Witam wszystkich

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 15 lut 2014, o 14:13

amylazy
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 16 lut 2014, o 11:00

nenka182 napisał(a):hmm mysle ze antybiotyki daly nam popalic ............


Coraz częściej myślę o tym, że przyczyną moich problemów może być nadmierne stosowanie antybiotyków z czasów dzieciństwa. Oczywiście probiotyki nie były wtedy zalecane tak jak dzisiaj.
Ale taka była wtedy szkoła leczenia zapalenia oskrzeli, na które często chorowałem.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 16 lut 2014, o 13:08

ja tez duzo chorowalam na anginy zawsze byl antybiotyk bez tabletek oslonowych,pencilna ,erytromecyna mialam w dziecinstwie przez zapaleniie gardla paciorkowca ,leczona bylam bardzo dlugo przez anytybiotyki
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 17 lut 2014, o 11:26

moze troche z innego tematu przez te 11 lat zauwazylam ze psychika ma duze znaczenie,w sobote bylam ze znajomymi w sklepie poszli kupic maszyne do kawy,ja siedzialam w samochodzie 5 minut skurcz brzucha,wzrokiem szukam wc brak,zaczelam sie pocic minelo 15 minut,kiedy sie zjawili skurcz ustoapil,4 lata temu robilam studium szkola 50 km z dala od domu jechalismy trasa gdzie byly lasy wszystko ok dojezdzamy do miasta czerwone swiatlo czekamy skurcz chec zrobienia kalu ,niedziela wszystko zamkniete o 7 wyskakuje z aua zaczynam plakac ,po chwili mija z powrotem do auta i szybko do szkoly jednak potrzeba wc wygasla,powtarzalo sie to samo przez kilka tygodni na tych samych swiatlach,,jestem w niemczech dojezdzam do pracy metrem ta sama sytuacja jedna stacja na ktorej jest tunel,czerwone swiatlo metro sie zatrzymuje nie mam wyjscia poce sie dostaje skurczu ,tez pare razy w tym samym miejscu,jak to wszystko sie zaczelo 11 lat temu ,szkola 5 technikum lekcja marketingu 2 godziny dokuczliwe przelewanie w brzuchu a potem biegunka poszlam do lekarza szkolnego powiedzial widocznie jakas grypa,wiru ,dojechalam do domu wszystko minelo ,jednak za tydzien ta sama lekcja te same objawy ,dziwne a pozniej nastapilo pogorszenie objawy zawsze z rana przelewanie w brzuchu biegunka,zaczelam wagarowac,do szkoly dojezdzalam 20km samochodem z kolegammi,pozniej tak samo zaczelam szkole fryzjerska nie dokonczylam nie moglam wsiasc do autobusu zawsze potrzeba wc ,jedyne co ukonczylam to 2 letnie studium opiekuna domu pomocy spolecznej,dzieki kolezanka ktore w podruzy mnie wspieraly .teraz mam problem ,jestem w niemczech autobusy metra to srodki lokomocji ktorymi musze sie poruszac ,mieszkam na obzezach hamburga zeby dojechac do centum do pracy musze jechac metrem,to mnie przeraza ,chcialabym poszukac na miejscu pracy ale moja psychika jest w takim stanie ze nawet tam boje sie isc ,boje sie ze po drodze zlapie mnie biegunka,ze bede sie spozniac ,ze w stresie spie tylko 2 godziny i bede wykonczona kiedy o 6 budzik zadzwoni,masakra rodzina mnie nie wspiera nie rozumieja co to znaczy ,mowie im nie raz chorowaliscie na grype jelitowa ? ja mam tak codziennie walcze z takim bolem brzucha i biegunka ,osoby nie majace tego nie rozumieja tak samo kolezanki jedz z nami na basen do kina ,ja mowie nie moge wole w domu siedziec niz przezywac stres podrozy,mam 31 lat nawet do centum handlowego sama nie pojde kilka metrow,nie chce tak zyc 11 lat meczarni,11 lat bez korzytania z zycia ,jak wyzdowieje ,wiem ze pojade nad morze wezme kocyk i mam nadzieje ze bez stresow bede sie relaksowc,teraz morze jest nie mozliwe ,bylam tam ale tylko zima na chwile nie bylo ludzi i znalazlam dostep do wc ,latem jest za duzo osob boje sie ze wc beda za duze kolejki a ja musze zaraz isc nie za 5 minut,to koszmar takie zycie ,codziennie strach,niepokoj,glowa pelna mysli wc ,biegunka ,brzuch,pelna apteczka tabletek i na nic nie pomagaja,nie wiem co robic ale jestem na wykonczeniu pozdrawiam ibs
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez wczorajszy » 18 lut 2014, o 07:10

Najgorszy jest fakt, że nie ma na to lekarstwa.. Ogólnie staram się wprowadzić dietę i zmienić ilość spożywanych posiłków. Niestety jest dużo produktów których nie można spożywać przy wariancie biegunkowym.. Ale zauważyłem, że jest poprawa jak się wyeliminuje pewne produkty z menu. Nenka182 nie poddawaj się.
Avatar użytkownika
wczorajszy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 14:28
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: masakra

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 18 lut 2014, o 12:36

Nenka182 Niestety stres pogarsza objawy IBS (ale nie jest przyczyną tej choroby, jak uważają niektórzy lekarze). Jest to zupełnie normalne, że nie mamy zaufania do swojego układu pokarmowego, który w dość krótkim czasie, może nas zmusić do wizyty w toalecie.

Na pewno kiedyś zostanie wynalezione lekarstwo na IBS, bo zbyt wielu ludzi ma z tym problem.
Aktualnie największą szansą na powrót do normalności wydaje się być transplantacja flory bakteryjnej układu pokarmowego od zdrowego dawcy (Fecal Microbiota Transplantation). Stosuje się to od kilku lat w przypadku zakażeń bakterią Clostridium Difficile, a niedawno zastosowano FMT u pacjentów z IBS i rezultaty są obiecujące.
U Ciebie, jak i u mnie niewątpliwie jest problem z florą bakteryjną, być może spowodowany nadmiernym stosowaniem antybiotyków w dzieciństwie. Zatem FMT wydaje się być skutecznym rozwiązaniem.

Wspominasz, że mieszkasz w Niemczech. Może udałoby Ci się dowiedzieć, czy gdzieś w Niemczech jest stosowany FMT ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez pablos3744 » 20 lut 2014, o 07:04

Myślę że każdy z Nas chorujący na IBS ma chwile załamania co mnie nie dziwi na początku mojej choroby byłem kłębkiem nerwów dla czego to Ja i czemu muszę się zmagać z takimi objawami... Ale po jakimś czasie uświadomiłem sobie że cóż jestem chory muszę z tym żyć muszę zmagac się z objawami wiedząc że czasami musze być na towarzyskim out. Najprościej się oswoić z choroba przeciwnościami i żyć swiadomie z tą chorobą Ja dla nie których mówie w prost jestem chory kto akceptuje zostaje kto nie nie płacze że go nie ma ;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 614
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 20 lut 2014, o 09:17

zakceptowac to probowalam,jednak w sytuacji kiedy siedze w metrze jade do pracy przychodzi chec skorzystania z wc hamburg jest duzy ja jezdze do pracy w rozne miejsca sprzatam tu domy i najgozej jest jak naprawde nieraz nie moge znalezc wc wtedy wpadam w panike i na drugi dzien kiedy wstaje na rano boje sie ze sytuacja sie powtorzy,tak mysle jedyne wyjscie znalezc prace na miejscu mieszkam na obrzeszach hamburga do centrum jade godzine ,jednak znalezc prace w tych cuasach w niemczech to tez nie takie juz proste.tak pozatym dieta wasza co wy jecie wlasnie jest duzo produktow z ktoryh trzeba rezygnowac ,ja jem ryby,chude mieso,jajka ,warzywa gotowane,owocow nie jem ,pije soki kompoty ,no i jak robie obiady nie mam pomyslow ile mozna jesc w kolo to samo,a i zeby jeszcze taka dieta pomogla a to nie raz po zjedzeniu ryby mnie przeczysci,dziwne jest to ze sa naprawde dni kiedy mi nic nie dolega ok na rano zawsze luzny stolec ale potem moj brzuch sie uspakaja ale jak pisze to bywa bardzo rzadko.lekartwo na to ,marze o tym zeby wziasc na bletke i nie chorowac juz nigdy na ibs
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 20 lut 2014, o 09:28

jacku wlasnie w niemczech ogladalam program o czym piszesz ,zrobili to 60 letniej kobiecie cale zycie meczyla sie z ta bakteria po tej transplantacji bakterii od zdrowego czlowieka kompletnie wyzdrowiala,wiesz moze jaki test zrobic na ta bakterie wspomnialam o tym na wizycie w loboratorium w moim miasteczku ale kompletnie nie wiedzieli o czym mowie
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 20 lut 2014, o 11:47

Obecność tej bakterii wykrywa się przez badanie kału.
W laboratorium mogli nie wiedzieć o FMT, ale powinni wiedzieć w jaki sposób wykryć Clostridium Difficile.
Weź jednak po uwagę, że zakażenie bakterią CD, a chorowanie na IBS, to dwie różne sprawy.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości