Debutir

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Debutir

Postprzez beatrycze441 » 5 wrz 2012, o 12:30

Krzysiek napisał(a):
Nic dziwnego, że nie ma żadnych skutków jego działania - tych tabletek na 99% nie wolno przegryzać bo ich zawartość ma dotrzeć również do jelit. Kapsułki nie są wielkie...

Nie wolno przegryzać na 100%, bo one są tak ładnie "opakowane", aby zawartość docierała do najdalszych zakątków jelit. Nie to, żeby bez przegryzania coś działały - ja właśnie skończyłem 3-miesięczną kurację połykanym-zgodnie-z-procedurami Debutirem, i jest dokładnie tak, jak myślałem - zero poprawy. Taki sam zawód otrzymywałem po Colon-C, Iberogaście, Spasmolinie, Debridacie i tuzinie innych "złotych środków" na dolegliwości. ;)
Idzie się przyzwyczaić do tej bezradności, tylko pieniędzy szkoda...

Ja mam, niestety, problemy z połykaniem choćby najmniejszych tabletek, a co dopiero kapsułek... No ja też próbowałam Iberogast, Debridat, Colon C. Na mnie nic nie działa. Widzę, że u mnie to wszystko ma podłoże nerwowe. Dziś zmuszona byłam brać silne leki na nerwicę (przepisał mi je lekarz rodzinny), bo miałam w pracy szkolenie i mimo że wzięłam dwa leki na uspokojenie, czułam ciągły niepokój, musiałam siedzieć wśród ludzi jak najbliżej drzwi (tzn. jak najbliżej ubikacji :D). Niewiele to dało. I tak jelita były jakieś "niespokojne", mimo że rano zjadłam tylko kromkę chleba z szynką... Nie byłam na pusty żołądek.
Avatar użytkownika
beatrycze441
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:48
Lokalizacja: Gorzów
Wariant IBS: zaparciowo-biegunkowy
Początek choroby: 1974
Dolegliwości ogólnie: zespół jelita drażliwego na tle nerwowym; najgorsza postać choroby, uniemożliwiająca normalne życie

Re: Debutir

Postprzez Krzysiek » 6 wrz 2012, o 09:38

Lekarz rodzinny przepisuje tak naprawdę kpinę, a nie leki na nerwicę. Nie chcę opisywać nawet, jakie leki mi przepisywał wcześniej na moje nerwy, ale śmiechu warte. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - i tak jest z lekarzami rodzinnymi ;)Z takimi problemami udaj się do psychiatry, uspokoisz się w oka mgnieniu, jak ja. Obecnie biorę Sedam 6. :)
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 22:34
Lokalizacja: Nysa
Wariant IBS: MiX
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: Typowo dla ZJD - wzdęcia, gazy, zmęczenie, depresja...

Re: Debutir

Postprzez beatrycze441 » 6 wrz 2012, o 18:28

Ja zażywam Xanax już od wielu lat. Ten lek naprawdę uspokaja, ale gdzieś tak po półgodzinie chce się spać; senność mija jednak po jakimś czasie samoistnie. Jak dla mnie jest to dobry lek na nerwy.
Avatar użytkownika
beatrycze441
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:48
Lokalizacja: Gorzów
Wariant IBS: zaparciowo-biegunkowy
Początek choroby: 1974
Dolegliwości ogólnie: zespół jelita drażliwego na tle nerwowym; najgorsza postać choroby, uniemożliwiająca normalne życie

Re: Debutir

Postprzez EMEN » 7 wrz 2012, o 04:56

poproś lekarza o Anafranil... rewelacja !
Avatar użytkownika
EMEN
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 07:19
Lokalizacja: małopolska
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: częste oddawanie stolca,wzdęcia, zgaga

Re: Debutir

Postprzez piter » 12 wrz 2012, o 22:48

beatrycze441 napisał(a):Ja zażywam Xanax już od wielu lat. Ten lek naprawdę uspokaja, ale gdzieś tak po półgodzinie chce się spać; senność mija jednak po jakimś czasie samoistnie. Jak dla mnie jest to dobry lek na nerwy.

Brałem ten 'lek' kilka lat temu przez trzy miesiące i nikomu nie polecam mimo, że dobrze uspokaja tez bardzo mocno uzależnia.Po zmianie psychiatry od razu kazano mi go odstawić ,dostałem za niego coaxil, który nie uzależnia i ten lek mogę polecić, bo brałem go rok czasu, aż objawy psychosomatyczne minęły i bez problemu zakończyłem terapię tym lekiem.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Debutir

Postprzez mimi20 » 2 sie 2015, o 18:16

Zażywa ktoś może te tabletki? Jeśli tak, mogę sprzedać za połowę ceny prawie całe opakowanie. Mi niestety nie pomógł.
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: Debutir

Postprzez Sosemigo » 21 lip 2016, o 11:10

Mi się po kolonoskopii rozwaliło wszystko w bebechach, a że wizyta u gastro była daleko, kupiłam w aptece ten Debutir (bo bez recepty), Verdin komplex i probiotyk (Lacidofil). Jadę na tym od ok 3 tyg i może to autosugestia ( ;)), może fakt, że bardzo zwracam uwagę na to, co jem (nie jem żadnego wzdymającego dziadostwa), a może jednak wpływ tej trójcy - ale wszystko jakoś wróciło do normy. Już nie pamiętam kiedy wcześniej byłam w kibelku regularnie codziennie! Cudownie ;)zamierzam jeść to dalej i zobaczymy, czy uda się ten stan utrzymać. Jeśli tak - to wciąż nie ma dowodu na to, że ten Debutir działa :lol:ale mogę wtedy testowo odstawić resztę i zobaczymy :P

PS. Czy ktoś z Was wie, czy Verdin może rozleniwiać jakoś układ trawienny? czy można go brać przez dłuższy czas bez obawy o jakieś "przyzwyczajenie organizmu"?
Avatar użytkownika
Sosemigo
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lip 2016, o 13:32
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: bóle brzucha, przelewanie, wzdecia, zaprcia

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 0 gości