Blog o IBS czy są zainteresowani?

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Blog o IBS czy są zainteresowani?

Postprzez Luckitrans » 21 lip 2015, o 09:54

Witam, czy są na forum osoby zainteresowane blogiem o IBS. Długo się nad tym zastanawiałem i w końcu chciałbym się pochwalić tym jak walczę z IBS na co dzień.
Dajcie znać co myślicie o moim pomyśle, jak ktoś zna takie blogi to proszę o adres.
Ostatnie moje pytanie to jak zareklamować taki blog by dotarły do niego nowe osoby spoza forum?

-----------------------
Ciekawa strona https://afterweb.pl/
Ostatnio edytowano 27 lip 2015, o 18:45 przez Luckitrans, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Luckitrans
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, gazy

Re: Blog o IBS czy są zainteresowani?

Postprzez pablos3744 » 21 lip 2015, o 13:29

Siemano ja jestem ciekawy ;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 604
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Blog o IBS czy są zainteresowani?

Postprzez ultramaryna » 22 lip 2015, o 06:17

czesc, myślę ze po to jest te forum aby sie na nim chwalić swoimi większymi i mniejszymi sukcesami w walce z chorobą. A osoby spoza forum równiez mogą czytać te posty , jedynie nie mogą komentować.
Avatar użytkownika
ultramaryna
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 20:18
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: zaparciowy,wzdęcia,kolki
Początek choroby: 2005
Dolegliwości ogólnie: częste zaparcia, uporczywe kolki, wzdęcia, gazy, przelewanie w jelitach, uczucie pełności

Re: Blog o IBS czy są zainteresowani?

Postprzez Jar0 » 22 lip 2015, o 15:42

Postaw bloga i podrzuć nam linka. Chorych jest sporo, jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia/pokazania to na pewno chętnych do czytania znajdzie się sporo :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Blog o IBS czy są zainteresowani?

Postprzez hrm » 23 lip 2015, o 09:56

Blog z jednej strony jest na pewno interesującym pomysłem, natomiast realnie musisz się liczyć z poważną "niszowością" tego bloga. Problemy jelitowe niestety nie są tematem chwytliwym społecznie, więc nie masz co liczyć na zbyt szerokie grono czytelników, przynajmniej na starcie. Wypromować się za bardzo też nie masz gdzie, gdyż poza 2-3 forami dla "naszej branży" raczej nie ma miejsc w sieci na taką promocję.

Może na początek spróbuj założyć wątek tutaj na forum i popełnić kilka testowych wpisów. Zobacz jak Ci idzie, jak wygląda pisanie dłuższych tekstów, czy tak naprawdę będziesz mieć o czym pisać. Zawsze potem możesz przenieść teksty na bloga. Pomijając już kwestię, że o ile nie będziesz się koncentrować na aspektach diety i wrzucać praktycznie codziennie jakichś przepisów, to szybko skończy Ci się materiał na treści. Życie codzienne z IBS jest nudne, lub raczej monotonne, bo czasem są dni, że choroba dba byśmy się nie nudzili, choć przeważnie w ten sam, powtarzalny do bólu sposób. A wpisy typu "jakimś cudem mam 5. dzień bez biegunki, wow" raczej nie przyciągną wiernych czytelników.

Jako, że mam trochę wspólnego z tworzeniem w sieci (inna branża, na szczęście ;-)) to od razu uprzedzam Cię, że jeżeli chcesz się ze swoim blogiem promować w mediach społecznościowych, to nie jest to tania zabawa. To, że Twarzoksiążka wyświetla Ci jakiś post/stronę jako proponowaną do polubienia, to jest to pochodna naprawdę konkretnych pieniędzy zainwestowanych przez autora takiej strony (od ok. 100zł w górę za post). I masz zerową gwarancję pozyskania nowych czytelników. Bezpłatnie możesz popełniać posty promujące w grupach tamże, o ile oczywiście moderacja nie postanowi Cię w miarę sprawnie stamtąd wykasować, z rozmaitych powodów. Jedynie co da się zrobić w miarę tanio (lub po kosztach o ile masz trochę wiedzy) to pozycjonowanie w przeglądarce, choć tutaj zawsze możesz wykupić sobie dobre miejsce w sekcji "reklamy".

Być może mój post zabrzmiał jak kubeł zimnej wody, ale po prostu chcę pewne pozornie proste sprawy postawić jasno już na starcie. Sam prywatnie będę czytelnikiem Twojego bloga, oczywiście o ile zdecydujesz się na jego założenie i prowadzenie :-)
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...


Powrót do Wolne rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość