Scopolan

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Scopolan

Postprzez Ronin83 » 12 kwi 2012, o 16:28

O sile moich dolegliwości nie możesz się wypowiadać bo przecież nie są twoimi dolegliwościami. ;)Ja leczę się Duspatalinem Retard i Scopolanem i taki tandem w moim przypadku jest optymalny. A na mocne wzdęcia najlepszy jest Scopolan, a nie Ulgix bo ten ostatni zamiast rozbijać gazy często je kumuluje co, nie jest bez znaczenia dla ludzi chorych na drażliwe jelita nieprawdaż ? :)
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Scopolan

Postprzez Kruffka » 12 kwi 2012, o 18:55

Scopolan działa rozkurczowo, a więc także osłabia ruchy perystaltyczne jelit. Stosowany przy zaparciach, przy których jelita i tak są mało ruchliwe, doprowadzi do... Wniosek wyciągnij sam :)
Preparaty z simetikonem zmniejszają napięcie powierzchniowe gazów jelitowych, ułatwiają ich pękanie i wydalanie na zewnątrz. Taki jest ich udowodniony mechanizm działania.
No chyba, że ktoś "uziemił" swoje leniwe już jelita...
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Scopolan

Postprzez piter » 13 kwi 2012, o 04:43

Kruffka napisał(a):Scopolan działa rozkurczowo, a więc także osłabia ruchy perystaltyczne jelit. Stosowany przy zaparciach, przy których jelita i tak są mało ruchliwe, doprowadzi do... Wniosek wyciągnij sam :)

Kruffka nie do konca sie z tobą zgodzę mi właśnie na zaparcia ten lek pomógł, rozkurczył jelita i mogłem się wypróżnić.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Scopolan

Postprzez Ronin83 » 17 kwi 2012, o 10:50

Preparaty z simetikonem zmniejszają napięcie powierzchniowe gazów jelitowych, ułatwiają ich pękanie i wydalanie na zewnątrz. Taki jest ich udowodniony mechanizm działania.


A przepraszam bardzo badałaś ten mechanizm że piszesz że jest on udowodniony. ;)Jelita są tak różne jak ludzie które je noszą jednemu pomaga simeticon innemu scopolan. Se la vie :)
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Scopolan

Postprzez Kruffka » 17 kwi 2012, o 19:59

Drogi Roninie, nie trzeba być Agatą Christie, aby choćby wydedukować, że gdyby simetikon nie działał tj. nie zmniejszał napięcia powierzchniowego gazów to nie byłby masowo zalecany i stosowany przy badaniach USG jamy brzusznej :)To po pierwsze.
Po drugie, preparaty zawierające simetikon/dimetikon mają status co najmniej wyrobu medycznego, a nie suplementu diety. Zapoznaj się z różnicą między pojęciami. Sam Espumisan jest lekiem, więc jego skuteczność jest potwierdzona długotrwałymi badaniami.

Poza tym powinno być: C'est la vie :)
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Scopolan

Postprzez Ronin83 » 25 kwi 2012, o 10:51

Kruffka nie przeczę że być może środki zawierające Simetikon mogą być stosowane i doraźnie pomagać czytaj w krótkim okresie czasu lub przed badaniami typu USG lub Kolonoskopia lecz, z mojego doświadczenia a stosowałem te preparaty jeszcze przed zdiagnozowaniem u mnie IBS te środki przyjmowane długotrwale powodują efekt odwrotny od zamierzonego. Być może jestem uczulony na tą substancję czynną tego nie wiem ale moje dolegliwości wzdęciowe kumulują się po zażyciu Ulgix-ów Simetigast-ów itp itd. Dlatego napisałem w początkowym poście że te środki według mnie nie są godne polecenia,choć jest to w pełni subiektywna opinia. :D
PS. co do cytatu pełna zgoda mój francuski to tylko voulez vous coucher.... więc mogłem się wykopyrtnąć na pisowni. ;)
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Scopolan

Postprzez 1x2x3 » 25 kwi 2012, o 18:49

Ronin83 napisał(a):te środki przyjmowane długotrwale powodują efekt odwrotny od zamierzonego


Mówisz o kumulowaniu wzdęć czy wrażeniu zwiększonej produkcji gazów?
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Scopolan

Postprzez Ronin83 » 27 kwi 2012, o 11:17

moje dolegliwości wzdęciowe kumulują się po zażyciu Ulgix-ów Simetigast-ów itp itd.
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Scopolan

Postprzez Jacek » 27 kwi 2012, o 12:40

Jeśli chodzi o mnie, to też nasilają mi się wzdęcia po Ulgixie czy Espumisanie.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1122
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Scopolan

Postprzez zawilski » 24 maja 2012, o 10:45

Na problemy z drażliwym jelitem dobry jest ESPUMISAN i podobne specyfiki - można kupić te leki bez recepty. Ja zamówiłem w aptece internetowej i zapłaciłem za 100 tbl. 18 pln zamiast 30 w normalnej aptece. Mam rzadko takie dolegliwości najczęściej na wakacjach jak jem nie zawsze w sprawdzonych miejscach. Ale generalnie odstawiłem alkohol, kawę, i tłuste rzeczy. Teraz są wakacje i lato i skończyłem ze smażonym mięsem jak już to bardzo mało. Skoncentrowałem się na gotowanych jajkach, wędzonej rybie, gotowanych ziemniakach i ogólnie warzywach z wody czy na parze jak ktoś ma wkład do garnka. I jest milion razy lepiej głównym powodem problemów jest tłuszcz który nasza wątroba nie jest w stanie przerobić tym bardziej jak pijemy alkohol w większych ilościach i ją osłabiamy. Po tzw. piwku wątroba potrzebuje kilka dni by się zregenerować jest to opinia lekarzy.
Avatar użytkownika
zawilski
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 14:38
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 11
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości