POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez Jar0 » 20 sie 2015, o 16:33

Tak prywatnie to miałem kilka razy sytuację, że szedłem do toalety i widziałem coś co wyglądało jak krew. I wtedy oblewał mnie zimny pot. Potem przypominałem sobie, że dzień wcześniej jadłem coś co miało np. paprykę, a mój brzuch ma to do siebie, że pewnych rzeczy do końca nie trawi. Zbadać się możesz, dla pewności. Obserwować własne dzieła w toalecie trzeba, szczególnie jak ma się jakieś dokuczliwe problemy :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 20 sie 2015, o 17:39

Kiedys mialem taka sytuacje ze niby krew i sie przestraszylem a potem normalnie nic nei bylo, kiedys popijalem wodke cala noc sokiem porzeczkowym rano prawie czarny stolec o.O od razu strach - to chyba czesc naszej przypadlosci, nerwowosc, wyolbrzymianie, przejmowanie sie blachostkami.
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 22 sie 2015, o 14:09

No i wez tu daj kal do zbadania... Zanioslem wspomnialem ze mialem robiona kolonoskopie i co? I zrobili test na helicobacter i pasozyty a na krew utajona nie, bo "w kolonoskopi by wyszlo" ............

A mowilem ze wszystko na full.
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez Jar0 » 22 sie 2015, o 17:09

No cóż... To akurat jest objaw lekceważenia ze strony lekarzy. Kał na krew utajoną nie kosztuje majątku i nawet jakby miał wyjść negatywny to czasem warto go zrobić... A krew utajona jest utajona bo jej nie widać :D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez fiona » 23 sie 2015, o 12:53

tymbark musisz trafić na dobrego gastro innej opcji nie ma. i nie na takiego co ma ''predyliard'' dobrych opinii na znany lekarz czy innej stronie na której można wykupić abonament i usuwać komentarze.
inaczej wykosztujesz się i to nieźle na badaniach i wciąż nie będziesz wiedział co ci jest.
jedynie co teraz tobie pozostaje to kontrolować to co jesz i obserwować jak organizm reaguje (proponuje założyć dzienniczek żywienia, który będzie pomocny dla gastro).
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 27 sie 2015, o 12:47

Zrobilem ponownie test na kal i wyszedl dodatni na krew utajona :/ :(
Znow najczarniejsze mysli. Przeciez 2 tyg temu robilem kolonoskopie i gastroskopie i wyszly ok. Krwawia mi dziasla, moze przez to? Normalnie dobija mnie to.
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 28 sie 2015, o 08:19

Co myslicie?
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez Jar0 » 28 sie 2015, o 11:10

To jest niepokojący objaw ale znowu bez przesady. Sam mówisz, że niedawno miałeś endoskopię więc... Szukaj jakiegoś ogarniętego lekarza, który spojrzy na Ciebie poważnie bo z tego co piszesz, niestety Twój gastro zbyt dociekliwy nie jest.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 28 sie 2015, o 11:35

Podobno moze wyjsc falszywie dodatni, leci mi krew z dziasel i to dosc sporo na dodatek tuz przed defekacja na to badanie jadlem gulasz z wolowina, a czerwone mieso tez ma wplyw. Musze powtorzyc to badanie i jakies przeswietlenie + krew zrobic i z kompletem badan udac sie wlasnie do jakiegos porzadnego lekarza.
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Re: POMOCY - przebadali mnie czy nie ? :(

Postprzez tymbark92 » 4 wrz 2015, o 11:07

Dobra, krew w kale wyszla negatywnie choc jeszcze raz zrobie dla pewnosci. Mam jasny kal tzn kolor jest dosc intensywny ale pod zolty podjezdza no pani od badan mowi ze wyglad normalny, nie jem w sumie duzo miecha, jem codziennie banany, jakies chrupki kukurydziany typu flipsy, paluszki, ryz, ryby, zupy - moze przez to ten stolec nie jest czarny jak smola tylko jasniutki.

Doszedl mi nowy objaw nie wiem czy zwiazany z moimi dolegliwosciami jelitowymi/ nerwicowymi? Sa to fascykulacje. Objawiaja sie one glownie w spoczynku i czasem prowadza do wrecz lekkiego poruszenia sie jakiejs konczyny tzn na skutek krotkotrwalego skurczu potrafi mi sie lekko ruszyc palec itd. Bralem 5 dni magnez ale nic nie pomaga. Mam te fascykulacje co kilka minut, w nocy bywa, ze czesciej. Nie jest to jakos bardzo uciazliwe, ale bylem juz u neurologa. Postukala mloteczkiem i niby ok. Zlecila krew, zobaczymy co bedzie. Oczywiscie internet juz podpowiada Parkinsony, ASL i kij wie co jeszcze...
Avatar użytkownika
tymbark92
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2015, o 13:47
Wariant IBS: nie wiem :(
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: dyskomfort, klucia, burczenie

Poprzednia strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości