Jak podleczylam ibs

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

Jak podleczylam ibs

Postprzez Magda07 » 25 maja 2015, o 10:29

Witam wszystkich mam na imię Magda i jestem z Radomia.
Z ibsem męczyłam sie przez 8 lat.
Leczyłam sie u rożnych lekarzy i nie przynosiło to wogole żadnego rezultatu.
Brałam chyba wszystkie możliwe leki i straciłam przy tym duża ilośc pieniędzy.
Wszytko rozpoczęło sie gdy byłam w LO w klasie maturalnej.
Pamietam te zwalnianie sie z lekcji ciagle przesiadywanie w tych obskurnych szkolnych toaletach. Był to dla mnie istny dramat.
Całe moje leczenie trwało bardzo długo i nic nie pomagało.
W końcu gdzieś w internecie napotkałam namiar na dr. Ryczkowska z Warszawy. Przepisała mi homeopatie i zioła. Dodatkowo codziennie rano na czczo brałam beneflore. Biegunki minęły. Jednak pozostały okropne wzdęcia i gazy z którymi nie mogłam sobie poradzić. Dalej brałam beneflore ale nawet mimo diety gazy nie mijały. Poddałam sie. Przestałam sie leczyć u lekarzy i innych znachorów. Nie wiem czy nie dostałam depresji. Pewnej nocy gdy z tych wszystkich smutków upiłam sie i siadłam przed komputerem wpadłam na pomysł ze to tez musi być związane z układem nerwowym i być moze brakiem którejś witaminy. Zakupiłam witaminę b12 oraz komplet witamin dla sportowców o dziennej dawce minimum 300% dziennego zalecanego spożycia.
Po około 2 miesiącach pojawiła sie znaczna poprawa wiec zaczęłam eksperymentować dalej. Dokupiłam zma czyli mieszaninę cynku magnezu i witaminy b6. Brałam przed snem. Pomagało bardzo. Wstawałam mniej spięta i wkoncu wyspana. Potem z racji tego iż pale papierosy dokupiłam jeszcze witaminę b17 oraz rem na lepszy sen. Od tamtej pory zapomniałam co to ibs. Dopiero w tamtym tygodniu z powodu wirusowego zatrucia pokarmowego przypomniało mi sie jak kiedyś wyglądało moje życie i to zainspirowało mnie do napisania właśnie tego artykułu. Zaznaczam ze nie jestem żadnym lekarzem i sposób tego dziwnego leczenia bardzo mi pomógł. Dziś pale papierosy i jem hamburgery z McDonalda i nie muszę tego wszystkiego pózniej odsiedzieć.
Avatar użytkownika
Magda07
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 10:26
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 8
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Bonsai » 25 maja 2015, o 15:36

Witaj na forum.

Dzięki za informacje, na pewno będą przydatne - niedobór witaminy b12 może być przyczyną biegunek dlatego warto się przebadać w tym kierunku i uzupełnić ewentualne braki.
Czy udało Ci się ustalić przyczynę niedoboru witamin?
Czy możesz napisać nazwy suplementów i producentów które zażywasz i w jakich dawkach?
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Jar0 » 25 maja 2015, o 18:49

Witaj!

Podpinam się pod pytania Bonsaia. Ja nie potrafię uwierzyć w to, żeby witaminy rozwiązały problem ale sam po sobie wiem, że kiedy brałem regularnie kompleks witamin B (bodajże z Treca, dosyć spore dawki) to wysypiałem się lepiej i miałem zdecydowanie więcej siły do działania. Może coś w tym jest... ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1294
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Jacek » 26 maja 2015, o 12:36

Jar0 napisał(a):Witaj!

Podpinam się pod pytania Bonsaia. Ja nie potrafię uwierzyć w to, żeby witaminy rozwiązały problem ale sam po sobie wiem, że kiedy brałem regularnie kompleks witamin B (bodajże z Treca, dosyć spore dawki) to wysypiałem się lepiej i miałem zdecydowanie więcej siły do działania. Może coś w tym jest... ;)


Ja z kolei zapytam Ciebie - możesz napisać coś więcej o tym kompleksie witamin, który poprawił Twoje wysypianie się ? Mam na myśli konkretne dawki, nazwy itp.
Zbyt lekki sen, nie pozwalający do końca wypocząć, to mój największy problem w ostatnim czasie...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Jar0 » 26 maja 2015, o 13:04

Jacek napisał(a):Ja z kolei zapytam Ciebie - możesz napisać coś więcej o tym kompleksie witamin, który poprawił Twoje wysypianie się ? Mam na myśli konkretne dawki, nazwy itp.

Brałem dokładnie to: http://www.trec.pl/vitamine-b-complex-60-cap.html Dawki są dosyć spore ale tym się nie przejmowałem wcale bo dawkowanie witamin wg RDA to śmiech na sali. Jedną kapsułkę na dzień brałem. Zazwyczaj do głównego posiłku. Ja widziałem różnicę w samopoczuciu zapewne dlatego, że moja dieta jest bardzo monotonna i możliwe, że pozbawiona właśnie tych witamin :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1294
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Magda07 » 26 maja 2015, o 14:55

Ok więc tak:
Komplex Witamin z firmy Scitec Nutrition nazwa: Daily vita-min
Witamina B12 firma Vitamins Because
Witamina B17 firmy Polskiej Eka Medica
Witamina D3 firmy Doctors Best
To wszystko razem biorę zaraz po przyjściu z pracy po 1 kapsułce.

Przed snem lub jak kto woli na lepszy sen:
ZinMag6 firmy UNS jest to świetne połączenie magnezu cynku i wit b6 pomaga wywołać sen
oraz REM+ firmy 4+Nutrition- to dopiero działa skutecznie- ja zawsze poł godziny po zażyciu już śpię :)
Oczywiście te 2 suplementy też po 1 kapsułce pół godziny przed snem.
Ostatnio edytowano 26 maja 2015, o 17:29 przez Magda07, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Magda07
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 10:26
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 8
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez pablos3744 » 26 maja 2015, o 17:13

Chyba tez spróbuje suplementacje wit b12 w takim razie. Mam wit D3 ale mam wrażenie że rano po niej mam ludźny stolec xd
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 538
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez stan » 27 maja 2015, o 12:06

Czesc Magda! Moglabys napisac jak wychodzila u Ciebie morfologia?
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez Magda07 » 27 maja 2015, o 16:03

Morfologia była zawsze w normie.
Avatar użytkownika
Magda07
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 10:26
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 8
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Jak podleczylam ibs

Postprzez stan » 27 maja 2015, o 21:37

Kurde, to tylko ja tutaj mam anemie? Zawroty glowy? :)
Avatar użytkownika
stan
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Następna strona

Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości