Hemoroidy

Re: Hemoroidy

Postprzez Tad 19 » 28 sty 2012, o 22:22

Lek na hemoroidy o nazwie Venescin (drażetki) parę lat temu miałem hemoroidy i niepamiętam czy lekarz mi przypisał czy z innego żrudła dowiedziałem się o tym leku , tak że zastosowałem ten lek i skończył się problem z hemoroidami nie pamiętam dokładnie ile zużylem tego leku 1lub 2 opakowania po 30 szt w opakowaniu, mam tą ulotkę z tego leku zostawiłem sobie jako informację o tym wspaniałym i skutecznym leku i bardzo tanim jak na tamte czasy, niewiem czy obecnie ten lek jest w sprzedaży, to był wytwórca ,, Herbapol SA Wrocław " polecam jeżeli jest w sprzedaży:)
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez Kruffka » 12 kwi 2012, o 20:23

Na stany "wybitnie podbramkowe" dobre efekty daje Proktosedon (dostępny w postaci maści i czopków). Zawiera on m.in. hydrokortyzon, neomycynę cynchokainę, eskulinę przez co działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, znieczulająco oraz hamuje krwawienia i ściąga obrzęki.
Na mniejsze problemy jest cała artyleria specyfików. Preparat na hemoroidy należy dobrać w zależności od rodzaju problemu tj. czy hemoroidy są usytuowane raczej wewnątrz odbytu czy na zewnątrz, czy są bolące, czy są krwawiące itp.
Co do tabletek to dają one efekty przy dłuższym stosowaniu. Praktycznie większość preparatów na żylaki kończyn/podudzi polecanych jest do stosowania przy żylakach odbytu (diosmina, wyciągi z kasztanowca).
Nie liczyłabym na efekty po zażywaniu homeopatycznych granulek, które ktoś tutaj podał.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 19 cze 2012, o 09:13

ta dammmm, pojawily sie u mnei hemoroidy, witam szanownych klubowiczow :)
narazie pierwszy raz, wiec masc i cozpki poszly w ruch odrazu, obiecalam sobie wiecej ruchu SYSTEMATYCZNEGO, diete mam mysle dobra, kuzwa a co bedzie po ciazy? jak jeszcze przed nią mam ten problem? Z tego co sie orientuje to zabieg gumkowania jest w chwili obecnej najlepszy pod wzgledem powiklan, gojenia, bolu, upierdliwosci samego zabiegu, mysle ze mozna go tez na nfz zrobic.
Jak czesto sa nawroty tego przemilego zylaczka? Czasami czuje sie jak emeryt...
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez piter » 19 cze 2012, o 22:45

flower napisał(a):ta dammmm, pojawily sie u mnei hemoroidy, witam szanownych klubowiczow :)
narazie pierwszy raz, wiec masc i cozpki poszly w ruch odrazu, obiecalam sobie wiecej ruchu SYSTEMATYCZNEGO, diete mam mysle dobra, kuzwa a co bedzie po ciazy? jak jeszcze przed nią mam ten problem? Z tego co sie orientuje to zabieg gumkowania jest w chwili obecnej najlepszy pod wzgledem powiklan, gojenia, bolu, upierdliwosci samego zabiegu, mysle ze mozna go tez na nfz zrobic.
Jak czesto sa nawroty tego przemilego zylaczka? Czasami czuje sie jak emeryt...
Ostatnio edytowano 20 cze 2012, o 23:10 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez piter » 19 cze 2012, o 22:46

piter napisał(a):
flower napisał(a):ta dammmm, pojawily sie u mnei hemoroidy, witam szanownych klubowiczow :)
narazie pierwszy raz, wiec masc i cozpki poszly w ruch odrazu, obiecalam sobie wiecej ruchu SYSTEMATYCZNEGO, diete mam mysle dobra, kuzwa a co bedzie po ciazy? jak jeszcze przed nią mam ten problem? Z tego co sie orientuje to zabieg gumkowania jest w chwili obecnej najlepszy pod wzgledem powiklan, gojenia, bolu, upierdliwosci samego zabiegu, mysle ze mozna go tez na nfz zrobic.
Jak czesto sa nawroty tego przemilego zylaczka? Czasami czuje sie jak emeryt...


Mi ostatnio przy ostrym zaparciu też wydarzył się jeden żylaczek.Lekarz przepisał mi diosminex 2xna dobę 500mg lub raz na dobę 1000mg diohespan max do tego maści aesculan i Procto-glyvenol.Na razie mam spokój był to pojedynczy wypadek (mam nadzieję). U mnie żylak bardzo szybko pękł ,co było na plus.
Wytyczne od lekarza;
-dbać o to ,aby nie było zaparć.
Praktycznie co tydzień chodzę po górach minimum po 15km i nie uchroniło mnie to przed tą przypadłością co nie oznacza, że nie trzeba się ruszać. ;)
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 20 cze 2012, o 13:35

kurna ja zaparcie to moze mialam ze 3x w zyciu, wczesniej mialam czestsze biegunki, lub niepelne wyproznienia, moze to stad no inei da sie ukryc ze prace mam siedzaca raczej, ale jezdze na rowerze do pracy jak jest pogoda ok, no i teraz przysieglam sobie ze bede sie wiecej ruszac ;/
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 9 lip 2012, o 16:19

Flower bardzo mi przykro ;/
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Hemoroidy

Postprzez Jar0 » 9 lip 2012, o 16:40

flower napisał(a):kurna ja zaparcie to moze mialam ze 3x w zyciu, wczesniej mialam czestsze biegunki, lub niepelne wyproznienia, moze to stad no inei da sie ukryc ze prace mam siedzaca raczej, ale jezdze na rowerze do pracy jak jest pogoda ok, no i teraz przysieglam sobie ze bede sie wiecej ruszac ;/


Z tego co wiem to jazda na rowerze, mimo że jest to przyjemna i skuteczna forma aktywności fizycznej, nie sprzyja zbytnio kondycji strefy na której się siedzi ; ) Jeśli mówi się o ruchu mającym przeciwdziałać hemoroidom to zazwyczaj chodzi o spacery, ćwiczenia, bieganie...

A hemoroidom sprzyjają wszelkie sytuacje związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit. Zarówno biegunki jak i zaparcia są dobrym sposobem na nabycie tej dolegliwości ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 9 lip 2012, o 18:36

no wlasnie jak czytalam a forach to owszem krazy opinia ze rower nie jest wskazany ale ja jezdze tylko 7 km dziennie wiec to dosc krotko, i wlasnie zaciekawilo mnie ze osoby ktore maja o wiele wieksze dosiwadczenie z zylakami pisaly ze rower jest ok, ze nie szkodzi, i nie pogarsza sytuacji.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 10 lip 2012, o 18:59

Ja nie wiem. Jeżdżę dużo na rowerze i ogólnie dużo się ruszam ale nie zauważyłam żadnej zmiany ani na korzyć ani na niekorzyść.
Wydaje mi się, że ruch ma sprzyjać poprawieniu perystaltyki jelit przy zaparciach i tym samym zmniejszyć hemoroidy ale tak jak mówi Jar0 hemoroidy pojawiają się też przy biegunkach (chodzi o silne parcie).
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości