Nutridrink

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 20:10

Ja nie pozwolę właśnie na to żeby stracić na wadze bo jak wiadomo, tłuszcz spala się ostatni. Jeśli czegoś mi zacznie ubywać, to na pewno mięśni w pierwszej kolejności a ja jestem w trakcie rehabilitacji i nie mogę do tego dopuścić, żeby cały wysiłek poszedł na marne. Właśnie najgorsza jest ta cena... : / Gdybym miał wystarczająco pieniędzy to bym i kilka na dzień wypijał. Ale póki jestem studentem to chyba mi nie wypada być tak rozrzutnym ; )

Ja tam się nie znam. Jestem uczulony na tryb rozkazujący.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1281
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez 1x2x3 » 15 mar 2012, o 20:20

Jasne! Ja na Twoim miejscu bym piła. Ale fakt cena jest zabójcza.
Wiesz, są studenci, którzy na garnuszku u rodziców wypalają paczę papierosów dziennie o równowartości dwóch nutridrinków i nie mają skrupułów :DA Ty jeszcze to robisz dla zdrowia, nie to co oni ;)

edit: Zapomniałam jeszcze dodać, że w żaden sposób nie bronię Mobba, tylko powiedziałam to jako kolejny powód, oprócz wielu wymienionych przez Przemka, dla którego warto uzupełniać dane w profilu ;)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 21:43

Jar0 co rozumiesz przez ta ikonke :twisted:
To nie jest smieszne, troche szacunku, leczenie zywieniowe jest bardzo wazne w medycynie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_%C5%BCywieniowe
IBS to nie jest jedyna choroba w jelitach, sa duzo gorsze i straszne, gdzie takie leczenie jest podstawa. Swoja droga jesli tracisz na wadze przy IBS powinienes rozszerzyc diagnostyke - bo przy IBS podstawa to nie tracenie wagi oraz brak krwi w stolcu.

Swoją drogą kiedyś zapytałem lekarza co sądzi o białkach dla kulturystów. Powiedział mi że nie mogę tego brać bo to anaboliki, które powodują trądzik i inne nieprzyjemne objawy :twisted:

Anaboliki to nie ale, ze powoduja tradzik i inne nieprzyjemne objawy to prawda. Zalezy od diety, za duzo bialka - tradzik, uczulony na jakis skladnik odzywki - wysypka, biegunka po odzywce to cos normalnego. Nie wiem ile tego wziales, ale wystarczy poczytac na internecie o odzywkach i duzo os. mialo po tym biegunke. Sam zjadlem 10 rodzajow odzywek i po jednej mialem skutki uboczne a po drugiej nie.
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 22:10

Mobb napisał(a):Jar0 co rozumiesz przez ta ikonke :twisted:

Właśnie nic nie rozumiem, ale dobrze wygląda :twisted:

Mobb napisał(a):To nie jest smieszne, troche szacunku, leczenie zywieniowe jest bardzo wazne w medycynie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_%C5%BCywieniowe
IBS to nie jest jedyna choroba w jelitach, sa duzo gorsze i straszne, gdzie takie leczenie jest podstawa. Swoja droga jesli tracisz na wadze przy IBS powinienes rozszerzyc diagnostyke - bo przy IBS podstawa to nie tracenie wagi oraz brak krwi w stolcu.

Doskonale to rozumiem. To raczej oczywiste, że jakość pożywienia bezpośrednio przekłada się na postępy w leczeniu itd. itd.

Anaboliki to nie ale, ze powoduja tradzik i inne nieprzyjemne objawy to prawda.

Przekonanie, że białko to sterydy czy jakieś prohormony jest lekko niesłuszne. Widocznie dla lekarza u którego byłem, było to to samo.


Zalezy od diety, za duzo bialka - tradzik, uczulony na jakis skladnik odzywki - wysypka, biegunka po odzywce to cos normalnego. Nie wiem ile tego wziales, ale wystarczy poczytac na internecie o odzywkach i duzo os. mialo po tym biegunke. Sam zjadlem 10 rodzajow odzywek i po jednej mialem skutki uboczne a po drugiej nie.


Ja swojego czasu jadłem różne białka i nie było problemów. Raz miałem problem. Wypiłem koks i zjadłem jakieś świństwo przed spaniem. Nad ranem miałem rewolucję. Problemem może być to że ludzie to piją z mlekiem. Dla mnie mleko to zło. Ale generalnie jeśli człowiek ma głowę na karku, to po białku nie będzie miał trądziku, po gainerze nie zaleje brzucha a po kreatynie nie umrze na zapalenie płuc.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1281
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 22:15

Wedlug badan nie ma potwierdzenia, ze odzywki zle na nas wplywaja, w sensie, ze sa szkodliwe dla zdrowia (mowa o tych z silowni). Natomiast nie wiadomo co wywoluje IBS, CD,CU i inne - a czesto sie zdarza, ze po odzywkach takie choroby sie pojawiaja - m. in u mnie.
Do tego, wiekszosc odzywek nie ma podanego "pelnego skladu" np. Nitrobolon. Nie wiadomo co za swinstwa tam sa.
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Nutridrink

Postprzez Jar0 » 15 mar 2012, o 22:19

To racja - nie do końca wiadomo co tam jest namieszane. Dlatego bezpieczniej jest kupić w aptece Nutridrinka, który częściowo załatwia sprawę.

Jak dla mnie to przyczyna IBSu nie ma nic wspólnego z tym co ładujemy do żołądka. Ale wracając do tematu. Ja zaczynam się dożywiać. W przyszłym tygodniu pójdę do gastrologa bo chudnięcie mnie niepokoi ale trudno trzymać wagę kiedy ograniczam jedzenie do minimum z powodu dolegliwości... Ale dzięki Nutridrinkowi zbuduję masę! ; )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1281
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Nutridrink

Postprzez Jacek » 16 mar 2012, o 12:29

Próbowałem Nutridrinków (jeśli dobrze pamiętam to jest kilka rodzajów) i niestety w moim przypadku nie do końca się sprawdziły. Plusem był zauważalny przyrost energii, miałem więcej siły i robiło mi się cieplej (jestem dość chudy, więc z reguły jest mi zimno).
Minusem w moim przypadku, było wyraźne wzdęcie i uczucie nieprzyjemnej pełności w brzuchu po wypiciu Nrutridrinka.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Nutridrink

Postprzez Przemek » 16 mar 2012, o 15:48

Jacek napisał(a):Próbowałem Nutridrinków (jeśli dobrze pamiętam to jest kilka rodzajów) i niestety w moim przypadku nie do końca się sprawdziły. Plusem był zauważalny przyrost energii, miałem więcej siły i robiło mi się cieplej (jestem dość chudy, więc z reguły jest mi zimno).
Minusem w moim przypadku, było wyraźne wzdęcie i uczucie nieprzyjemnej pełności w brzuchu po wypiciu Nrutridrinka.


I to mnie już odstrasza przed ich wypróbowaniem ;]
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Nutridrink

Postprzez 1x2x3 » 16 mar 2012, o 15:54

Przemku a Ty też masz problem z utrzymaniem wagi?
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Nutridrink

Postprzez Przemek » 16 mar 2012, o 15:57

Nie, wręcz przeciwnie, ale zastanawiałem się jakby to wyglądało, gdybym na jakiś czas zastąpił normalne pokarmy takimi w płynie ;)W sensie zobaczyć jak moje jelita zareagują na stosunkowo łatwe w przyjmowaniu składniki odżywcze.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość