kolonoskopia

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

kolonoskopia

Postprzez amermalgosia » 15 lis 2010, o 10:10

czy ktos z Was przechodził kolonoskopię? mój syn bedzie ją miał w grudniu co prawda w narkozie ale interesuje mnie jak się przygotowaliście do tego badania.
Avatar użytkownika
amermalgosia
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lis 2010, o 09:59
Początek choroby: 0

Re: kolonoskopia

Postprzez Przemek » 15 lis 2010, o 10:27

Ja dzisiaj idę odebrać wyniki analizy na zawartość krwi utajonej w stolcu. Lekarz zalecił mi takie badanie przed ewentualną kolonoskopią. Jego zdaniem problemy z wypróżnianiem/ogromne wzdęcia/dyskomfort, nie są powodem do tego, aby wykonywać kolonoskopię. Dlatego zasugerował, żebym najpierw zrobił takie badanie.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: kolonoskopia

Postprzez Marian » 20 lis 2010, o 10:31

Cześć, czy odebrałeś już może wyniki badań? Mój lekarz też mi powiedział, że najpierw trzeba by sprawdzić czy w kale nie występuję właśnie ta krew utajona - tak samo jak w Twoim przypadku, od jej obecności uzależnił ewentualne wykonanie kolonoskopii.
Avatar użytkownika
Marian
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 12:42

Re: kolonoskopia

Postprzez Kika » 9 mar 2011, o 07:38

Cześć,
Jestem przed badaniem kolonoskopii.
Przemku, Marianie czy przeszliście badanie kolonoskopii. Amermalgosia czy u Twojego syna kolonoskopia potwierdziła ZJD?
Trzymajcie się.
Kika
Avatar użytkownika
Kika
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 mar 2011, o 07:25
Początek choroby: 0

Re: kolonoskopia

Postprzez Przemek » 9 mar 2011, o 10:47

Ja jeszcze nie miałem robionej kolonoskopii. W dużej mierze ze względu na to, że trafiałem (jak do tej pory) na lekarzy, którzy nie byli do końca kompetentni. Mój ostatni lekarz nawet mi odradzał, bo w jego mniemaniu kolonoskopia nic by nie potwierdziła...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: kolonoskopia

Postprzez renka » 4 kwi 2011, o 18:56

Ja miałam. I nie polecam - znaczy jeśli jest konieczność to tak ale poza tym nie polecam. Jak dotąd to najboleśniejsze i najnieprzyjemniejsze badanie jakie miałam.
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: kolonoskopia

Postprzez Przemek » 5 kwi 2011, o 09:28

Często się o tym mówi, że kolonoskopia, to bardzo nieprzyjemne badanie. Jednak mimo to, zalecane jest jego wykonanie przed zdiagnozowaniem ZJD.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: kolonoskopia

Postprzez renka » 13 lip 2011, o 19:17

Niestety nieprzyjemne ale przydatne.Pamiętam, że najadłam się więcej strachu niż to wszystko było warte
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: kolonoskopia

Postprzez MIKA » 29 lip 2011, o 19:13

miałam robioną rok temu gastroskopie i owianą tak złą sławą KOLONOSKOPIĘ.
wszystko byłoby dobrze gdybym nie zaczęła czytać głupot, które ludzie wypisują w internecie- bałam się jakbym conajmniej szła na scięcie głowy:)
dla mnie gorsze od badania były przygotowania dzień wcześniej, picie środka przeczyszczającego nie pozwalało na odejście od toalety dalej niż kilka metrów- i tak cały dzień i noc. :oops:
zaczęło się od wytłumaczenia przez lekarza na czym będzie badanie polegało, potem został podaby zastrzyk na rozlużnienie układu nerwowego.
samo badanie nie trwa długo ale jest po prostu nieprzyjemne. boleć nie boli, jedynie w momencie kiedy endoskop (tak to się chyba fachowo nazywa) przechodzi przez "zakręty" jelita, czuje się wtedy dosyć mocny nacisk, ale da się znieść bez problemu.
a jak się skupi uwagę na monitorze i na tym jak lekarz opisuje to co widzi zapomina się o tym niekomfortowym uczuciu.
tak naprawdę jak jest dobry lekarz,to przeprowadzi badanie tak szybko i sprawnie że po wszystkim można wyjść z gabinetu z usmiechem na twarzy i spokojnie odetchnąć.
dlatego też jeżeli macie skierowanie na KOLONOSKOPIĘ nie zastanawiajcie się tylko spokojnie idzcie na badanie, które tak naprawdę może uratować wam życie...
Avatar użytkownika
MIKA
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 14:39
Początek choroby: 0

Re: kolonoskopia

Postprzez Przemek » 30 lip 2011, o 13:21

No i czego dowiedziałaś się po takiej kolonoskopii?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Następna strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość