Ibs a problemy skorne.

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Ibs a problemy skorne.

Postprzez joaste » 21 gru 2012, o 16:33

Tak sie wlasnie zastanawiam z okazji mojej pracy, czy ibs moze miec jakikolwiek wplyw na stan naszej skory.
Czy towarzysza wam jakies problemy skorne od poczatku choroby? Jak np. czyraki, ropnie?

Nie wiem czy to ma zwiazek z ibs, ale odkad zachorowalam, co jakis czas wraca do mnie tradzik... :/ jak nawet w okresie dojrzewania nie mialam wiekszych problemow ze skora to raz na jakis czas z roznym nasileniem to powraca. Teraz na szczescie pogonilam dziada przez wlasne metody pielegnacyjne wiec dermatolodzy moge sie cmoknac z tymi swoimi antybiotykami ;)

p.s taka ciekawostka wracajac do antybiotykow - gdzies na jakims forum przeczytalam watek dotyczacy izotretynoiny(retinoid, jeden z silniejszych i skuteczniejszych lekow zwalczajacy tradzik pospolity, niebezpieczny dajacy wiele skutkow ubocznych) wiekszosc osob wypowiadajacych sie na ten temat, wysunely wnioski ze ten antybiotyk wywolal u nich problemy z jelitami jak crohn czy wzjg :/
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez Przemek » 21 gru 2012, o 19:52

Ja raczej problemów ze skórą żadnych nie mam, a antybiotyków to się boję jak ognia i w ciągu ostatnich 7 lat chyba tylko raz zostałem zmuszony zaaplikować sobie, bo wczasy nagliły :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez Jacek » 22 gru 2012, o 11:08

Mi zaczęły się problemy ze skóra na dłoniach, podczas leczenia candidy. Podczas brania leków przeciwgrzybiczych zaczęły mi się pojawiać zaczerwienienia na przegubach palców u rąk oraz od wewnątrz dłoni. Ewidentnie miało to związek z lekami przeciwgrzybiczymi (powtarzało się to kilkakrotnie), jednak po odstawieniu leków skóra w tych miejscach nie wróciła już do normy.
Mam również trochę zaczerwienioną skórę na twarzy, pod oczami.

Generalnym problemem jest suchość mojego organizmu (o czym wspominałem wielokrotnie w innych miejscach), co objawia się również przesuszonym naskórkiem na całym ciele, czy ciągle popękanymi i suchymi wargami (smarowanie kremem, czy ochronne pomadki niewiele dają).
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 717
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez joaste » 22 gru 2012, o 16:40

O, to ciekawe. Pewnie to kwestia odwodnienia organizmu. Tez mam problem z popekanymi ustami ale na to pomaga tylko jedno - masc ochronna z wit A :)kosztuje grosze w aptece, czasem przed nalozeniem wystarczy zrobic delikatny peeling ust (np szczoteczka do zebow zeby zluszczyc martwy naskorek) a potem nalozyc gruba warstwe tej masci.
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez Przemek » 22 gru 2012, o 17:34

Maść ochronna z witaminą A - najtaniej i najlepiej ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez Jacek » 23 gru 2012, o 12:19

Zapytam w aptece o tą maść. Problem jednak moim zdaniem tkwi w odwodnieniu i ogólnym niedożywieniu, bo przecież większość z tego co zjem albo wypiję i tak trafia do kanalizacji...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 717
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Ibs a problemy skorne.

Postprzez Przemek » 24 gru 2012, o 09:12

Ona nic nie wyleczy, to po prostu tłusta maść z witaminą A za niewielkie pieniądze ~3zł.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.


Powrót do Wolne rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 0 gości