Nutridrink

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 15:04

Może to nie jest typowy lek ale myślę, że osobom z biegunkową postacią IBSu, która uniemożliwia normalne odżywianie, coś takiego może się przydać.

Nutridrink (info np tutaj: http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.ph ... 200ml.html) to taki mały posiłek w płynie. Ja piłem go kilka razy w życiu w tym przez pewien okres kiedy leżałem w szpitalu. Dobra rzecz bo nie powodowała u mnie nigdy żadnych żołądkowych rewolucji a potrafiła dość szybko postawić na nogi. Trochę białka, węglowodany, sporo kalorii i witamin. Ja niebawem nabędę kilka bo już czuję, że z powodu odstawienia normalnego jedzenia zaczynam słabnąć.

Przeraża tylko cena. Około 6 zł za 200ml. Polecam smak tropikalny - jedyny, dla mnie strawialny ; )

Alternatywą dla tego wynalazku są "koksiarskie" gainery czyli mieszanki węglowodanów i białka. Też rozważam zakup...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 15:27

Alternatywą dla tego wynalazku są "koksiarskie" gainery czyli mieszanki węglowodanów i białka. Też rozważam zakup...

to nie jest alternatywa. Sam gainer Ci nic nie da. Plus to, ze te tanie sa nic nie warte. Alternatywa to np. ensure. Te srodki, nutridrinki i ensure, maja tez za zadanie leczyc. Czesto stosowane w chorobach zapalnych, traktuje to sie tez jako leki.
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 15:35

Niby czemu gainer ma nic nie dać? Gainer nie może być zamiennikiem dla samego jedzenia ale wydaje mi się, że jako uzupełnienie powinien sprawdzić się znakomicie.

Nic nowego. Zazwyczaj skrajnie tanie produkty są beznadziejnej jakości.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 17:15

Bo to jest dla osob ktore cwicza, jak nie cwiczysz to Ci nic nie da. Oprocz duzej opony na brzuchu :)no, jak bedziesz cwiczyl i ladowal gainery 3x dziennie to tez dostaniesz opone. Co innego ensure czy nutridrinki, ktore sa stosowane przy naszych dolegliwosciach w celu leczenia. Dieta, suple plus cwiczenia. Kazde kulturystyczne forum Ci to potwierdzi. Plus to, ze od tego mozesz dostac tylko wiekszej biegunki (gainery), podraznic jelita, zoladek - nie, ze suple sa niezdrowe bo nie ma na to dowodow aczkolwiek moga to zrobic. Ja skonczylem przez to w szpitalu (jako jeden z czynnikow bo od samych supli na pewno nie)
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 17:40

Nutridrink to przecież węglowodany, białko, minerały i witaminy. Spójrz na skład gainerów i powiedz mi jakie widzisz różnice? Od kiedy niby gainery mają powodować tycie inne niż w przypadku jedzenia? Przecież to oczywistość, że jeśli spożywasz więcej energii niż zużywasz to organizm musi sobie z tym poradzić. Fizyka jest nieubłagana. Niezależnie od źródła tej energii.

Jakbyś jadł 20 nutridrinków na dzień to też być przytył, mimo że niby to jest lek.

Mi nie chodzi o kulturystykę a o sposoby uzupełnienia diety w środki które nie będą powodować większych dolegliwości żołądkowych. Ja osobiście nie miałem jeszcze nigdy żadnej rewolucji po weglowodanach, białkach czy innych. Co innego po jednej porcji mięsa...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 17:44

Nutridrinki to nie odżywki, tylko DIETY. Wchłaniają się w zależności od składu i stopnia przetworzenia w różnych odcinkach rpzewodu pokarmowego, są dostosowane do specyfiki shorzeń, od cukrzycy, po zespół jelita krótkiego, sa diety dla chorych po terapii nowotworoerj etc.

Kluturysta to nie osoba wyniszczona, chora i z upośledzonym wchłanianiem!

Nie sądze w związku z powyższym, by diety enteralne można było przyrównywać do specyfików, o których sie tu pisze.

Przy wyniszczeniu i niedożywieniu spowodowaych NZJ się nie stosuje suplementów dla kulturystów, tylko leczenie żywieniowe. To jest faktem.

Każdy specyfik ma inne zadania, a w niedożywieniu chodzi o coś innego, niż w sporcie, prawda?

Zaczerpniete z innego forum. Sklad nie jest taki sam - rozni sie np. bialkem. Co z tego, ze jest napisane BIALKO jak nei wiadomo jakie, zwierzece, roslinne, duzo gainerow nawet nie ma zapisane do konca prawdziwego skladu itp itd... co tu tlumaczyc, poszukaj na necie jak nie wierzysz.

podstawowa roznica:

NUTRIDRINK NIE MA LAKTOZY!
Ile mozńa to powtarzać, ech....
Damianie, czytaj w DIETACH, o mleku, czym się różni nietolerakcja od alergii. To dla WAS forumowiecze, by potem nie pisać takich rzeczy, ze nutridrink ma mleko, a ma tylko kazeinę, która jest białkiem, a BAIŁKO to nie CUKIER.
Mleko skąłda się z wielu skąłdników i tylko niektóre są uzywane w produkcji diet, ale nutri nie ma laktozy.

Większość diet nie ma laktozy, jest od nich klinicznie wolna. Smak nie ma tu nic do rzeczy. Jedynie Nutridrinki jogurtowe moga zawierać jakieś maleńkie ilość laktozy.....Linki do produnecntó diet sa wywieszone, są artykuły w Leczenieu żywieniowym.
CZYTAJCIE błagam, proszę i nie piszcie....., bo ręce opadają....



edytuje: no jak tu nie widac roznicy. Co z tego, ze to i to ma ww i b, zapominasz o dodatkowym skladzie:
altodekstryny, koncentrat białek serwatkowych /80% udziału białek/, ultrafiltrowane białko jaja /20% udziału białek/, glukoza, kakao (dla smaków: czekoladowy, czekoladowo-miętowy, toffi), kawa naturalna instant, kawa zbożowa instant (dla smaków: kawowy, cappuccino), składniki mineralne (fosforan trójwapniowy, węglan wapnia, hydroksywęglan magnezu, fumaran żelaza, siarczan manganu, jodek potasu, chlorek chromu, molibdenian sodu, selenian sodu), aromaty identyczne z naturalnymi, olej MCT, substancja wzbogacająca ? lecytyna, regulator kwasowości ? kwas jabłkowy, naturalny barwnik buraczany (dla smaków: truskawkowy, truskawkowo-bananowy, wieloowocowy), naturalny barwnik ? beta karoten (dla smaków: bananowy, pomarańczowy, wieloowocowy), witaminy (tiamina, ryboflawina, B6, niacyna, wit. C, wit. E, kwas pantotenowy, B12, folacyna), substancje słodzące ? aspartam, acesulfam K, substancja wzbogacająca ? winian L-karnityny.

100 g proszku zawiera co najmniej
Wartość energetyczna: 1605,5 kJ / 384,1 kcal
Białko 21,0 g
Tłuszcz 2,8 g
Węglowodany 68,0 g

sklad nutri: http://nutriciamedyczna.pl/products,1,6,nutridrink.html
Ciagle nie widzisz roznicy?
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 17:59

W żadnym przypadku nie pomyślałbym o stosowaniu odżywek w przypadku objawów wyniszczenia organizmu np z powodu choroby nowotworowej. Jedyne mądre ale niezbyt odkrywcze stwierdzenie, które zawarte są w tych cytatach to to że to niby środki trochę innego przeznaczenia.

Z ciekawości poszukam co i gdzie jest źródłem białka. W Nutri nie ma niczego co "leczy" bezpośrednio. To chyba oczywiste. Chyba, że definicją leczenia jest odżywianie bądź uzupełnianie niedoborów składników mineralnych (np z powodu choroby). Wtedy lekiem mogę nazwać każde witaminki nabyte w aptece : )

A gainery mają laktozę? Jeśli białko jest "sensownego" pochodzenia w postaci jakiegoś izolatu to raczej nikt na siłę tam laktozy nie doda.

A poza tym nie wydaje mi się, żeby opinie ludzi z forów kulturystycznych miały dużą wartość w większości przypadków.

Edit: Nietrudno chyba porównać 2 tabelki. To nie jest raczej zdolność cechująca jedynie najtęższe umysły naszej planety. W żadnym miejscu nie napisałem, że chciałbym leczyć się nutridrinkiem albo gainerami. Ich przeznaczeniem miałoby być uzupełnienie diety. Oczywiście ze względów oczywistych Nutridrink jest pozbawiony dodatków, których obecność w gainerach nie robi większej różnicy.

Ale jeśli ktoś pisał że od gainerów rośnie brzuch to brak mi słów : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 18:01

Alez czemu nie skoro to jest to samo? Nie rozumiesz, ten cytat byl z forum o chorobach od dietetyczki.
Nie robi wiekszych roznicy? blagam Cie. Poczytaj o dietach zywieniowych.
Te odzywki z silowni, to bomba ww. Dlatego rosnie brzuch. A teraz idz i poczytaj troche i potem sie wypowiedz. Gdyby to nie robilo roznicy to by bylo stosowane u osob nie tylko co trenuja. Zaden lekarz Ci nie przepisze odzywki z silowni, idz i sie zapytaj czemu.
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 18:14

Nie przypominam sobie żebym napisał, że Nutridrink to drogi gainer : )

Mobb napisał(a):Alez czemu nie skoro to jest to samo? Nie rozumiesz, ten cytat byl z forum o chorobach od dietetyczki.
Nie robi wiekszych roznicy? blagam Cie. Poczytaj o dietach zywieniowych.
Te odzywki z silowni, to bomba ww. Dlatego rosnie brzuch. A teraz idz i poczytaj troche i potem sie wypowiedz. Gdyby to nie robilo roznicy to by bylo stosowane u osob nie tylko co trenuja. Zaden lekarz Ci nie przepisze odzywki z silowni, idz i sie zapytaj czemu.


Z chęcią poczytam : ) Ale wybacz, komendy w postaci "idź" dobre są w trakcie tresury zwierząt a nie obcowania między ludźmi albo w trakcie wypowiadania się na forum.

Rozumiem, że Nutridrinki ze swoimi kaloriami to środek idealny na odchudzanie. Jeśli ktoś na forum pisał, że po suplementacji gainerem zaczął mu rosnąć brzuch, oznacza to tylko tyle, że spożywał za dużo w porównaniu do tego ile mu było potrzebne (lub w niewłaściwych proporcjach).

Lekarz nie przepisze Ci gainera na niedożywienie właśnie z powodu tego o czym wspomniałeś - gainery mają chociażby za dużo dodatków.

Edyta: Swoją drogą kiedyś zapytałem lekarza co sądzi o białkach dla kulturystów. Powiedział mi że nie mogę tego brać bo to anaboliki, które powodują trądzik i inne nieprzyjemne objawy :twisted:

Edyta2: Warto również zobaczyć jak wygląda jedzenie w szpitalach. Leczenie przez jedzenie... :twisted:
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez 1x2x3 » 15 mar 2012, o 20:03

Myślę, że to świetny pomysł Jar0! Szczególnie, że teraz masz problemy z odżywianiem. Zdecydowanie dobrze Ci zrobi. Nutridrinki stawiają na nogi ludzi podczas chemioterapii i pozwalają nie tracić tak bardzo wagi... Ja sama kupowałam kiedyś osobie chorej na raka i jak zwykle jak to ja wyczaiłam promocję :)Niecałe 5zł za jeden. Może i u Ciebie też jest jakaś promocja?

PS Mam, być może absolutnie mylne, wrażenie, że Pan Mobb pochodzi lub mieszka w Warszawie lub chociaż na Mazowszu :)Używanie słów weź lub idź w zdaniach typu: "Weź podaj mi pilota" albo "idź sprawdź co dziś na obiad" jest typowe właśnie w tym rejonie i jest traktowane jako coś w rodzaju gwary. Oczywiście w powszechnym rozumieniu są bardzo brzydkie i nie powinno się ich używać w taki sposób. Ale Pan Mobb nie chce się z nami podzielić tym skąd pisze, więc możemy się tylko domyślać jego intencji :)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości