Prebiotyki

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Prebiotyki

Postprzez Przemek » 7 lip 2012, o 10:44

Na DOZ'ie pisze, że skład SanProbi to przede wszystkim Lactobacillus plantarum 299v, więc co innego niż w pozostałych =) Ojjj widzę, że w temat synbiotyków trzeba się nieco bardziej zagłębić =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Prebiotyki

Postprzez Jar0 » 7 lip 2012, o 10:45

Dlatego właśnie mówię, że SanProbi jest odczuwalny chyba właśnie ze względu na jakiś ekstra szczep ; )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Prebiotyki

Postprzez Przemek » 7 lip 2012, o 10:54

Mam jeszcze gdzieś w domu paczkę SanProbi i spróbuję nim zastąpić Colon C (którego niestety muszę brać, bo bez niego moje wypróżnianie [i inne kwestia] siadają na maxa...). Ogólnie to chcę sprawdzić na dniach jak będę się zachowywać moje lita, gdy będę im dostarczał synbiotyków (jak w Colon C) bez błonnika, który jest w Colonie. Chcę to przetestować, bo może ten błonnik jakoś wpływa na moje koszmarne wzdęcia...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Prebiotyki

Postprzez Jar0 » 7 lip 2012, o 10:59

To całkiem możliwe chociaż nie wiem ile w tym colonie jest tego błonnika. U mnie nadmiar błonnika powodował zatkanie... : D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Prebiotyki

Postprzez Sephirot » 7 lip 2012, o 12:04

a żeby było śmiesznie błonnik przyspiesza perystaltykę i zmniejsza stopień uformowania stolca, więc jest wskazany przy zaparciach i przeciwwskazany przy biegunkach ;)
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Re: Prebiotyki

Postprzez Kruffka » 7 lip 2012, o 21:20

Ale jak nie popijasz błonnika wystarczającą ilością wody to i może Cię zatkać :)

Poza tym...
Hmm... To wytwórca SanProbi ma dobry sztab marketingowców, skoro dodał to IBS. Są jedyni na rynku z tym dopiskiem i wszyscy z IBSem chwytają za tę drożyznę jak za jakiś cudowny środek. Ech...
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Prebiotyki

Postprzez Kruffka » 7 lip 2012, o 21:49

Wrzucam nowy preparat o działaniu probiotycznym :)

Lacteol Fort 340mg w formie saszetek lub kapsułek. Reklamowany przez wytwórcę - firmę Abbott - jako lek przeciwbiegunkowy.
W prospekcie, jaki przyniósł mi przedstawiciel czytam m.in, że Lacteol ma enteroprotekcyjny mechanizm działania:
- hamuje adhezję patogenów do enterocytów
- działa bakteriostatycznie (w stosunku do bakterii Gram + i Gram -)
- stymuluje namnażanie kwasotwórczej flory bakteryjnej
- stymuluje syntezę IgA (tj. immunoglobulin biorących udział głównie w obronie błon śluzowych)

Ponoć skraca czas ostrej biegunki nierotawirusowej o 23,9h (w porównaniu z placebo) i innych biegunek (jakiż?) o 27h.


I tu opis na rozpoznanie:
LACTEOL FORT w kapsułkach jest lekiem wspomagającym leczenie biegunki podczas jednoczesnego uzupełniania płynów i (lub) stosowania odpowiedniej diety u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Wskazania
Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dawkowanie
Stosuje się 1 - 2 kapsułki na dobę, w dawkach podzielonych, w zależności od nasilenia objawów chorobowych.
W ciągu pierwszej doby leczenia pierwszą dawkę można zwiększyć do 3 kapsułek na dobę. Stosować doustnie.


Skład
1 kapsułka zawiera:
Substancja czynna: 340mg w tym:

inaktywowane szczepy Lactobacillus LB 10x109
sfermentowane podłoże namnażające (zneutralizowane) 160 mg
Skład podłoża namnażającego: laktoza jednowodna, pepton kazeinowy-mięsny, wyciąg drożdżowy, witamina B12, sodu octan trójwodny, dipotasu fosforan bezwodny, woda oczyszczona.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Prebiotyki

Postprzez Sephirot » 7 lip 2012, o 21:58

No to raczej nie będzie dobre na IBS. Nam chodzi o przywrócenie naturalnego składu mikrobiontów, a nie wyparcie patogennych gatunków przez Lactobacillusa ;).

No i 10 miliardów w jednej dawce w dodatku z podłożem wzrostowym... sporawo moim zdaniem jak na przewlekłe przyjmowanie. W końcu 3-6 miliardów bakterii na 4 - 8 tygodnie to wystarczająco. Na biegunkę przy zakażeniu pokarmowym, ok. Na IBS bym nie brał.
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Re: Prebiotyki

Postprzez Przemek » 7 lip 2012, o 22:01

Hej, wziąłem listę probiotyków zaproponowaną przez Kruffkę ze sobą do apteki, ale jakoś tak się skończyło na tym, że zakupiłem Advanced multi-billion dophilus (producent: Solgar). Troszkę się wykosztowałem, ale jest w nim sporo różnych szczepów bakterii:

  1. L. Acidophilus
  2. B. Lactis
  3. L. Paracesei
  4. L. Rhamnosus

Zawiera każdego po 1,25 miliarda, więc całkiem spora to chyba bomba bakteryjna. Wygląda to tak:

solgar-advanced-multi-billion-dophilus-60-kaps-.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Prebiotyki

Postprzez Sephirot » 7 lip 2012, o 22:04

Ilościowo nieźle, a na pewno nie za dużo. A masz podany jaki szczep L.Rhamnosus?
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości