Błonnik. Jak i gdzie?

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez flower » 9 sty 2012, o 09:28

ja pije codziennie na czczo siemie lniane, i dobrze mi z tym, tez zawiera blonnik.Mnie tato zawsze mowil, ze jak sie pije regularnie kefir i je 1 jablko dziennie to nie powinno byc ze strony ukladu pokarmowego zadnych powaznych dolegliwosci, choc wiadomo u kazdego jest inaczej.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 312
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez suarez » 9 sty 2012, o 19:25

Nie wiem co zawiera błonnik a co nie i generalnie nie interesuje mnie az tak głębokie wgryzanie się w tajniki codziennej diety. Z praktyki wiem, że nie mogę jeść żadnych owoców ani warzyw jeżeli chcę wyjść z domu. Po zjedzeniu jabłka, pomarańczy przez cały dzień mam niewiarygodną ilość g. które uniemożliwiają właściwie wyjście z domu. Niestety ale uwielbiam owoce i jeżeli tylko nie planuję wyjścia z domu kupuję sobie ich górkę. Jutro jest właśnie taki dzień i myślę czy kupić pomarańcze, winogrono czy jeno i drugie...

Co do jedzenia płatków owsianych, siemienia, czy chleba razowego, jem je na co dzień i nie ma problemów nadprogramowych.
Avatar użytkownika
suarez
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 gru 2011, o 16:41
Lokalizacja: Warszawa
Początek choroby: 0

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez olinka » 12 lip 2012, o 08:53

przy IBS w fazie biegunkowej należy unikać błonnika a w zaparciowej odwrotnie ...ja stosuje błonnik z ananasem(bo też trochę na zmniejszenie apetytu ;)) ale co ważne należy pamiętać aby przyjmując błonnik w tabletkach pic dużo wody ponieważ inaczej może spowodować jeszcze większe zaparcie.
Avatar użytkownika
olinka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 10:48
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: bóle,wzdęcia,zaparcia

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez Przemek » 12 lip 2012, o 11:29

Też ostatnio się dowiedziałem o tym, że błonnik przy niedoborze wody działa w drugą stronę...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez bananio » 21 cze 2013, o 12:53

Błonnik bardzo mocno wchłania wodę, dlatego trzeba jej dużo dostarczać. Istnieją takie roślinki (chyba jakaś japońska), która umie pęcznieć prawie 2000 razy! masakra jakaś. Dlatego już wiecie dlaczego woda jest bardzo ważna, ale przy okazji błonnik pochłania nieczystości i pomaga je wydalić. Dla zainteresowanych porządnym błonnikiem polecam błonnik witalny można znaleźc na google. Całkowicie naturalny i skuteczny (z babki płesznik)
Avatar użytkownika
bananio
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 12:48
Wariant IBS: wzdęciowy
Początek choroby: 6
Dolegliwości ogólnie: nieprzyzwoite dźwięki :(

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez Luckitrans » 22 cze 2013, o 14:32

Ogólnie picie małej ilości płynów jest niedobre dla organizmu. Np. zatwardzenia się z tego biorą bo jelita z kału wysysają całą wodę dlatego też ta treść zalegająca w jelitach jest tak twarda, że nie może się wydostać. Należy dużo pić płynów (2l dziennie) i wtedy spokojnie można jeść pokarmy bogate w błonnik. Do takich produktów należą: warzywa, owoce, produkty zbożowe (otręby zbożowe, kasze, naturalne płatki zbożowe, musli, niełuskany ryż, pieczywo razowe i żytnie) i nasiona roślin strączkowych.
Avatar użytkownika
Luckitrans
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 14:28
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, gazy

Re: Błonnik. Jak i gdzie?

Postprzez Xemksija » 25 cze 2013, o 15:37

Ja też piję siemie lniane, nie działa to źle wręcz wydaję mi się, że pomaga. Nie mam niestrawności i mniej bóli...
Avatar użytkownika
Xemksija
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 15:34
Wariant IBS: ibs
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: bole

Poprzednia strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości