Lamblia

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Lamblia

Postprzez Largix » 14 kwi 2014, o 00:18

Witam.
Jakiś miesiąc temu zrobiłem badanie na poziom przeciwciał anty-Giardia lamblia w klasie IgM i IgG. Oba wyniki wyszły dodatnie, ale nie mogę się doszukać w internecie czy te badania są choć troche miarodajne, a do lekarza będę mógł się udać dopiero za jakieś dwa miesiące. Dodam, że moje dolegliwosci zmalały, jednak występują zawsze po posiiłkach, dlatego nie jem śniadań, a oprocz tego jestem na diecie bezglutenowej. O słodyczach to już nawet nie wspominam, bo za kazdym razem gdy je zjem zaczyna sie buntowac moj brzuch. Czy macie jakieś doswiadczenia związane z lambliami? Czy mozliwe, ze to one są przyczyną moich juz dwuletnich dolegliwosci? I co powiecie na temat tych badan ktore wykonałem? Mają jakies znaczenie, czy nawet sie nie osmieszac i nie pokazywac ich lekarzowi? :)
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Lamblia

Postprzez Jacek » 14 kwi 2014, o 10:31

Nie mam doświadczeń ani wiedzy na temat Lamblii, ale mogę podpowiedzieć aby wyniki badań koniecznie pokazać lekarzowi. Lekarz (o ile będzie kompetentny) powinien zadecydować co dalej z tym zrobić.

Skąd wzięło się wskazanie diety bezglutenowej ? Wyszły pozytywnie badania w kierunku celiakii ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1104
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Lamblia

Postprzez Largix » 14 kwi 2014, o 11:36

Robiłem badania na nietolerancje pokarmowe i wyszło, że nie toleruję glutenu i mam go odstawić bodajże na rok. Ale już wcześniej zauwazyłem, że zastąpienie zwykłego pieczywa pieczywem z mąki kukurydzianej przyniosło poprawę. Ale te badania na nietolerancje z tego co słyszałem nie powinny być zbyt "powaznie" odbierane.
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Lamblia

Postprzez Krzych » 14 kwi 2014, o 15:18

Zależy jeszcze jakiego rodzaju miałeś badania na nietolerancję. Ja musiałem mieć dwa wycinki skórne żeby zdiagnozowali mi moją nietolerancję glutenu. Celiakię chyba diagnozuję się na podstawie jakichś tam przeciwciał we krwi. Ja miałem z tym trochę większy problem. Jeżeli na prawdę masz nietolerancję glutenu i nie objawia się to zmianami skórnymi tylko problemami jelitowymi to odstawienie go na pewno przyniesie poprawę.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 416
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Re: Lamblia

Postprzez Largix » 14 kwi 2014, o 15:56

Były to badania na alergie w klasie IgG. Robione były z krwi, nic nie było pobierane ze skóry. Już wcześniej robiłem badania wykluczające celiakię.
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Lamblia

Postprzez Jar0 » 14 kwi 2014, o 22:56

Ja nie widzę żadnego powodu dla którego nawet osoby zdrowe nie miałyby przejść na dietę bezglutenową ;)To raczej przyniesie tylko więcej korzyści a jeśli do tego dochodzą jakieś nietolerancje to już w ogóle...

Celiakię diagnozuje się na podstawie badania histopatologicznego wycinka z jelita cienkiego oraz na podstawie badania krwi. Badania krwi stosuje się też do śledzenia postępów w leczeniu. Najważniejszy jest jednak wycinek.

Co do badania na lamblie, na pewno warto o tym porozmawiać z lekarzem tym bardziej, że to paskudztwo można skutecznie wytępić.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Lamblia

Postprzez Krzych » 15 kwi 2014, o 06:16

Tak, dieta bezglutenowa jest znacznie zdrowsza. Podobno coraz więcej osób nawet zdrowych kupuje w tym sklepie gdzie ja te swoje produkty bezglutenowe. Zawsze tam były pustki a teraz zawsze jest kolejka. Jest tylko jeden problem: zwykły chleb - niecałe 2 zł, chleb bezglutenowy, dwa razy mniejszy od zwykłego - 7 zł. Jeżeli by porównać czysto wagę to chleb bezglutenowy jest 7 razy droższy. Do tego trzeba jeździć do specjalnego sklepu. Chleb nie jest świeży bo produkcja nie jest duża i jest pakowany hermetycznie więc trzeba go zawsze odparowywać przed jedzeniem. To trochę za dużo "ale" żeby ta dieta przyjęła się na większą skalę.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 416
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Re: Lamblia

Postprzez stripped » 15 kwi 2014, o 07:09

Supermarket L'eclerc - polecam, jeżeli ktoś ma blisko, duży wybór produktów bezglutenowych.
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 317
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Lamblia

Postprzez Largix » 15 kwi 2014, o 20:00

Ja mieszkam w małym mieście i za swój chleb z mąki kukurydzianej płacę 3 zł. Nie jest on duży, ale wielkością porównywalny do tego, który kupuje reszta mojej rodziny. Zawsze jest świeży i mam wrażenie, że nawet smaczniejszy od zwykłego chleba, ale niestety można go kupić raz w tygodniu (i jeszcze trzeba zamawiać, bo szybko sie rozchodzi), więc kupuję zawsze 2 i do tego dwa razy w tygodniu po 6 bułek z mąki kukurydzianej i spokojnie mi starcza na cały tydzień.

A wracając do głównego tematu wątku, ponawiam pytanie - miał ktoś styczność z tymi badaniami na lamblie, które podałem w pierwszym poście?
Avatar użytkownika
Largix
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 19:58
Wariant IBS: mix!
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: burczenie, przelewanie, śluz

Re: Lamblia

Postprzez Jar0 » 15 kwi 2014, o 21:05

Dieta bezglutenowa to z mojego punktu widzenia absolutnie żaden problem. "Wypełniacze" w postaci tradycyjnego pieczywa można spokojnie zastąpić warzywami, pieczywem bezglutenowym, waflami. Nawet czekolady są bezglutenowe (Goplana). Gdyby tylko dieta bezglutenowa działała cuda to byłoby super...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Następna strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości