Wspomaganie

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Wspomaganie

Postprzez binkaStockholm » 15 paź 2012, o 21:09

witam, chcialabym sie dowiedziec jakie ,, wspomagacze¨ juz macie za soba.
osobiscie oprocz lekow przepisanych przez lekarza zaczelam od ok 2 msc, zazywac siemie lniane.
Czy normalnym jest ze na poczatku odczuwa sie zwiekszony bol jelit( w stosunku do czasu przed stosowaniem)? mialam uczucie jakgdybym sobie przeczyszczala jelita kilofem:)
Czy ktos tez stosuje len, czy jakis inny specyfik naturalny? Dziala? Pomaga choc w malym stopniu?Co warto zakupic?
Avatar użytkownika
binkaStockholm
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:46
Lokalizacja: Sztokholm
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: biegunki i/ lub zaparcia, wzdecia, nudnosci w nocy po obfitym czy smazonym posilku,bole

Re: Wspomaganie

Postprzez Jar0 » 15 paź 2012, o 23:02

W dziale z lekami i innymi preparatami masz nieco środków które już zostały przez kogoś przetestowane. Trochę tego jest i jak można się spodziewać - większość nie działa : D O siemieniu też był wątek gdzieś i były osoby które go polecały.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Wspomaganie

Postprzez Jacek » 16 paź 2012, o 09:49

Ja akurat po siemieniu lnianym miałem gorsze biegunki niż normalnie, dlatego bardzo szybko zrezygnowałem z siemienia.

Jeśli chodzi o leki, to niestety przy IBS każdy sam musi dojść metodą prób i błędów co mu pomaga, a co nie, bo przy tej chorobie nie ma żadnych reguł.
Często zaleca się stosowanie probiotyków, ale ja mam na przykład kłopot ze stwierdzeniem, czy mi pomagają, czy nie. Najczęściej po spróbowaniu tego czy innego probiotyku nie ma po prostu żadnych widocznych rezultatów.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 538
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Wspomaganie

Postprzez binkaStockholm » 16 paź 2012, o 13:50

u mnie tez bylo na poczatku pogorszenie ale po ok msc zauwazylam lekkie ustabilizowanie. pije zawsze przed snem i rano po sniadaniu jest powiedzmy po ludzku.
to ze kazdemu co innego pomaga jest lekko demotywujace.
ja mam jeszcze wariant mieszany co oznacza ze powinnam bardzo obserwowac swoje rekcje na kazdy rodzaj pozywienia i dostosowywac sie wciaz na nowo kazdego dnia od nowa. moim skromnym zdaniem jest to nie do zrobienia.
Avatar użytkownika
binkaStockholm
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:46
Lokalizacja: Sztokholm
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: biegunki i/ lub zaparcia, wzdecia, nudnosci w nocy po obfitym czy smazonym posilku,bole

Re: Wspomaganie

Postprzez Przemek » 16 paź 2012, o 16:22

Jeśli widzisz jakąkolwiek prawidłowość pomiędzy tym, co jesz, a jak reagują Twoje jelita, to masz naprawdę komfortową sytuację. Ja u siebie żadnej takiej prawidłowości dojrzeć nie mogę... niestety...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Wspomaganie

Postprzez joaste » 17 paź 2012, o 11:40

Ja ostatnio zaczelam laczyc loperamid z taninal. Nawet 5 tabletek samego loperamidu juz na mnie nie dziala :/ a w polaczeniu z tym jakos daje rade
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 117
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości