Scopolan

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Scopolan

Postprzez Ronin83 » 6 kwi 2012, o 09:56

Scopolan to lek który biorę od pewnego czasu moja mama go używała swego czasu bo też cierpi na jelita drażliwe muszę powiedzieć że z dwóch wariantów tego leku (Tabletki ,Czopki) ten pierwszy ma działanie dla mnie niewystarczające ale za to wersja w czopkach jest bardzo użyteczna przy wzdęciach pomaga po ok10-20 minutach od włożenia i daje dużą ulgę jeżeli nie możemy sobie poradzić z mocnym wzdęciem. Ja osobiście używam go głównie wieczorami ponieważ mogę dzięki temu przespać spokojnie noc.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 11 kwi 2012, o 14:47 przez Ronin83, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Skopolan

Postprzez piter » 6 kwi 2012, o 13:18

Brałem to w wersji forte na receptę ,ale mi akurat on pomógł tylko chwilowo.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Skopolan

Postprzez Przemek » 6 kwi 2012, o 14:20

Na czym polega istota tego leku? Co on robi, że pomaga w przypadku wzdęć? Jest dostępny bez recepty?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Skopolan

Postprzez piter » 9 kwi 2012, o 15:16

Słabszy jest bez recepty ten silniejszy jest na receptę lek rozkurczowy.Nie chcę być złośliwy ,ale
http://bit.ly/Hs2SPh
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Skopolan

Postprzez Przemek » 9 kwi 2012, o 15:26

Nie no jasne, ale po to jest to forum, żebyśmy sobie m.in. przybliżali kwestię niektórych leków. Z tego, co patrzyłem po internecie, to ciężko by wybadać jak to z nim jest, dlatego wolałbym wiedzieć jak to dokładnie wyglądało w Waszych przypadkach ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Skopolan

Postprzez Kruffka » 9 kwi 2012, o 16:02

W Scopolanie jest ten sam składnik, który mamy w Buscopanie (dostępny bez recepty). Przestrzegałabym przed braniem tego leku stale - to silny specyfik. No i przed zastosowaniem zawsze warto przeczytać ulotkę i stosować się do niej.
Roninie jeśli dokuczają Ci nocne wzdęcia spróbuj wziąć wieczorem (i rano najlepiej też) ciepły prysznic - kierując strumień ciepłej wody na brzuch. Można też pomóc sobie masując brzuch ruchami kolistymi - zacznij od prawej strony w kierunku lewej (jak to opisać?), a po każdym posiłku przyjmij, któryś z preparatów zawierający simetikon (lub jego pochodna: dimetikon) - tych preparatów jest bardzo dużo. Najtaniej chyba i najekonomiczniej wychodzi Ulgix wzdęcia :)
Przy zaparciach absolutnie nie polecam No-Spy, która owszem działa rozkurczowo, ale i nasila zaparcia.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Skopolan

Postprzez Przemek » 9 kwi 2012, o 16:25

Noo nie wiem Kruffka, u mnie żadneczary mary w stylu prysznic czy ruchu koliste po brzuszku nie pomagają ;)Nie mówiąc już o Ulgix'axh i Espunisanach ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Skopolan

Postprzez Kruffka » 9 kwi 2012, o 16:41

Regularność rytuałów jest najważniejsza Przemku :)
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Skopolan

Postprzez Ronin83 » 11 kwi 2012, o 14:45

Kruffka napisał(a):W Scopolanie jest ten sam składnik, który mamy w Buscopanie (dostępny bez recepty). Przestrzegałabym przed braniem tego leku stale - to silny specyfik. No i przed zastosowaniem zawsze warto przeczytać ulotkę i stosować się do niej.
Roninie jeśli dokuczają Ci nocne wzdęcia spróbuj wziąć wieczorem (i rano najlepiej też) ciepły prysznic - kierując strumień ciepłej wody na brzuch. Można też pomóc sobie masując brzuch ruchami kolistymi - zacznij od prawej strony w kierunku lewej (jak to opisać?), a po każdym posiłku przyjmij, któryś z preparatów zawierający simetikon (lub jego pochodna: dimetikon) - tych preparatów jest bardzo dużo. Najtaniej chyba i najekonomiczniej wychodzi Ulgix wzdęcia :)
Przy zaparciach absolutnie nie polecam No-Spy, która owszem działa rozkurczowo, ale i nasila zaparcia.


Kruffka czopki Scopolanu są lekiem na receptę. To w woli wyjaśnienia a i jeżeli kupujemy w tabletkach w opakowaniu powyżej10 sztuk to też musimy mieć receptę. Nocne wzdęcia są dokuczliwe ale najgorsze co można zrobić to zażywać simetikon w tzw Ulgixie lub Simetigaście bo często po zażyciu tych specyfików to dopiero człowiek dostaje wzdęcie. Ja nie polecam nikomu tych preparatów no chyba że ktoś woli przetestować na własną rękę. U mnie natomiast Ulgix i Simetigast to leki na Czarnej Liście. :)
PS. Przemek Scopolan to lek działający rozkurczająco jest stosowany na wszelkiego typu kolki żołądkowe,jelitowe oraz na wzdęcia,działa też rozluźniająco na przewód moczowo-płciowy (ułatwia oddawanie moczu) no i jest na IBS
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Scopolan

Postprzez Kruffka » 11 kwi 2012, o 19:57

Przemek pytał czy Scopolan jest bez recepty dostępny, a więc napisałam Jemu, że jest on dostępny bez recepty jako Buscopan. Buscopan występuje TYLKO w postaci tabletek. Źle napisałam? No nie sądzę. Proszę czytać ze zrozumieniem :)

Sugerowałam, aby stopniować sobie siłę zażywanych leków - nie leczmy bólu głowy od razu morfiną.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości