Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 22 gru 2012, o 19:59

Akurat co do wzdęć, to nie znalazłem żadnej prawidłowości i nic mi nie pomaga - sport/dieta/ulgixy/leki/grzybki tybetańskie/harry poter/diabolo/pozytywne myślenie :) - ale po nowym roku chcę się wybrać do Pana Witolda Ziemniaka, bo z badania mykologicznego wyszła mi Candida Albicans, a z tego, co wiem, to ona też ma swoje 3 grosze dorzucać do kwestii wzdęć, także mam nadzieję, że w nowym roku przynajmniej to dziadostwo uda mi się wybić i coś się zmieni :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez klusulka » 26 gru 2012, o 20:53

Przemek napisał(a):Akurat co do wzdęć, to nie znalazłem żadnej prawidłowości i nic mi nie pomaga - sport/dieta/ulgixy/leki/grzybki tybetańskie/harry poter/diabolo/pozytywne myślenie :) - ale po nowym roku chcę się wybrać do Pana Witolda Ziemniaka, bo z badania mykologicznego wyszła mi Candida Albicans, a z tego, co wiem, to ona też ma swoje 3 grosze dorzucać do kwestii wzdęć, także mam nadzieję, że w nowym roku przynajmniej to dziadostwo uda mi się wybić i coś się zmieni :)


JA właśnie też po nowym roku chcę się jeszcze do kogoś wybrać i myślałam o homeopacie ... hmm??
a ten Pan Ziemniak ma dobre opinie?
Avatar użytkownika
klusulka
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:14
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy, wzdęciowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, wzdęcia,

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 26 gru 2012, o 21:55

Ponoć jest znanym specjalistą od flaków ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez klusulka » 28 gru 2012, o 17:39

Przemek napisał(a):Ponoć jest znanym specjalistą od flaków ;)



Nooo moje flaczki wymagają takiego specjalisty ,ŻE Ho Ho ;)a mógłbyś powiedzieć kiedy się wybierasz to może poczekam trochę na Twoją opinię po wizycie.
hm?>?
Avatar użytkownika
klusulka
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:14
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy, wzdęciowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, wzdęcia,

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 28 gru 2012, o 21:23

Jakoś z początkiem nowego roku, jak wyjdę na prostą z różnymi obowiązkami.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez klusulka » 5 sty 2013, o 14:39

Powiedzcie mi czy to możliwe żeby mieć IBS a nie inną chorobę i odczuwać wzdęcia od rana do wieczora dosłownie po wszystkim, a od razu zaznaczam, że staram się jeść zdrowo i lekko w miarę możliwości.
??? :(
Jak sobie pomyślę ,że będę tak miała już zawsze to mam ochotę krzyczeć!!!!!!!
Avatar użytkownika
klusulka
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:14
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy, wzdęciowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, wzdęcia,

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Jar0 » 5 sty 2013, o 17:29

Przyczyn wzdęć jest mnóstwo. Polecam się przebadać :)

Swoją drogą, wydaje mi się, że w okolicach Krakowa jest sporo ośrodków i specjalistów, którzy mogliby się Tobą zając odpowiednio.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1376
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Jacek » 6 sty 2013, o 10:34

klusulka napisał(a):Powiedzcie mi czy to możliwe żeby mieć IBS a nie inną chorobę i odczuwać wzdęcia od rana do wieczora dosłownie po wszystkim, a od razu zaznaczam, że staram się jeść zdrowo i lekko w miarę możliwości.
??? :(
Jak sobie pomyślę ,że będę tak miała już zawsze to mam ochotę krzyczeć!!!!!!!


U mnie pojawiają się takie same wzdęcia. W ciągu dnia objętość brzucha rośnie mi o kilka centymetrów (dlatego muszę nosić luźne spodnie i pasek z płynną regulacją) bez względu na to co zjem. Nawet wypicie szklanki wody powoduje wyraźne wzdęcie. I nic na to nie mogę poradzić. Oczywiście leki typu Espumisan są bezużyteczne.
Przejściową poprawę odczuwam po antybiotykach, ale przecież nie można ich stosować zbyt często.

Nie stawiałbym sprawy aż tak dramatycznie, że tak już będzie zawsze. Trzeba jakoś przetrzymać 2013 rok, a w 2014 jest realna szansa na pierwsze leki, które będą mogły przynieść pewną poprawę.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 11 sty 2013, o 17:04

Jacek napisał(a):U mnie pojawiają się takie same wzdęcia. W ciągu dnia objętość brzucha rośnie mi o kilka centymetrów (dlatego muszę nosić luźne spodnie i pasek z płynną regulacją) bez względu na to co zjem. Nawet wypicie szklanki wody powoduje wyraźne wzdęcie. I nic na to nie mogę poradzić. Oczywiście leki typu Espumisan są bezużyteczne.


U mnie to wygląda tak samo ;] Więc kluskulko nie osamotniona z tym problemem. Ja już się z permanentnymi wzdęciami borykam od ok. 4 lat :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 12 lut 2013, o 13:03

Hej, jakiś czas temu Jacek, klusulka i flower prowadzili tu zaciętą rozmowę o psychologicznym podłożu IBS. Uprzejmie informuję, że dalsze rozważania na ten temat należy prowadzić tutaj:

problemy/psychologiczne-podloze-ibs-kolejne-dysputy-t400.html ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia strona

Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 2 gości