Objawy IBS

Objawy IBS

Postprzez Natali5 » 6 wrz 2013, o 07:50

Ja mam straszne problemy z zespołem jelita drażliwego, biegunki. Szukałam różnych informacji
i tutaj jest dużo http://zespol-jelita-drazliwego.dozdrowia.com/jelito-drazliwe-objawy.php A jak u Was objawia się ta choroba?
Avatar użytkownika
Natali5
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 07:44
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 13
Dolegliwości ogólnie: częste biegunki na przemian z zaparciami

Re: Objawy IBS

Postprzez Jacek » 6 wrz 2013, o 10:54

Artykuł z podanego przez Ciebie linku został napisany przez kogoś, kto nie bardzo ma pojęcie czym jest IBS.
Jeśli ktoś pisze o skutecznych sposobach leczenia IBS między innymi za pomocą diety czy zmiany trybu życia, oraz aktywnych form wypoczynku, to niestety pisze nieprawdę.
Współczesna wiedza medyczna nie pozwala na wyleczenie IBS, a już na pewno nie za pomocą takich metod, jak wspomniane wyżej. Można jedynie próbować łagodzić objawy tej choroby.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Objawy IBS

Postprzez Mary » 6 wrz 2013, o 11:38

Takie artykuły są dla nas tylko krzywdzące. Przekłamują rzeczywistość naszej choroby. W sumie objawy IBS mogą być objawami innej choroby i jedyne co może to potwierdzić to badania. Swoją drogą uwielbiam ten moment kiedy zadowolony lekarz mówi - jest pani zdrowa jak ryba, to tylko IBS! :x
Avatar użytkownika
Mary
 
Posty: 64
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 16:03
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Re: Objawy IBS

Postprzez Jacek » 7 wrz 2013, o 11:11

Mary napisał(a):Takie artykuły są dla nas tylko krzywdzące. Przekłamują rzeczywistość naszej choroby.


Nieraz zastanawiałem się nad tym - problem IBS dotyczy bardzo wielu ludzi, a temat zupełnie nie pojawia się w mediach, a jeśli już coś się pojawi, to na takim poziomie, jak artykuł, o którym rozmawiamy.

Wydaje mi się, że nasz system ochrony zdrowia (o ile to coś można nazwać systemem) celowo nie chce przyznać, że IBS jest dużo poważniejszą chorobą, niż się oficjalnie uważa. Gdyby przyznano, że IBS to poważny problem, trzeba by zorganizować procedury badań oraz postępowania z tą chorobą itp. A tak lekarz stwierdza tylko, że pacjentowi nic nie dolega i powinien przestać użalać się nad sobą.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Objawy IBS

Postprzez hrm » 19 wrz 2013, o 09:18

Jacek napisał(a):
Mary napisał(a):Takie artykuły są dla nas tylko krzywdzące. Przekłamują rzeczywistość naszej choroby.


Nieraz zastanawiałem się nad tym - problem IBS dotyczy bardzo wielu ludzi, a temat zupełnie nie pojawia się w mediach, a jeśli już coś się pojawi, to na takim poziomie, jak artykuł, o którym rozmawiamy.

Wydaje mi się, że nasz system ochrony zdrowia (o ile to coś można nazwać systemem) celowo nie chce przyznać, że IBS jest dużo poważniejszą chorobą, niż się oficjalnie uważa. Gdyby przyznano, że IBS to poważny problem, trzeba by zorganizować procedury badań oraz postępowania z tą chorobą itp. A tak lekarz stwierdza tylko, że pacjentowi nic nie dolega i powinien przestać użalać się nad sobą.


Zanim nasz system cokolwiek stwierdzi to trzeba się na poważnie zabrać za lekarzy, zwłaszcza tych pierwszego kontaktu (choć z takim podejściem i czasami stanem wiedzy ci ludzie nie są dla mnie lekarzami a raczej "posiadaczami dyplomu zawodowego lekarza medycyny"), bo większość z nich traktuje ludzi zgłaszających się z tego typu problemami jako ludzi mających nie wiadomo jakie fanaberie i zajmujących jego bezcenny czas uparcie domagając się, by coś zrobiono z ich "dolegliwością", która przeszkadza im w życiu. Ale przecież wszyscy doskonale wiemy, że bóle, zaburzenia procesu trawienia i wydalania to nie jest nic na tyle istotnego, byśmy ośmielili się zawracać 4 litery jakiemuś Wielkiemu Medykowi, Który Jedynie Przez Pomyłkę Systemu Nie Jest Jeszcze Krajowym Specjalistą...
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Re: Objawy IBS

Postprzez Jacek » 19 wrz 2013, o 13:09

hrm napisał(a):Zanim nasz system cokolwiek stwierdzi to trzeba się na poważnie zabrać za lekarzy, zwłaszcza tych pierwszego kontaktu (choć z takim podejściem i czasami stanem wiedzy ci ludzie nie są dla mnie lekarzami a raczej "posiadaczami dyplomu zawodowego lekarza medycyny"),


Ja, w stosunku do takich niedouczonych lekarzy, używam określenia "pracownik szpitala/przychodni, zatrudniony na stanowisku lekarza" :)
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Objawy IBS

Postprzez Anjaa » 25 paź 2014, o 16:58

W Niemczech jest inny system, ale przecietny zjadacz chleba jest traktowany w podobny sposób, jak opisywany przez Was.

Zupełnie inna sytuacja jest natomiast kiedy posiadasz prywatne ubezpiecznie lub jesteś osobą zamożną i stać Cię na prywatną klinikę.
Wtedy można liczyć na zainteresowanie i cały wachlarz najróżniejszych badań, mniej lub bardziej potrzebnych a nawet pobyt w klinice lub sanatorium
ukierunkowanych w leczeniu ibs.
Nie muszę dodawać, że kosztuje to krocie, więc proszę nie narzekajcie na polski system, bo w innych krajach też nie jest najlepiej jeżeli chodzi o podejście do ibs-u.
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 87
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Objawy IBS

Postprzez Jacek » 26 paź 2014, o 13:11

Anjaa napisał(a):Nie muszę dodawać, że kosztuje to krocie, więc proszę nie narzekajcie na polski system, bo w innych krajach też nie jest najlepiej jeżeli chodzi o podejście do ibs-u.


Anglia jest przykładem kraju, w którym jest tak samo źle, jeśli nie gorzej, jak w Polsce.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Objawy IBS

Postprzez góralecka » 12 lut 2017, o 17:46

Czy macie coś takiego, że wypróżniacie się na raty? Ja tak mam, że najczęściej rano po śniadaniu, a potem po pół godziny "dokańczam", idąc drugi raz. Zdarza się też takie dokańczanie 2-3 razy. Wszystko przedpołudniem. Często jest normalna konsystencja i takie coś. Podejrzewam, że jelita kurczą się i rozkurczają w różnych ich fragmentach nie w tym samym czasie. I że stres ma na to przemożny wpływ. Ktoś doświadczał jeszcze czegoś takiego?
Avatar użytkownika
góralecka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 gru 2016, o 19:03
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Re: Objawy IBS

Postprzez incognito » 15 lut 2017, o 20:23

góralecka napisał(a):Czy macie coś takiego, że wypróżniacie się na raty? Ja tak mam, że najczęściej rano po śniadaniu, a potem po pół godziny "dokańczam", idąc drugi raz. Zdarza się też takie dokańczanie 2-3 razy. Wszystko przedpołudniem. Często jest normalna konsystencja i takie coś. Podejrzewam, że jelita kurczą się i rozkurczają w różnych ich fragmentach nie w tym samym czasie. I że stres ma na to przemożny wpływ. Ktoś doświadczał jeszcze czegoś takiego?


To samo u mnie ;)
Avatar użytkownika
incognito
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 maja 2016, o 14:11
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawet da się żyć, bywało gorzej


Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości