kolonoskopia

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: kolonoskopia

Postprzez Jar0 » 16 paź 2013, o 20:30

mimi20 napisał(a):Nie miałam pobranego wycinku hispotatologicznego poniewaz lekarz stwierdzil ze nie ma sensu go pobierac jesli jelita sa zdrowe. jesli chodzi o gastro to nie mialam drugi raz tego badania, nie wiem czy zmiany nadzerkowe dalej sa mialam przepisany antybiotyk. jak na razie odpuszczam sobie tego typu badania poniewaz nie ma sensu robic po dwa razy tego samego, np po co komus robic 4 kolonoskopie?

Nóż się w kieszeni otwiera kiedy czytam, że lekarz stwierdził, że wycinków nie trzeba. Konował a nie lekarz. Jestem świetnym przykładem tego, że kolonka bez wycinków jest nieważna. Choćby tylko jeden lub dwa, z odbytnicy chociażby. Ja miałem 4 kolonki w niecały rok więc jak widać, czasem trzeba.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: kolonoskopia

Postprzez Jacek » 17 paź 2013, o 11:17

mimi20 napisał(a):Nie miałam pobranego wycinku hispotatologicznego poniewaz lekarz stwierdzil ze nie ma sensu go pobierac jesli jelita sa zdrowe.


Jak taki "lekarz" był w stanie stwierdzić, bez pobierania wycinków, czy np. nie ma mikroskopowego zapalenia jelit ?

mimi20 napisał(a):jak na razie odpuszczam sobie tego typu badania poniewaz nie ma sensu robic po dwa razy tego samego, np po co komus robic 4 kolonoskopie?


Nie chodzi o ilość kolonoskopii, ale o wykonanie tego badania w sposób kompleksowy. Na razie wiadomo tylko, że nie masz w jelitach zmian makroskopowych.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1104
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: kolonoskopia

Postprzez Bonsai » 15 cze 2014, o 10:22

Mam do Was pytanie odnośnie kolonoskopii.
Czy zauważyliście poprawę w pracy jelit po tym badaniu?

Cztery dni temu miałem robioną kolonoskopię.
Dzień przed badaniem płukałem się Fortransem - 4 litry - (polecam schłodzony z cytryną :))
Po badaniu, pierwszy posiłek dostłownie przeze mnie przeleciał, wziąłem jedną tabletkę loperamidu i od tej pory czuje się świetnie.
Od czterech dni załatwiam się jak zdrowy człowiek.

Zastanawiam się czy przepłukanie jelit miało wpływ na poprawę flory bakteryjnej jelit lub może wypłukało jakieś pasozyty?
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: kolonoskopia

Postprzez Jar0 » 15 cze 2014, o 13:06

Miałem zawsze tak samo. Czyszczenie się do badania to koszmar. Po badaniu, kiedy bulgotanie w brzuchu ustawało i wszystko wracało na swoje tory, zdarzało się tak, że tydzień lub dwa miałem prawie całkowity spokój z dolegliwościami. To logiczne, czyścimy jelita z tego co powoduje ból i z tego co przyspiesza perystaltykę. Na pewno ma to wpływ na florę jelitową, która przeżywa wtedy ciężki okres... :D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: kolonoskopia

Postprzez Krzych » 15 cze 2014, o 14:02

Też czułem się dobrze przez 2-3 dni po kolonoskopii. Byłem przed nią 3 dni w szpitalu bo jeszcze byłem wtedy niepełnoletni. 3 dni na galaretkach + jakiś łagodny lek przeczyszczający, no trudno żeby po takim czyszczeniu źle się czuć. Ale po 3 dniach czar prysł.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 416
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Re: kolonoskopia

Postprzez stripped » 15 cze 2014, o 19:45

Ja po kolonoskopii czułam się tragicznie, najpierw nie mogłam się w ogóle wypróżnić, a później miałam ciągle biegunki i wzdęcia. Schudłam po badaniu bo w ogóle bałam się jeść.
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 317
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: kolonoskopia

Postprzez nenka132 » 18 cze 2014, o 08:19

czy ktos mial z was stwierdzone na kolanoskopi wydluzenie esicy z dodatkowymi zgieciami ?
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Poprzednia strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość