Wzdęćia i przepuklina przełyku.

Wzdęćia i przepuklina przełyku.

Postprzez kasik88 » 9 paź 2011, o 15:16

Witam, jeszcze chyba nikt tutaj o tym nie pisał, a mam nadzieję, że ktoś poradzi, jak sobie radzi z tymi problemami.
Przede wszystkim opiszę krótko, co to ta przepuklina przełyku. Stwierdzono ją u mnie, kiedy przeprowadzono wszystkie badania związane z problemami gastrycznymi- miałam gastroskopię, kolonoskopię, usg, itp. Właściwie nie wiedziałam dokładnie co to jest. Dopiero jeden z przypadkowych lekarzy mi to wyjaśnił- wiadomo zdj to wzdęcia. Czasami są to nawet tzw. "czyste gazy" zwykłe czyste powietrze zebrane w jelitach. I kiedy nie ma już w nich miejsca, i nie uchodzą dołem, to idą do góry. Towarzyszy temu silny ból zamostkowy. Lekarz mówił, że przychodzą do niego pacjenci, którzy myślą, że mają stan przedzawałowy, a to właśnie nasze kochane jelitka. Chociaż, jak to powiedział pewien fajny zielony gość :mrgreen:"Z dwojga złego lepiej górą". Niestety nie ma wyboru, że albo wzdęcia dolne, albo górne. Mam jedno i drugie. Więc jeździ mi tam w tym brzuchu, Czasami oprócz dyskomfortu idzie też straszny ból. Espumisan to już prawie garściami łykam, ale tylko częściowo pomaga. Może macie jakieś leki, co działają lepiej?
Avatar użytkownika
kasik88
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 14:31
Początek choroby: 0

Re: Wzdęćia i przepuklina przełyku.

Postprzez Jar0 » 9 paź 2011, o 16:26

Ja również miałem wykonywany komplet badań (tyle że zamiast kolonoskopii miałem sigma coś tam). W trakcie gastroskopii stwierdzili u mnie przepuklinę rozworu? przełykowego. To niby nic groźnego. Jeśli te zmiany nie są zbyt duże to raczej jest to schorzenie bezobjawowe. Jeśli zacznie się dziać coś niedobrego to pewnie trzeba będzie operować... W każdym bądź razie mi to nie przeszkadza zbytnio - czasami jedynie mam dość silną zgagę, z która skutecznie da się walczyć np. Gavisconem (tabletki lepsze niż syrop).

Wydaje mi się że te dolegliwości są już ściśle związane ze stanami nerwicowymi. Ale lekarzem nie jestem...

Oczywiście pozostaje jeszcze problem wzdętego żołądka i mocnej niestrawności (czasami idąc spać odbija mi się posiłkiem spożytym 8 godzin wcześniej). Na to zauważyłem że najlepiej działają krople żołądkowe (są tanie, obrzydliwe ale skuteczne).
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Wzdęćia i przepuklina przełyku.

Postprzez kasik88 » 9 paź 2011, o 18:51

To chyba mamy coś podobnego z tą przepukliną, tyle, że ja raz na jakiś czas mam te bóle za mostkiem- ale jak to mówią, co mnie nie zabije to mnie wzmocni, a w naszym przypadku ewentualnie jeszcze rozsadzi.
Co do wzdęć i niestrawności, to już trochę inaczej wygląda, bo cokolwiek zjem, to od razu przeze mnie przelatuje, wcześniej nadmuchując brzuch do rozmiarów balona i oczywiście odpowiednie przelewanie do tego i ucisk.
A do atutów kropelkowych, to ja zawsze po nich mam dobry humor ale to pewnie dlatego, że są na bazie etanolu, a jak mam taki wyjałowiony organizm, to nawet takie śladowe ilości na mnie działają :D
Avatar użytkownika
kasik88
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 14:31
Początek choroby: 0

Re: Wzdęćia i przepuklina przełyku.

Postprzez Jar0 » 9 paź 2011, o 19:41

Krople żołądkowe to praktycznie same nalewki. Działają dobrze mimo że w "ziółka" nie wierzę.

Sam jednak nie wiem co ze wzdęciami zrobić. Wprawdzie jest to uciążliwe ale w porównaniu do innych niedogodności związanych z ZJD to jest nic.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata


Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości