestety, bo źle na mnie działał). Tym razem bez duspatalinu. Ciekawe jak to na mnie zadziała, bo kilka leków mam nowych, szczególnie jestem ciekawy asamaksu.

Dostałem też od lekarza wydruk z opisem ZJN i z postępowaniem dietetycznym w tej chorobie. Właściwie te prawidłowości już sam dawno zauważyłem i nie przeczytałem nic nowego, ale warto chociaż się upewnić w przekonaniach. Nie wiem tylko, dlaczego zalecają kawę i to w dodatku zabielaną. Kawa to zło...
Jeszcze jedna ciekawostka z tego artykułu: ZJN może nie być związany z problemami psychicznymi. Chodzi o to, że dużo ludzi z tą chorobą się po prostu nie zgłasza do lekarza i żyją z tym, za to ci, którzy mają depresję, rozmyślają, analizują itp - pójdą do lekarza i dlatego to wygląda tak, jakby ZJN szło w parze z głową. Ja sam czasami czytam ze zdziwieniem wypowiedzi niektórych osób tutaj, jak opisują, że cud, że wyszli z domu i że każdy stres powoduje u nich problemy z trawieniem. Ja tak nie mam, mimo że czasami jest źle, za bardzo się stresuję, mam depresję i chodzę do psychiatry, ale mimo wszystko nawet w takim złym stanie z trawieniem może być naprawdę wszystko w porządku, a za to gdy z psychiką jest ok - z trawieniem mogę mieć problemy. Tylko bardzo silny stres pogania mnie do WC, ale taki stres zdarza się może kilka razy w roku i to jest raczej normalne u każdego człowieka.
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez stan » 26 mar 2015, o 00:11

Czytamy, czytamy, tylko czasem dopada nas bezsilnosc wiec i pisac sie nie chce bo i nic rzeczowego do wniesienia w dyskusje nie mamy. Taka walka z wiatrakami mozna powiedziec. Ale trzeba walczyc, kombinowac, testowac. Kazdy jest inny.

Fajnie, ze zdajesz relacje ;)
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 4 kwi 2015, o 07:55

Po nowych lekach czułem, że jest poprawa, ale znowu dostałem antybiotyk od dentysty, tym razem Augumentin. Przestałem brać te nowe leki, które dostałem od gastrologa po tym, jak się dowiedział, że mój stan się pogorszył po antybiotyku od dentysty. Teraz czasami jest kiepsko, ale jeszcze kilka dni brania antybiotyku i wrócę do tych leków od gastrologa. Nie chciałem, żeby ich efekt się zmarnował przez łączenie ich z antybiotykiem, dlatego na ten tydzień je odstawiłem, tym bardziej że mam je tylko na miesiąc, a wizyta u gastrologa dopiero za dwa miesiące. Zauważyłem, że metronidazol tym razem mi nie szkodzi tak jak kiedyś. Spasmolina też nie, więc przyczyną gazów i dużej ilości śluzu musiały być probiotyki colinox. Chociaż z tymi jelitami jest różnie, często oszukują i człowiek nie wie, o co tak naprawdę im chodzi...
Wesołych i bezproblemowych świąt ;)
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 6 kwi 2015, o 07:28

Dziwna sprawa, bo po antybiotyku Augmentin nie jest gorzej (gorzej było tylko na samym początlku brania). Po 3 dniach miałem ochotę na piwo i znalazłem w internecie informacje, że bez problemu można go łączyć z alkoholem. Jak pisałem wcześniej - normalnie po piwach mam biegunkę, chodzę do WC kilka razy. Wypiłem 5 piw, poszedłem tylko raz do WC i nie była to biegunka ani nic bliskiego biegunce. Teraz też czuję się idealnie, nadal chodzę raz dziennie do WC, więc zaczynam się zastanawiać, czy Augmentin mógł mi pomóc.
Chociaż od kilku dni zacząłem porządnie gryźć każde jedzenie, połykam dopiero gdy robi się papka z jedzenia i śliny i nie wyczuwam żadnych stałych części językiem. To na pewno ma znaczenie. Ale nastawiałem się na biegunkę po tym antybiotyku (tym bardziej że na ulotce napisali, że ponad 1 osoba na 10 ma biegunkę, więc ja z IBS jakbym mógł nie mieć?), a jednak jest idealnie.
Zobaczę jak będzie. Mam nadzieję, że to nie jest jakaś przypadkowa poprawa albo efekt placebo.
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 24 maja 2015, o 14:19

Ostatnio nie było za dobrze z moimi jelitami. Dostałem Loperamid WZF, który mam brać codziennie dwa razy, a poza tym Duspatalin Retard i Asamax. I jeszcze Sanprobi IBS, zamiast którego kupiłem Dicoflor 60, który na mnie bardzo dobrze działa. Myślę, że ostatnio było gorzej, bo zacząłem pić białko WPC zamiast WPI, bo myślałem, że nie będę miał problemu z dwoma gramami laktozy, jeśli mogę bez problemu zjeść twaróg, który ma chyba jeszcze więcej - 4 g laktozy na 100 g, jeśli dobrze pamiętam. I przesadzałem z tłuszczem. Wyliczyłem sobie, żeby jeść 25 g tłuszczu na posiłek, ale to chyba dla mnie za dużo. Teraz utrzymuję poziom 10 g i jest lepiej. Zacząłem jeść brokuły i kalafior i nie widzę pogorszenia mojego stanu.
Nie wiem, czy jest sens chodzić do gastrologa, jeśli najbardziej pomagają mi leki, które mogę kupić bez recepty, czyli loperamid i Dicoflor. Pisaliście, że nie można brać loperamidu codziennie, bo to jest lek doraźny, a jednak lekarz mi dał loperamid do brania codziennie dwa razy dziennie przez dwa miesiące.
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez Jar0 » 24 maja 2015, o 15:16

Może jednak warto do rodzinnego się udać po receptę na Loperamid. Schodzi go dosyć dużo, a ten receptowy jest zdecydowanie bardziej znośny finansowo :)

Raczej lepiej nie brać niż brać loperamid bo zgłaszane były przypadki wytworzenia się tolerancji na ten lek. Ja staram się nie brać regularnie, robić chociaż jakieś małe przerwy i po długim już czasie "cyklowania" nie widzę, żeby działał słabiej.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Moja choroba i leczenie u gastrologa (proszę o poradę)

Postprzez ibeesiak » 27 maja 2015, o 16:07

ibeesiak napisał(a):Zacząłem jeść brokuły i kalafior i nie widzę pogorszenia mojego stanu.

Jednak nie mogę jeść takich warzyw. Nie powodują u mnie biegunek, ale bardzo ciężko się po nich czuję, jestem zamulony i śpiący. Tak samo jest po brązowym ryżu, kaszy gryczanej itp. Tak się czułem 10 lat temu, gdy jeszcze nie miałem objawów IBS, ale nie wiedziałem, co jest przyczyną.
Avatar użytkownika
ibeesiak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 06:15
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 0 gości