Colon C

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Colon C

Postprzez Przemek » 16 lis 2010, o 15:55

Chciałem Was zapytać co sądzicie o preparacie o nazwie Colon C - jestem, jego szczęśliwym/nieszczęśliwym użytkownikiem. Otóż, gdy zacząłem go stosować to było coś niesamowitego, przez kilka pierwszych dni rezultaty niesamowite. Niestety wszystko ma swój koniec, pa jakimś czasie Colon C nie wiele wnosi do moich problemów zaparciowych.

Zwykle odstawiam go na kilka dni, żeby później znów zaczął przynosić rezultaty i później przestawać - i tak w koło Macieju...

Z przykrością muszę stwierdzić, że uzależniłem moje jelita od tego preparatu - praktycznie rzecz biorąc nie mogę go odstawić na dłużej.

ColonC180.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Colon C

Postprzez Aga » 16 lis 2010, o 17:47

Ja również stosuje Colon C i bardzo go sobie chwalę. Nawet będąc u lekarza, wspomniałam o jego stosowaniu i ku mojemu zdziwieniu lekarz zalecił mi kontynuowanie nim "leczenia"(chyba nie jest to zbyt trafne określenie), jeśli ten przynosi rezultaty.

Nie stosuję go jednak regularnie, gdyż często po prostu o nim zapominam:] Jednak jeśli już "przypomnę" sobie o nim, to efekty są bardzo zadowalające)
Avatar użytkownika
Aga
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 11:21

Re: Colon C

Postprzez Przemek » 20 lis 2010, o 10:03

Ja staram się używać zgodnie z zaleceniami. Tzn. 2x dziennie, 25-30 minut przed śniadaniem i kolacją. Szkoda tylko, że moje jelita tak się do niego przyzwyczaiły, że jego brak odbija się na ich skuteczności...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Colon C

Postprzez Marian » 20 lis 2010, o 10:33

Ja próbowałem różnych innych środków bogatych w błonnik, ale jakoś nie widziałem wymiernych rezultatów. A do tego środki takie jak jakieś tabletki z błonnikiem miały strasznie rygorystyczne wymagania, co do ich stosowania, więc zaprzestałem. Ile kosztuje ten Colon C i na jak długo starcza?
Avatar użytkownika
Marian
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 12:42

Re: Colon C

Postprzez jagmen » 6 lut 2012, o 17:57

Witam,

ja na zaparcia też brałem Colon C z efektem taki jak powyżej. Ostatnio w aptece polecono mi Fibraxine. Jak na razie działa, ciężko powiedzieć na jak długo. Narazie kupiłem 1 opakowanie 15 saszetek. Pani mgr uprzedziła mnie , że mogę kupować po 1 saszetce więc co do kosztów wychodzi ciekawiej choć jedna nie tanio bo prawie 2,4 za sztukę. Mi odpowiada, że to się rozpuściło i nie trzeba tego popijać a smakuje lekko słodko.
Avatar użytkownika
jagmen
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 17:49
Początek choroby: 0

Re: Colon C

Postprzez Przemek » 7 lut 2012, o 10:16

Sprawuje się lepiej aniżeli Colon C?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Colon C

Postprzez Mary » 11 wrz 2013, o 13:08

Stosowałam przy moich początkowych, w miarę lekkich, zaparciach. Tutaj naprawdę pomagało. Wszystko z rana elegancko, spokój na cały dzień. Ale było to dawno i w momencie, kiedy zaparcia przybrały bardziej nasiloną formę na nic się zdało. Brałam też Xenne Błonnik. Przy trochę bardziej zaostrzonym IBS, wątpię żeby którykolwiek z tych produktów zdał swój egzamin.
Avatar użytkownika
Mary
 
Posty: 64
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 16:03
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Re: Colon C

Postprzez Largix » 6 lut 2014, o 20:10

Warto stosować ten colon c gdy nie ma sie zaparć? Oddaje stolec średnio 2-3 razy dziennie, jednak czasami (np dzisiaj ;d) mam okropnie glosne przelewanie w jelitach, przy tym uczucie ucisku na nie i parcie na stolec, w ktorym znajduje sie pelno śluzu, a przy 2,3 wizycie w toalecie wydalam z siebie praktycznie sam sluz i gazy. Dodam, ze to nie wystpeuje caly czas, a z takich codziennych dolegliwosci mam tylko burczenie i przelewanie, jednak nie az tak glosne jak w okresie "zaostrzenia".
Wiem, że to nieładnie wklejać linki do innego forum, ale jestem na telefonie i nie chce mi sie dokladnie znowu pisac o swoim przypadku, wiec wklejam tutaj temat z innego forum z dokladnym opisem mojej przypadlosci (jakby komus chcialo sie czytac :D, jak dorwę się do komputera to sie dokladniej przedstawie na tym forum :D) : http://medyczka.pl/bulgotowanie-burczenie-przelewanie-w-jelitach-30732

A co do tego Colon C, to można go stosować z no-spa? Czy to zupelnie bez sensu? :P
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Colon C

Postprzez Largix » 7 lut 2014, o 11:12

Dobra dzisiaj zacząłem brać Colon C. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie w moim przypadku, ale używam go zamiast no-spy i debutiru. Nie jestem pewien czy dobrze go przyjmuję, bo po prostu dodałem do łyżki Colonu C wody mineralnej, trochę pomieszałem, wypiłem a następnie popiłem następną szklanką wody mineralnej. Mam teraz ferie, więc go przetestuje do ich końca, jak nie będzie pomagał do powróce do no-spy. :D
W sumie to ciężko byłoby mi go stosować w roku szkolnym, bo musiałbym wcześnie wstać, wziąć leki na tarczycę, odczekać pół h, wypić Colon C, odczekać jakieś 20 min, zjeść śniadanie... A jeszcze trzeba doliczyć czas na potrzeby fizjologiczne, które (szczególnie tą "najgrubszą" :D) muszę robić po śniadaniu, żeby w szkole nie ptrzytrafiła mi się żadna awaria. 8-)
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Colon C

Postprzez Krzych » 13 mar 2014, o 16:08

Kupiłem sobie dzisiaj ten Colon C tak dla spróbowania. Nie jest zbyt drogi, nawet ładnie napisane, że może być spożywany przez wegetarian i wegan, wiec nie dość, że nie zawiera jakichś dziwnych rzeczy to jeszcze nie jest testowany na zwierzętach. Wszystko fajnie, pozostaje tylko ta najważniejsza kwestia, czyli czy będzie działał...
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 416
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości