Witam wszystkich

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 23 lut 2014, o 14:45

ja chce wyzdrowiec ta choroba chyba jest na cale zycie ,ale ja nie umiem z tym normalnie zyc .-(
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez pablos3744 » 23 lut 2014, o 14:52

Powiem Wam że mi 2 dni już świrują jelita ale chyba dla tego że nie trzymam diety piatek browarki sobota pizza i zbieram żniwo ....;/ ale raz na jakiś czas trzeba ... Walczymy dalej :-)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 614
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 24 lut 2014, o 10:25

dzisiaj poczytalam troche forum mianowicie jak u wszystkich sie zaczelo ,wspolne cechy przedewszystkim to bol lewej strony brzucha,sporo tez o stresie w szkole ,co mi tez dalo do myslenia cisza ,na lekcji ,jazda autobusem,powiem wam ze tez tak mam jak cos robie jest w miare ok ale jak bez czynnie siedze slysze przelewanie w brzuchu ,wlasnie niektorzy pisza nie raz zjem cos lekkostrawnego dostaje biegunki a po zakazanym produkcie nie mam,tez ostatnio sie dziwilam dlaczego po rybie pieczonej we folii mialam biegunke ,biegunki przewazne rano lub wieczorem po poludniu u wiekszosci osob objawy sa slabsze ,u mnie pare razy doszlo do tego ze wieczorem dostalam silny bol brzucha nad pepkiem wyszedl tam jakby guzek,kulka ,po czym zaczelam wymiotowac ,no i biegunka lecialo dolem i gora ,te objawy mam na jakis czas ostatnio wypilam likier kawowy ,po 15 minutach masakra,innym razem pamietam ze byla to zupa ogorkowa na smietanie i te same objawy,czasem mysle ze to cos powarzniejszego niz ibs ,szczerze wolalabym nawet to wykryc ,bo tak naprawde po tylu latach nie wiem co mi jest co jest dokladna przyczyna jak to leczyc zeby wyzdrowiec wkurza mnie to ze biore mase tabletek trace kase pomimo ze pracy nie mam za wiele ,cholera i nadal choruje nadal zero minimalnej poprawy ,chyba jestem tu najbardziej stresowa forumowiczka ,sorry .-)
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jar0 » 24 lut 2014, o 11:36

Spokojnie, wcale nie jesteś tutaj najbardziej zestresowaną osobą. Większość osób tutaj zapewne ma problemy ze stresem, który w większości generowany jest nie przez samo życie tylko przez nasze brzuchy :)Co do Twoich objawów... Leczy się gdzieś? Jakieś sensowne badania miałaś zrobione?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 24 lut 2014, o 12:06

tak kolonoskopia ,rozne baania krwi ,grzybica candida, leczylam sie biore te same tabletki co wiekszosc forumowiczow ale bez efektow teraz obecnie biore rowniez tabletki na depresje ale znowu nic jest coraz gozej z moja psychika ,nie moge dojechac ostatnio do pracy a jezdze autobusem jest ciezko
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jar0 » 25 lut 2014, o 02:55

Wycinki był pobierane? Jak z dietą?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 28 lut 2014, o 09:07

wycinki nie byly pobierane moja dieta ,mam diete przeciwbiegunkowa ryz ,kaszka manna ,nic smazonego ,pieczenie w foli ,gotowane warzywa,owocoe surowe tez odpadaja,pomimo tego objawy sa nadal,zdarza sie ze zjem czasem cos zakazanego jak gdzies jestem poza domem i odziwo objawow nie mam ,takze nie mam pojecia jak z ta dieta napewno wiekszosci osob pomaga mi akurat nie bardzo
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez zelaznawola » 10 mar 2014, o 09:13

Ja już po gastroskopii i w sumie wyjaśniła ona więcej niż kolonoskopia :)Wiem już wszystko co się dzieje z moim układem pokarmowym. W moim przypadku to żaden IBS jak wmawiała moja rodzinna lekarka, nie chcąc mnie wysyłać na dalsze badania (wszystko robiłam prywatnie) Kolonoskopia jak pisałam wcześniej wykazała mikroskopowe zapalenie jelita grubego o małym nasileniu. Lekarz uznał więc, że to zapalenie nie może dawać aż tak silnych objawów i biegunek jakie ja mam, dlatego zdecydowałam się na gastroskopię, która z kolei pokazała ...więcej rzeczy niż się spodziewałam. Mianowicie: mam małe cechy przepukliny rozworu przełykowego (cokolwiek to jest...:D), nie domyka mi się jakaś zastawka przy przełyku, czy dwunastnicy, nie pamiętam dokładnie. W dnie żołądka miałam mnóstwo żółci, a w antrum stwierdzono spore zapalenie, co też mnie zdziwiło, bo jedynym objawem była uporczywa zgaga ,oraz raz na rok dość silne pobolewanie. Dodatkowo część dwunastnicy mam w normie, a inną jej część z zanikającymi kosmkami (tak jak mi kazano jadłam przed gastroskopią wszystko co ma gluten) ,więc lekarz podejrzewa zespół złego wchłaniania, LUB celiakię. Pobrał wycinki i mam je odebrać 19 marca, wtedy się dowiem ,czy to celiakia ,czy tylko zespół złego wchłaniania. Lekarz mi tłumaczył, że zamiast zatrzymywać się w dwunastnicy, mój pokarm przelatuje przez nią, co może powodować biegunki. Brali też pod uwagę, że mogę mieć kamienie w woreczku żółciowym, ale usg miałam w styczniu i jedyne kamienie jakie mam ,to kamienie na nerkach, więc tu było ok :)A dodatkowo oprócz tego wszystkiego stwierdzono refluks żołądkowo-jelitowy. Otóż kochani forumowicze... to jest mój ''zespół jelita drażliwego'' ... Aż mi się gorzej robi jak dawałam się zwieść lekarce i byłam naiwna, oraz uparta nie chcąc robić gastro i kolonoskopii. Być może dziś byłabym już całkiem zdrowa i nie męczyłabym się aż tyle... Lekarz uznał, że najpierw trzeba wyleczyć żołądek i zaleczać refluks, a później zająć się mikroskopowym zapaleniem jelita grubego. Dostałam leki na zapalenie żołądka. Controloc40, oraz Proursan czy coś takiego ,zaczęłam je dziś brać. Podobno leczenie żołądka ok 6 tygodni, potem dalsza część leczenia. Jak wyjdzie, że to celiakia to dodatkowo włączą mi dietę bezglutenową, podobno wtedy leczenie będzie łatwiejsze, gdy wyjdzie, że za moimi kłopotami tkwi celiakia...w sumie ucieszyłabym się. Testów z krwi na celiakię nigdy nie robiłam. Zostają mi badania na bakterie i pasożyty z kału, ale to za jakiś czas :)A oprócz tego pobierano próbkę wycinku na test na helicobacter i tej bakterii akurat nie mam wcale :)Lęk powoli mnie opuszcza, bo jak wiecie bałam się najgorszego. Teraz tylko myślę co robić by wyjść z tych cholernych biegunek niszczących życie... No i tak sobie myślę, że nawet jeśli to nie celiakia, to może warto byłoby włączyć dietę bezglutenową tak czy siak...bo równie dobrze mogę mieć nietolerancje glutenu, co sądzicie?
Avatar użytkownika
zelaznawola
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 09:40
Wariant IBS: mikroskopowe zap.jelita
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, burczenie w brzuchu

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 10 mar 2014, o 13:59

Życzę Ci w takim razie całkowitego powrotu do zdrowia !

Twój przypadek, to kolejny dowód na to, że należy szukać kompetentnego lekarza, prowadzić diagnostykę i poszukiwać przyczyn problemów w układzie pokarmowym, a nie chodzić do psychologa czy psychiatry.

Co do alergii na gluten, mam zbyt małą wiedzę, aby coś Ci doradzać. Wszystko zależy od wyników badań.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez zelaznawola » 11 mar 2014, o 12:57

Dokładnie, najważniejsze to znaleźć odpowiedniego lekarza, który będzie uparty i kompetentny ,a nie słuchać rodzinnych i gastrologów, którzy nie wysyłają na dalsze badania ''bo pani jest młoda'' ja mam 18 lat i już takie problemy z układem pokarmowym, to nieważne kto jaki ma wiek, bo choroby dopadają w różnych okresach życia, nie tylko kiedy ktoś jest starszy. Jeszcze w dzisiejszych czasach ,gdzie jedzenie w większości jest naszpikowane chemią i całym GMO, gdzie nie ciężko o niezdrowe żywienie...Moja lekarka też proponowała psychologa/ psychoterapeutę. I w sumie bliska byłam ,aby dać się namówić, ale tu błąd robią właśnie tacy lekarze. Gdybym poszła, psycholog zacząłby mi wmawiać nerwowe reakcje organizmu i jestem pewna, że po czasie doprowadziłoby mnie to do szaleństwa, a tak mam już zarysowany cały obraz i wiem co ,jak leczyć :)Na pewno stres wszystko pogarsza..ale niekoniecznie jest główną przyczyną, a tych może być całe mnóstwo. Czekają mnie jeszcze inne badania, jak badania kału na pasożyty/ bakterie/ grzyby, ale to za niedługo. Wtedy diagnostyka będzie całkowicie pełna!
Avatar użytkownika
zelaznawola
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 09:40
Wariant IBS: mikroskopowe zap.jelita
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, burczenie w brzuchu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości