Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 21 sty 2012, o 17:58

U mnie praktycznie tylko wypuszczenie gazów powoduje zejście wzdęć... Ale same wzdęcia u mnie są niewątpliwie związane z wypróżnieniem i konsystencją stolca. Gdy rano oddam twardy duży stolec, to wiatry schodzą bez problemu. Jeśli poranny stolec ma papakowatą konsystencje i sam do końca nie wie czy chce wyjść czy nie, to później wzdęcia są koszmarne...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez olinka » 13 lip 2012, o 10:16

Przemku zgadzam się że wzdęcia to nie samo co gazy i wiatry, mnie też często męczą właśnie wzdęcia,i powiem Ci że jeśli chodzi o leki to ostatnio stosuje ulgix wzdęcia i muszę przyznać że pomaga,poza tym ruch jest wskazany ,dużo spaceruje i wtedy też czuje że jelitka zaczynają pracować i to wszystko co we mnie siedzi zaczyna się "uwalniać" ;)
Avatar użytkownika
olinka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 10:48
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: bóle,wzdęcia,zaparcia

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 16 lip 2012, o 09:07

U mnie ani ruch (którego mam sporo), ani leki takie jak Ulgix czy Espumisan nie wpływają na wzdęcia...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Jacek » 16 lip 2012, o 12:22

Espumisan czy Ulgix są lekami dla zdrowych ludzi, którzy np. zjedzą zbyt dużo kapusty albo czegoś równie wzdymającego.
Przy wzdęciach spowodowanych IBSem te leki w większości przypadków (nie twierdzę, że we wszystkich przypadkach) są bezużyteczne.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 16 lip 2012, o 14:14

Taka niestety prawda... A internista, u której byłem był tak mądra, że nie dopuszczała mnie do głosu i w końcu przepisała m.in. Espumisan =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez piter » 16 lip 2012, o 22:03

Przemek napisał(a):Taka niestety prawda... A internista, u której byłem był tak mądra, że nie dopuszczała mnie do głosu i w końcu przepisała m.in. Espumisan =)



No właśnie z tym jest problemem. Coraz częściej spotyka sie ,że lekarze nie chcą słuchać co pacjent ma im do powiedzenia,tylko klapki na oczy i trzymają się swojej często marnej wiedzy. :evil:
Ostatnio edytowano 17 lip 2012, o 18:12 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Jacek » 17 lip 2012, o 08:26

Przemek napisał(a):A internista, u której byłem był tak mądra, że nie dopuszczała mnie do głosu i w końcu przepisała m.in. Espumisan =)


Założę się, że jej wiedza na temat IBS nie dorównywała Twojej.

Ciekawe w jakim była wieku. Z moich doświadczeń wynika, że chodzenie z IBSem do lekarza w wieku powyżej 50 lat mija się z celem, bo oni mają zakodowane, ze "IBS to sprawa psychiki" i żadne argumenty do nich nie trafiają.
Choć oczywiście nie ma reguł, bo miałem również do czynienia z młodą stażystką, która też nie miała zielonego pojęcia o IBS.

Przez te wszystkie lata trafiłem tylko na jednego lekarza, który wie czym tak naprawdę jest IBS.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 17 lip 2012, o 14:44

Nooo ta Pani miała zdecydowanie ponad 50 lat...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez flower » 18 lip 2012, o 09:03

a powiem wam ze bylam kiedys u pani gastrolog byla juz dosc starsza i bardzo dobrze sie orientowala w ibsie bo polowa jej pacjentow to tacy wlasnie :)i wizyta u niej dzialala troche jak balsam dla duszy, czlowiek nie czul sie wariatem, doradzala rozne rzeczy, nie tylko leki, takze wszystko zaelzy od lekarza, jego podejscia, wiedzy itp. ja to omijam troche mlodych lekarzy po tym jak jedna paniusia zaraz po studiach nie wiedziala nawet ze przed szczepionka pacjent musi wypelnic ankiete.I pomimo ze jej to mowilam, oczywiscie to negowala, i jak wrocilam do niej wraz z pania z zabiegowego to sie zdziwila i juz nei byla taka uparta przy swoim. :)
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Wzdęcia a Gazy/Wiatry

Postprzez Przemek » 18 lip 2012, o 10:53

Więc nie ma co stereotypizować :P
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 2 gości