Pierwszy długotrwały sukces!

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez piter » 27 mar 2013, o 18:15

Jar0 napisał(a):Szczerze powiedziawszy to nie chce mi się wierzyć, żeby to witamina C miała takie cudowne działanie. Wydaje mi się jednak, że nieistotny jest czynnik a sam efekt.



Jaro, mi też nie chciało się wierzyć, ale zasada jest prosta odstawiam witaminę C i po trzech dniach mam nawrót choroby, zaczynam brać witaminę, wszystko znika jak ręką odjął. :DJestem przekonany na 1000%, że to witamina C żadne placebo. Tym bardziej, że tak jak opisałem wyżej trafiłem na to przez przypadek. Na tym forum co podałem w poprzednim poście mamy lekarza rodzinnego, który pracuje i mieszka w USA wieliu ludziom pomogła bezinteresownie. Tu cytat jej wypowiedzi na temat witaminy C :

"Witamina C w wysokich dawkach (1 gram doustnie co 2 godziny na caly zegar) calkowicie wyleczyla odre w ciagu 48 godzin. (Klenner). Zeby byly dobre wyniki nalezy ciagnac wysokie dawki przez 4 dni. Podobne wyniki byly z ospa wietrzna, i swinka. Klenner tez podawal dozylnie witamine C (500-700 mg/kg wagi ciala) co 8-12 godzin i calkowicie wyleczyl ostre wirusowe zapalenie watroby w 2-4 dni. Wysokie dawki doustne i dozylne uleczyly wirusowe zapalenie pluc, mononukleoze, herpes simplex, polpasiec, polio, wirusowe zapalenie mozgu powiazane z powyzszymi chorobami.

Cathcart odkryl, ze wysokie dawki doustne, czasami laczone z dozylnymi, skutecznie leczyly przewlekle zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha srodkowego, zapalenie migdalow, szpiku kostnego i niespecyficzne zapalenie cewki moczowej. Doustne dawki witaminy C byly podawane czesto w ciagu dnia a dawka byla regulowana tolerancja jelit (blisko tej, ktora wywolywala biegunke). Objawy zwykle mijaly, czesto nagle, kiedy pacjent sie zblizal do tej dawki, podczas gdy nizsze dawki byly o wiele mniej skuteczne. Ilosc witaminy C, ktora pacjenci tolerowali, zmniejszala sie w miare jak pacjenci zdrowieli. bJezeli sie obnizylo witamine C za wczesnie objawy wracaly. Ilosc tolerowanej witaminy C byla proporcjonalna do tego jak chory byl pacjent. Przynajmniej80% pacjentow moglo tolerowac 10-15 gramow/24 godziny w dzielonych na cztery dawkach. Jezeli sie podawalo czesciej to mogli tolerowac dawke o 50% wyzsza. Przy mononukleozie i wirusowym zapaleniu pluc ludzie tolerowali 100-200 gramow/24 godziny a nawet wiecej w 12-25 dawkach na dobe. Ci co mieli paskudne zaziebienie zwykle tolerowali 30-60 gm/dzien w 8-15 dawkach.

Mechanizm dzialania witaminy C:

- bezposrednie dzialanie przeciw wirusowe (in vitro) poprzez zniszczenie kwasow
nukleinowych
- stymulacja produkcji interferonu

- zabija albo hamuje wzrost roznych bakterii (in vitro)

- dodatek witaminy C poteguje dzialanie antybiotykow

- odtruwa organizm z wolnych rodnikow"

Jaro witamina c w większych dawkach działa tez wewnątrzkomórkowa pobudza limfocyty T, wiele jest na temat tej witaminy w necie . Wiele się mówi o lekach, których firmy farmaceutyczne nie mogą opatentować, więc wyciszają temat lub go krytykują. Co powiesz na to, że wyleczył mnie z IBSu grzybek tybetański? Do dzisiaj czuję się zdrowo, a juz nie piję kefirku sporo czasu - przypadek? Ja już dawno przestałem ślepo wierzyć we wszystko to co mówią i piszą firmy farmaceutyczne. Ktoś kto ma przychód roczny równy PKB Polski, może wszystko.

Widzę, że u Ciebie już tez lekarze zmienili zdanie i nie są pewni swojej diagnozy - masiakra jakaś. :(
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez Przemek » 26 lip 2013, o 20:32

Tak w ramach podsumowania po tych ok. 8 miesiącach. Efekty po przyjmowaniu antybiotyków utrzymują się u mnie nadal, więc jeśli ktoś boryka się z problemem papakowatych, kleistych stolców, które zaburzają natruralny odruch defekacyjny, to polecam przelecieć po jelitach jakimiś antybiotykami (Cipropol, Bactrim, Unidox). U mnie zrobiły naprawdę dużą różnicą na +. Pytałem zarówno urologa jak i gastrologa i żaden mi nie powiedział konkretnie co to mogło być, ale ważne, że w tym aspekcie, zupełnie przez przypadek, antybiotyki przyniosły bardzo cenną poprawę :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez joaste » 26 wrz 2013, o 05:00

Przemek, ja taki efekt miałam po pentasie :)po antybiotykach owszem, ale efekt był krótkotrwały. Dziś jade na badanie krwie a dokładniej tsh, mój lekarz zaczął szukać powodów dolegliwości jelitowych gdzie indziej. Objawy by się zgadzały więc zobaczymy :)
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez faraon » 12 paź 2013, o 16:04

Hmm...
odnoszę się do pierwszego wpisu - wydaje mi się, że moge mieć podobnie. Po kuracji xifaxanem czułem się lepiej, potem to wróciło.
Co ciekawe, niedawno miałem infekcję dziąsła i brałem antybiotyk (krótko, 4 dni). Przez te kilka dni (i parę po) czułem się lepiej.
Mój lekarz chyba zarzucił dobry trop!
A co mi jest? Gazy, wzdęcia, biegunki, źle uformowane stolce alllll the time.
Avatar użytkownika
faraon
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 22:51
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: Wieczne gazy

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez Przemek » 12 paź 2013, o 21:00

Nooo widzisz. U mnie na szczęście poprawa utrzymuje się cały czas. Dodam, że muszę ładować w siebie probiotyki, bo jak je odłożę, to od razu moje jelita przestają funkcjonować...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez faraon » 12 paź 2013, o 22:10

Cały czas? To znaczy nie wchodzisz na powtarzalne kuracje? Co za szczęściarz :)
Avatar użytkownika
faraon
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 22:51
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: Wieczne gazy

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez karol » 4 kwi 2014, o 13:44

ok
ok
Avatar użytkownika
karol
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 20:34
Lokalizacja: Łódź
Początek choroby: 0

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez pablos3744 » 23 mar 2015, o 05:46

Muszę się Wam pochwalić swoim długotrwałym sukcesie od miesiaca mam po 2 stolce czasami 3 ale jak sobie po folguje ale najwiekszym moim sukcesem było przełamanie się i wyjazd na zawody na 5km oddalone od mojej miejscowośc o 120km(lublin) czyli cały wyjazd to 240km zaryzykowałem podjąłem wyzwanie pojechałem tam mimo że nie wiedziałem gdzie bedą toalety itp obce środowisko stres związany z jazda startem przełamałem. mimo że przed wyjazdem brałem loperamid w razie W określam wyjazd za sukces miejscie może nie mistrzowskie bo 256 na 502 zawodników Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 435
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Pierwszy długotrwały sukces!

Postprzez Dusiol » 16 cze 2015, o 10:11

Mnie na zaparcia bardzo pomógł Dulcobis, o którym przeczytałem na stopzaparciom.pl. Kiedyś miałem nieciekawą przygodę w szkolę z krwawieniem na skutek zbyt twardego stolca, a odkąd przyjmuję Dulcobis, takiej sytuacji jeszcze nie miałem :)
Avatar użytkownika
Dusiol
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 09:46
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: częste zapracia

Poprzednia strona

Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość