Debutir

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 11 lip 2012, o 00:00

Tutaj jest napisane, że nie trzeba recepty: http://www.doz.pl/apteka/p49673-Debutir_kapsulki_60_szt

Wydaje mi się, że czasem jest tak, że lekarze na receptę wpisują nawet to co nie musi być na receptę ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez Przemek » 11 lip 2012, o 07:05

Czyli jeśli sprawię sobie taki Debutir, to śmiało mogę go sobie aplikować chociażby w celach profilaktycznych - na zasadzie "a nóż" coś się tak odbuduje, co się kiedyś zepsuło? =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debutir

Postprzez flower » 11 lip 2012, o 07:06

oczywiscie ze tak robia :)sugeruja co kupic, pisza na kartce jesli nei potrzeba recepty badz na recepcie wypisuja i to na rcepte i to bez.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez Przemek » 11 lip 2012, o 07:12

W instrukcji pisze: "Doustnie 1 kapsułka rano i wieczorem, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dwie kapsułki preparatu Debutir zawierają 1000mg mikrogranulatu maślanu sodu i trójglicerydy pochodzenia roślinnego, co odpowiada 300 mg maślanu sodu."

Czyli wcześniej nie warto się spodziewać jakiś wymiernych skutków Debutiro-kuracji?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debutir

Postprzez piter » 11 lip 2012, o 21:58

Przemek napisał(a):Czyli wcześniej nie warto się spodziewać jakiś wymiernych skutków Debutiro-kuracji?


Ja brałem ten lek bodajże dwa miesiące i zero poprawy.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 11 lip 2012, o 22:06

piter napisał(a):Ja brałem ten lek bodajże dwa miesiące i zero poprawy.


U mnie dokładnie to samo. :arrow:
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez beatrycze441 » 3 wrz 2012, o 13:31

Ja właśnie stosuję Debutir, pierwsze opakowanie. Szukałam czegoś na jelita w aptece i sądziłam, ze to tzw. złoty środek na moje problemy. Niestety, prawie kończę opakowanie kapsułek (które trudno połknąć, więc muszę przegryzać...) i jakoś nie wiedzę poprawy stanu zdrowia. Nic nie zauważyłam. Na opakowaniu jest napisane, że kuracja ma być 3-miesięczna... U mnie więc na razie nie ma zmian na lepsze. Kiedyś, w dawnych czasach były dobre tabletki Gastro, ale już ich nie produkują. Tamte mi pomagały.
Avatar użytkownika
beatrycze441
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:48
Lokalizacja: Gorzów
Wariant IBS: zaparciowo-biegunkowy
Początek choroby: 1974
Dolegliwości ogólnie: zespół jelita drażliwego na tle nerwowym; najgorsza postać choroby, uniemożliwiająca normalne życie

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 3 wrz 2012, o 13:48

Debutir to takie witaminki dla układu pokarmowego. Nic dziwnego, że nie ma żadnych skutków jego działania - tych tabletek na 99% nie wolno przegryzać bo ich zawartość ma dotrzeć również do jelit. Kapsułki nie są wielkie...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez Krzysiek » 4 wrz 2012, o 13:39

Nic dziwnego, że nie ma żadnych skutków jego działania - tych tabletek na 99% nie wolno przegryzać bo ich zawartość ma dotrzeć również do jelit. Kapsułki nie są wielkie...

Nie wolno przegryzać na 100%, bo one są tak ładnie "opakowane", aby zawartość docierała do najdalszych zakątków jelit. Nie to, żeby bez przegryzania coś działały - ja właśnie skończyłem 3-miesięczną kurację połykanym-zgodnie-z-procedurami Debutirem, i jest dokładnie tak, jak myślałem - zero poprawy. Taki sam zawód otrzymywałem po Colon-C, Iberogaście, Spasmolinie, Debridacie i tuzinie innych "złotych środków" na dolegliwości. ;)
Idzie się przyzwyczaić do tej bezradności, tylko pieniędzy szkoda...
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 22:34
Lokalizacja: Nysa
Wariant IBS: MiX
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: Typowo dla ZJD - wzdęcia, gazy, zmęczenie, depresja...

Re: Debutir

Postprzez Przemek » 4 wrz 2012, o 14:02

Mnie akurat Colon C nieco pomaga, ale tylko nieco.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość