Bioenergoterapeuta

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

Bioenergoterapeuta

Postprzez joaste » 28 mar 2011, o 21:02

Czy ktos kiedykolwiek zasiegal pomocy u takiej osoby? Ja szczerze, bylam pare razy i moge powiedziec ze widzialam pewne poprawy. Po wizyciu objawy sie nasilaly przez pare dni, czulam sie coraz gorzej a potem nagle przez tydzien funkcjonowalam jak normalny czlowiek :)i tak do nasteonej wizyty. Ale akurat to sie dzialo kiedy diagnoza wlasnie padla, stosowalam leczenie jakimis preparatami od lekarza no i to co zalecal mi bioenergoterapeuta i troche sie zamieszalam. Nie wiedzialam co mi tak naprawde pomaga wiec doszlam do wniosku ze najpierw postawie na lekarzy i ich ,cudowne' leki a potem wroce do niego. Jak na razie leki nie pomagaja i planuje wrocic do tego magika :)jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez Przemek » 29 mar 2011, o 11:35

Ja nigdy nie próbować takich technik. Sprostuj nam też, jaki rodzaj IBS'u ci doskwiera, zaparciowy czy biegunkowy (a może mieszany)?

Jak wyglądała twoja wizyta u tego bioenergoterapeuty?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez joaste » 29 mar 2011, o 15:04

Ja mam biegunkowo-zaparcioa, z przewaga tego pierwszego ;)

Jezeli chodzi o wizyte, to tez pewnie kwestia psychiki. jezeli sie w to wierzy to moze pomoze. Ciezkio mi wytlumaczyc jak wygladala wizyta, moze to dziwnie zabrzmiec :PPolegalo to na tym ze przesuwal swoje dlonie wzdluz ciala i 'odganial zle energie' czulam cieplo, bol wszystko, mieszane uczucia. Potem zalecil mi jakie ziola moge pic np. kminek z majerankiem, suchy ryz popity woda lub soda oczyszczona. Jeszcze tez nastawial mi kregi, mam jedna noge krotsza od drugiej i mi sie troche poprzesuwaly ;)

Definicja z wikipedii:
Bioenergoterapia - jedna z odmian medycyny niekonwencjonalnej, opierająca się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty, jego wiedzy i umiejętności pracy z ludźmi. Bioenergoterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka (w medycynie chińskiej owe kanały nazwane są "meridianami"), co rzekomo umożliwia organizmowi powrót do homeostazy i samozwalczania choroby. Współczesna nauka nie potwierdza jednak istnienia wymienianych właściwości energetycznych bioenergoterapeuty, ani kanałów energetycznych (meridian).
Istotą bioenergoterapii ma być badanie oraz korygowanie zaburzeń energetycznych w polu bioplazmatycznym człowieka - zwanym aurą - za pomocą strumienia energii. Zgodnie z niepotwierdzoną badaniami teorią, ludzka aura zawiera 7 warstw. Warstwy te są odpowiedzialne za stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego, a co za tym idzie psychicznego. Wszelkie choroby somatyczne i psychiczne są wg teorii odzwierciedlone i widoczne w ludzkiej aurze. Zadaniem bioenergoterapeuty jest zlokalizowanie owych zaburzeń i dokonanie korekty, mające na celu usunięcie blokad energetycznych, co ma być równoznaczne z odzyskaniem przez pacjenta zdrowia. Według bioenergoterapeutów, do wyleczenia wymaganych jest kilka zabiegów.
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez renka » 4 kwi 2011, o 19:04

Nie wiem, może mam złe podejście ale ja w taką metodę specjalnie nie wierzę.
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez Przemek » 5 kwi 2011, o 09:34

Jeśli to bioenergoterapeutowanie działa na stres, to czemu nie ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez joaste » 7 kwi 2011, o 07:26

ja poszlam tam z takim samym podejsciem ;P dlatego bylam troche zaskoczona tym co tam sie dzialo :)
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch

Postprzez Moniss21 » 18 paź 2011, o 08:07

Czesc...

Ja cierpie raczej na zaparcia, ale tez mi sie pojawiaja biegunki i okrtune gazy...

Od praktycznie juz miesiaca chodze na silownie i na basen. Cwicze generalnie brzuch - brzuszki i troche nogi etc., urzywam tez tej nowoczesnej maszynki wibrujacej haha spedzam jakies 30-45min i potem wskakuje do basenu co prawda malutkiego ale poplywac mozna i tak sie mocze jakiesc 15-20min plywajac. Staram sie jesc na kolacje owoce choc nie zawsze, ale staram sie.... Szczerze wam powiem ze czuje poprawe.
Lykam nadal Debridad o Debretin jak kto woli. Staram sie inie denerwowac. Generlanie to po takich cwiczeniach nawet poprawil mi sie humor. Na wiosne mam zamiar przyjechac do Polski zrobic pare sesji z psychologiem, zeby sie odstresowac, bo to jest moj odwieczny problem , ktory spowodowal caly ten zament z chorymi jelitami. Mam nadzieje ze mi pomoze chociaz troche, bo mam na´rawde wszytskiego dosyc. Jedna rzecz ktora wam polecam przebywajcie w gronie ludzi ktorzy maja dobry humor i pozytywna energie...pomaga....
Pozdrawiam i mam nadzieje ze sie zapiszecie na fitness....pomaga!!!!
Avatar użytkownika
Moniss21
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 07:45
Początek choroby: 0

Re: Bioenergoterapeuta

Postprzez Jar0 » 18 paź 2011, o 10:52

Pragnę nadmienić że ten temat niekoniecznie związany jest z fitnessem i psychologiem... Jeśli chcesz się podzielić jakimiś cennymi uwagami to możesz założyć sobie stosowny temat.

Cieszę się jednak że coś Ci pomaga ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata


Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość