Probiotyki

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Probiotyki

Postprzez Anjaa » 26 lut 2014, o 16:25

Mam za sobą trzy tygodniową kurację probiotykami Biopron 9 i Multilac, dzięki tej kuracji znacząco zmniejszyły się u mnie gazy jelitowe pojawiło się jednak zatwardzenie.
Trochę dziwna reakacja, czy ktoś też tak miał?
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Probiotyki

Postprzez Jacek » 27 lut 2014, o 11:30

Takie rzeczy, jak wahania pomiędzy stanami biegunek, a zaparciami mogą się zdarzać i nie jest to nic nienormalnego. O ile oczywiście można mówić o jakiejkolwiek normalności przy IBS...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Probiotyki

Postprzez artega7 » 2 wrz 2016, o 17:23

Zacząłem teraz brać probiotyki. Mam zamiar najpierw wybrać Sanprobi IBS, później Sanprobi Super Formuła.
Jak myślicie, przez jaki okres łykać te probiotyki?
Na stronie Sanprobi napisali by przyjmować je przynajmniej 4 tygodnie , a w przypadku korzystnych efektów takiej kuracji należy ją kontynuować przez kolejne co najmniej 8 tygodni.
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Probiotyki

Postprzez Jacek » 3 wrz 2016, o 11:22

Ja mam bardzo dobre efekty po Vivomixxie i SanprobiIBS. Stosuję je przez cały czas po jednej kapsułce dziennie.
Pierwsze efekty pojawiły się po miesiącu, a wyraźna poprawa nastąpiła po ok. 3 miesiącach.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Probiotyki

Postprzez lukasz0 » 21 gru 2016, o 07:56

No właśnie. Ja też zachwalam sobie probiotyki, ale... Bardzo dużą mam tendencję do tycia. Brałem taki probiotyk Lactobacillus gasseri i pomagał, jednak pod koniec opakowania już nic nie dawał. Zmieniłem na enterol i dalej nic. Wkońcu Sanprobi Super Formuła - strzał w dziesiątkę, ale po drugim opakowaniu znowu zacząłęm przybierać na wadze. Teraz biorę od jakiegoś tygodnia Sanprobi IBS i znów chudnę haha. Myślicie, że poprostu trzeba brać te probiotyki na zmianę? Dodam jeszcze, że jak biorę probiotyki to mam uregulowaną ,,wizytę w toalecie'' i lepiej uformowany kał.
Avatar użytkownika
lukasz0
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 08:26
Lokalizacja: Lublin
Wariant IBS: biegunkowy i wzdęciowy
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: Przy stresie odczuwam dyskomfort w brzuchu i pojawiają się biegunki z rana.

Re: Probiotyki

Postprzez fabiang » 3 sty 2017, o 20:38

ja biorę kreon i multilac lecz mam zatwardzenia, teraz przejdę na sanrobi superformula bo słyszałem dużo dobrego o tym priobiotyku
Avatar użytkownika
fabiang
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:59
Lokalizacja: bydgoszcz
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 5
Dolegliwości ogólnie: walka nie poddaje się...

Re: Probiotyki

Postprzez góralecka » 14 sty 2017, o 15:41

Sanprobi IBS jakby trochę reguluje konsystencję stolca, przynajmniej u mnie, choć oczywiście bywają dni, że dużemu stresowi Sanprobi nie jest w stanie sprostać. Ale jakby chcieć wyciągnąć średnią, no to jest różnica odkąd go biorę, a biorę 2 miesiąc.
Avatar użytkownika
góralecka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 gru 2016, o 19:03
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Re: Probiotyki

Postprzez piter » 16 sty 2017, o 08:27

Mi pomagał Dicoflor 60 na noc.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0


Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości