Nutridrink

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 17 mar 2012, o 11:32

A myślicie, że np mięcho też można zmielić? Ja tam wolałbym taką zupkę z dużą ilością jakiegoś treściwego jedzenia. Każdy samiec potrzebuje codziennie dużo świeżego mięsa ; )

W sumie to nie głupi pomysł np ugotować coś (nie wiem co bo nie umiem gotować) a potem to np. w shakerze zmielić.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez 1x2x3 » 17 mar 2012, o 13:37

No nie wiem czy to dobry pomysł, bo wyjdzie Ci coś w stylu tych słoiczków dla dzieci. Może kup sobie jedno na próbę, dopraw i zobacz czy jesteś w stanie zjeść tego więcej niż normalnego jedzenia. Zawsze warto spróbować ale obawiam się, że może Ci jednak nie smakować no chyba, że rozmawiamy o zupie-krem np. z brokułów czy zielonego groszku :)mniam! Tylko, że bez sera to na tym nie utyjesz ;/
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Nutridrink

Postprzez Jacek » 19 mar 2012, o 12:30

Jar0 napisał(a):W sumie Jacku dziwne, że coś takiego Ci doskwierało. Nutridrink to absolutny spacerek dla układu trawiennego w porównaniu do normalnego jedzenia.


Tak sobie myślę, że uczucie wzdęcia i pełności w brzuchu po Nutridrinku może u mnie zależeć od tego czy piję to na pusty żołądek, czy np. godzinę po jedzeniu.
Muszę to jeszcze wybadać metodą prób i błędów.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Nutridrink

Postprzez Przemek » 19 mar 2012, o 12:34

Jacek napisał(a):Muszę to jeszcze wybadać metodą prób i błędów.


Tak, jak i wszystko inne się bada przy naszych dolegliwościach ;]
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Nutridrink

Postprzez Jacek » 23 mar 2012, o 13:38

Spróbowałem znów pić Nutridrinki i jeśli piję je ok. godziny po jedzeniu, to efekt wzdęcia się nie pojawia.
Co ciekawe, zauważyłem, że Nutridrink powoduje u mnie spowolnienie przemiany materii i w konsekwencji poprawia się konsystencja stolca.
Całość układu pokarmowego zaczęła pracować zdecydowanie lepiej, a w konsekwencji moja mobilność znacznie wzrosła.
Teraz chodzi o to, aby ten stan utrzymać jak najdłużej. Zupełnie jednak nie rozumiem dlaczego tym razem efekty są tak dobre, a przedtem pojawiały się wzdęcia.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Nutridrink

Postprzez Przemek » 23 mar 2012, o 21:56

Ja jak ok. rok temu spijałem siemię lniane to myślałem, że skończyła się moja IBS-owa tułaczka i wychwalałem len mielony wniebogłosy, ale niestety wszystko wróciło na swój stary tor po ok. 1 tygodniu. Więc tak też może być i z Twoim Nutridrinkiem teraz.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Nutridrink

Postprzez Jacek » 24 mar 2012, o 12:46

Nie liczę na jakąś trwałą poprawę. Chodzi tylko o to, aby "lepsze dni" zdarzały się możliwie długo. Jeśli będzie to tylko tydzień czy dwa, to też dobrze.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 24 mar 2012, o 14:53

Ja nadal ubolewam nad ceną tego wynalazku. Zamiast obiadu chociaż bym sobie fundował coś takiego...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Przemek » 24 mar 2012, o 21:16

Nooo na dłuższą metę, to nie jest to tania sprawa...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Nutridrink

Postprzez Krzych » 5 maja 2014, o 20:01

Dietetyczka poleciła mi stosowanie Nutridrink w okresach nasilonych dolegliwości. Ona przez to rozumie pewnie jakieś gorsze dni czy krótkie okresy czasu, ale ja to raczej rozumiem jako godziny 6-12 każdego dnia. Od jutra zaczynam je stosować. Zamierzam zastąpić nimi śniadanie i drugie śniadanie bo wtedy mój układ pokarmowy po prostu nie toleruje jedzenia, czegokolwiek bym nie zjadł. Nie mogę wtedy jeść i koniec. Przez ostatnie dwa dni nic nie jadłem ze względu na znaczne pogorszenie samopoczucia i dzisiaj czułem się kapitalnie. Pierwszy raz od ponad 3 lat wstałem rano bez żadnych dolegliwości. Co za piękny dzień... Może te Nutridrinki będą niewielkim obciążeniem dla jelit. Patrząc na listę chorób, w których zaleca się ich stosowanie to w sumie nie ma innej opcji niż żeby były łagodne. Oby były bo ja już na prawdę nie jestem daleko od tego żeby przestać w ogóle jeść, a jak to się skończy każdy chyba wie... Ciekawe czy dałoby się żyć nie jedząc ale np. 5 razy dziennie dostarczając wszystko przez np. kroplówkę lub coś podobnego.
Swoją drogą to cena tych Nutridrink to też nie są żarty, nawet po 2 dziennie wychodzi z 300 zł miesięcznie. Jeden to trochę mało więc pewnie będę pił na śniadanie i drugie śniadanie po półtora, to są 3 dziennie, no jakby nie policzyć to jest 450 zł miesięcznie. Tyle kosztuje mnie jedzenie na cały miesiąc... No ale odejmując 2 z 5 posiłków to z tych 500zł za jedzenie zostanie 300 plus 450 za drinki to 750, "tylko" 250 więcej. Ale jak to ma pomóc... A jak nie to będę robić tak jak mi się ostatnio zdarzało, czyli przestanę w ogóle jeść śniadanie i drugie śniadanie a pierwszym posiłkiem dnia będzie obiad. Wszystkie dolegliwości przesuną mi się z rana na popołudnie, ale już lepiej się źle czuć będąc w domu nie musząc nigdzie wychodzić i wyjeżdżać niż rano, kiedy trzeba iść do szkoły lub co gorsza gdzieś jechać.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 416
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość