Debutir

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Debutir

Postprzez Jar0 » 5 paź 2011, o 19:52

Jako że w spisie leków nie ma jeszcze tego specyfiku, pozwolę sobie na krótkie opisanie doświadczeń związanych z jego stosowaniem.

Co do informacji o samym leku odsyłam np tutaj: link

Brałem te tabletki jakieś 2 miesiące (wiem wiem że to nie 3 ale nie dałem rady dłużej). Cena? 30 zł za 60 tabletek co daje 30zł na miesiąc. Trochę drogo.

Po 2 miesiącach regularnego brania tabletek (ok, kapsułek z maślanem czegoś tam) stwierdzam jednoznacznie że ten lek nie działa wcale. Mi osobiście, na ZJD biegunkowe nie pomógł w ogóle. Nie zauważyłem żadnej zmiany prócz pustego portfela. Na dodatek kapsułki wydzielają przykry zapach tak że ich połykanie nie należy do przyjemności (chyba każdy z chemii pamięta jak pachnie kwas masłowy).

Podsumowując. Lek beznadziejny.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez Przemek » 13 paź 2011, o 09:39

Bardzo fajnie, że zamieszczasz takie informacje na forum. Może ktoś uniknie bezsensownego ładowania w siebie nieskutecznych leków.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 14 paź 2011, o 09:25

Oczywiście powinienem dodać że lek nie działa na mnie. Nie mam niestety więcej informacji na temat jego skuteczności bo nikt inny w moim otoczeniu nie miał tej wątpliwej przyjemności jego spożywania.

To jakiś supernowy lek z maślanem sodu który wspomaga regenerację czegoś tam w układzie pokarmowym. Podsumowując - regeneruje zapewne wspaniale jednak ja efektów tych regeneracji nie odczułem (przyczyna ZJD jest zapewne inna). Może komuś na jakieś specyficzne dolegliwości żołądkowe Debutir pomaga znakomicie...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez sketel » 4 mar 2012, o 22:25

Mógłby ktoś jeszcze napisać o efektach? Mi nie pomógł Duspatalin retard ani Debretin i dlatego gastrolog mi poleciła Debutir. Po Duspatalin retard sytuacja się chyba wręcz pogorszyła, zaczęły się pojawiać jakieś żółte kawałki w stolcu.
Avatar użytkownika
sketel
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 22:23
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez 1x2x3 » 5 mar 2012, o 13:19

Żółte kawałki? Robiłeś badanie na obecność pasożytów?
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Debutir

Postprzez sketel » 5 mar 2012, o 17:38

Tak, robili mi w szpitalu, bo miałem krwawienie z przewodu pokarmowego spowodowane wrzodem na dwunastnicy i nic nie wyszło.
Avatar użytkownika
sketel
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 22:23
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez 1x2x3 » 6 mar 2012, o 19:17

To ja nie mam zielonego pojęcia ;/ Przykro mi. Nigdy nie miałam tego typu problemu i przyznam, że brzmi bardzo poważnie.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 6 mar 2012, o 20:34

Żółte coś tam mi też się kiedyś w kale pojawiało. W okresie najczęstszych biegunek. To pewnie śluz albo nie wiem...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debutir

Postprzez sketel » 6 mar 2012, o 22:35

To żółte coś to takie małe ziarenka, jakby sezam. Ostatnio rzadko kiedy pojawia się coś żółte, ale za to takie ciemniejsze ziarenka stolcu się pojawiają, rzadko, ale zdarza się zobaczyć jakieś zielone ziarenko. Mam wrażenie, że Duspatalin retard mi coś uszkodził, chociaż to podobno bezpieczny lek.
Avatar użytkownika
sketel
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 22:23
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez Jar0 » 6 mar 2012, o 22:47

A nie jest to związane z dietą? Ja jak najem się buraków to też mam krew w stolcu ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1370
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości