Hemoroidy

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 2 sty 2012, o 13:19

Ja się wzbraniam przed tabletkami dlatego, że każde kolejne przyjmowane preparaty to obciążenie dla układu pokarmowego. Mój lekarz doradził mi, żeby sobie odpuścić wszelkie witaminki i inne bez których da się żyć.
Czopki chociaż będą one miały dokładnie takie same działanie uboczne jak maść, bo o to też pytałam w aptece, ale wypróbuję je.
faktyczne są drogie, bo kosztują 40zł za 12 sztuk a jest napisane, żeby stosować rano i wieczorem czyli starczy tylko na 6 dni... No zobaczę i dziękuję:)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 3 sty 2012, o 12:15

ale ze mnie gapa haha, pisalam o czopkach, a dziwilam sie ze wzbraniacie sie przed tabletkami- cos mi sie ubzduralo, wiem, ze kazdy z nas chce odciążyć układ pokarmowy przeciez wiec z dwojga zlego lepiej te czopki niz tabletki.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez Jar0 » 3 sty 2012, o 12:48

Tylko właśnie. Czopki i maści powodują pewne nieprzyjemne odczucia o których pisała 1x2x3 i też ja ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 4 sty 2012, o 09:59

ale to sie chyba bierze tylko kilka dni i potem przerwa? czy sie myle? ten problem mnei nei dotyczy, wiec z doswiadczenia osobistego nie wiem co i jak, ale chcialam pomoc :)
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 4 sty 2012, o 10:10

Tabletki przez 4 dni po 3, przez 3 po dwie a potem 1. Za Twoją radą poszłam do mojej zaprzyjaźnionej apteki i pani mgr tez mi polecała, bo dobrze też działa na naczynka ogólnie a ja mam dość kruche (jest zima lepiej się zabezpieczyć niż potem chodzić z czerwona twarzą), więc się zdecydowałam. Najlepiej smarować maścią lub używać czopków, łykać i przez ten tydzień powinny zniknąć tak jak mówiłaś. Ja od dziś zaczynam. Powiem jak tam postępy.

Zazdroszczę, że Cię nie dotyczy problem i dziękuję za podpowiedź:)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 4 sty 2012, o 10:34

ciesze sie ze moglam pomoc, i do tego cos z diosminą(diohespan itp, jest troche tych preparatow na rynku), wlasnie na naczynka, ja tylko powtarzam to co zalecil lekarz i wiem, ze problem zniknął i nie ma poki co nawrotów, do tego dieta bogata w warzywa i owoce, i kawe odstawic, duzo pic by unikac zaparc, kefiry pic.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 4 sty 2012, o 11:10

Jakich zaparć? :):):) hihihi to zupełnie nie mój problem ale niestety od długotrwałych ostrych biegunek też się robią. Chodzi tu o silne parcie nie ważne z jakiego powodu. Większość kobiet po porodzie ma hemoroidy ;/
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 4 sty 2012, o 13:06

wiem wlasnie ;/ coz trzeba bedzie przejsc i przez to :)
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Hemoroidy

Postprzez 1x2x3 » 11 sty 2012, o 19:33

Niestety jestem więcej niz pewna, że Diohespan spowodował u mnie problemy jelitowe. Po odstawieniu problemy minęły. Oczywiście teraz jestem jeszcze na etapie dochodzenia do siebie (nadal dłużej mi to zajmuje niż zdrowej osobie) ale chodzę do łazienki w granicach normy. Przez dolegliwości jelitowe sprawa hemoroidów się nasila więc ciężko mi powiedzieć jakie normalnie efekty by przyniosło ale mimo wszytsko coś mogę o preparacie powiedzieć. Musze przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Mimo wszystko mam wrażenie, że nastąpiła drobna poprawa, a przecież czułam się gorzej! Zdecydowanie uważam, że choćby i z tego powodu mogę polecić dalej.

Powiem jeszcze, że w celu uniknięcia efektu nocebo staram się nie czytać efektów ubocznych na ulotkach kiedy zamierzam coś wypróbować (ostatnio czasem to robię ze względu na dyskusje na forum ;)). Zazwyczaj daję do przeczytania chłopakowi i on ewentualnie pilnuje tego co się ze mną dzieje :)Tak było w przypadku Sulpirydu, jak również teraz. Niestety jestem dość delikatną osobą i zazwyczaj dotyczą mnie wszystkie efekty uboczne ;/
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Hemoroidy

Postprzez flower » 12 sty 2012, o 11:42

ja tak mialam z zelazem, mam niski poziom i lekarka zalecila zebym polykala jakis czas zelazo w tabletkach, i powiedziala ze jakby uklad pokarmowy za bardzo mi dokuczal to zebym odstawila albo brala co 2-3 dni, no i najpierw bylam z siebie dumna bo nic sie nei dzialo ale po tygodniu jak sie skumulowalo to mialam ciagle przelewania itp, i odstawilam, a teraz biore co kilka dni, i lykam spiruline, bo tez ma duzo w sobie wartosciowych rzeczy.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości