Dicoflor 60

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Dicoflor 60

Postprzez piter » 14 mar 2012, o 07:24

Jestem świeży na tym forum, ale podzielę się swoimi doświadczeniami w walce z objawami IBS.
Dicoflor 60 biorę na noc bardzo pomaga mi na biegunki brałem wiele probiotyków ,ale tylko ten mi pomógł. Może to się komuś przyda, warto spróbować ja byłem/jestem zaskoczony skutecznością tego leku.Dicoflor dawkuje jedną tabletkę na noc ,gdy się skończy opakowanie robię tydzień przerwy .Wyczytałem gdzieś, że probiotyków nie wolno przyjmować cały czas, bo później bakterie robią się leniwe i nie chcą się rozmnażać tylko czekają na dostawę nowej "ekipy" :)
Ostatnio edytowano 6 maja 2012, o 20:48 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Dicoflor 60

Postprzez Przemek » 15 mar 2012, o 09:44

piter napisał(a):Wyczytałem gdzieś, że probiotyków nie wolno przyjmować cały czas bo później bakterie robią się leniwe i nie chcą się rozmnażać tylko czekają na dostawę nowej "ekipy" :)


Wytłumaczyłoby to mój problem, gdy odstawiam Colon C (mojego dostawcę probiotyków). Gdy odstawiam go, to wszystko u mnie leży...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Dicoflor 60

Postprzez Jacek » 15 mar 2012, o 13:51

Jest to probiotyk cieszący się bardzo dobrą opinią, natomiast ja zaliczam go do grupy leków, które "chyba trochę pomagają". Przynajmniej takie są moje doświadczenia.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze


Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości