Gdzie pracujecie?

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez flower » 28 lis 2012, o 11:46

beatrycze441 napisał(a):A co pomoże psycholog? Zresztą w moim przypadku jakiekolwiek wyjście z domu ("do ludzi") jest poważnym problemem, a nawet koszmarem. A jeszcze mówić komuś o tych sprawach to wstyd...


sama sobie odpowiedzialas na pytanie :)))
takei zachowanie to jest problem jak sama mowiesz, wiec jak sama sobie z nim nie umiesz poradzic to trzeba isc do specjalisty.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 343
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Jacek » 28 lis 2012, o 13:34

izuskajjj napisał(a):Sądzę, że psycholog to dobra sprawa sama zaczynam od poniedziałku bo gdy poukładamy sobie sprawy i nauczymy się radzić sobie ze stresem będzie nam lepiej. Takie jest moje zdanie. Ale wiem, że to ciężki temat bo ja też boję się opuszczać domu albo miejsca gdzie jest blisko toaleta.


Stres nie jest przyczyną IBS, co najwyżej zaostrza objawy tej choroby.

Psycholog najczęściej nie zna się na tej chorobie i może narobić więcej szkody niż pożytku, jeśli zacznie opowiadać, że "ta choroba jest tylko w Twojej głowie" co jest ewidentną nieprawdą.
Poza tym pewnie powie, że "należy zmienić styl życia", "unikać stresu", "nie bać się wychodzić z domu" "udowodnić sobie samemu, że tak naprawdę nic nam nie dolega", "nie poddawać się" i tym podobne mądrości.
Problem pojawi się wtedy, kiedy pacjent w to uwierzy i zrezygnuje z opieki DOBREGO gastrologa.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 693
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez flower » 30 lis 2012, o 08:12

Jacku to ze twoje doswiadczenia sa negatywne nie znaczy ze innych tez, jesli dziewczyna pisze ze to jest tylko w momencie jak ma gdzies wyjsc itp to jest to sprawa lękowa.
Psycholog tyle jej zaszkodzi co pomoze chociazby ogarnac to zeby sie nie bała życ po prostu i wychodzic na ulice. Mnie psycholog nigdy nie powiedzial ze mam unikac stres- bo to brzmi w dzisiejszych czasach jak kiepski zart, wlasnie ma ja nauczyć reagowania na stres i odpowiednich zachowan.Nauczyc zmiany reagowania.
Jesli badania zlecone od gastro wychodza ok to wtedy wiadomo ze przyczyna jest gdzie indziej.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 343
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Jacek » 30 lis 2012, o 14:25

flower napisał(a): Jesli badania zlecone od gastro wychodza ok to wtedy wiadomo ze przyczyna jest gdzie indziej.


IBS nie jest wykrywany przez standardowe badania, bo jak do tej pory nie odkryto biomarkera charakterystycznego dla tej choroby. Dlatego IBS diagnozuje się na podstawie kryteriów rzymskich.
Prawidłowe wyniki badań zleconych przez gastrologa świadczą jedynie o tym, że wykluczono chorobę Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita. Nie znaczy to jednak, że z jelitami jest wszystko w porządku.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 693
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Maja » 2 cze 2013, o 10:03

Ja jestem urzędasem :/
I jak już wspomniałam w innym wątku, warunki "toaletowe" w robocie mamy beznadziejne - jedna toaleta na piętrze dla ok. 60 osób.
Często pracuję "w terenie", co czasem jest lepsze, bo można - gdy przypili - trafić na fajniejszego klopa. Choć gdy się jedzie 3 godziny i przypili, to już fajnie nie jest...
A ponieważ na dodatek cierpię na chorobę lokomocyjną, przed jazdą (byle nie autobusem) muszę mieć pusty żołądek, więc gdy trafiają się robocze wyjazdy, mam rozregulowaną przemianę materii, bo jem dopiero pierwszy posiłek o 17... Długa historia..

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Maja
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa - Bydgoszcz
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, skurcze, bóle, biegunka

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Polerka » 10 lip 2013, o 22:23

W banku. Mała placówka, także do toalety nie ma kolejek. Dzięki Bogu ;p
Ostatnio edytowano 29 sie 2013, o 20:22 przez Polerka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Polerka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 11:14
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: skurcze

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez flower » 22 lip 2013, o 08:05

Maja napisał(a):więc gdy trafiają się robocze wyjazdy, mam rozregulowaną przemianę materii, bo jem dopiero pierwszy posiłek o 17... Długa historia..

Pozdrawiam.


Jeju nie wyobrazam sobie tyle nie jesc, predzej bym chyba zemdlala.Takie rozregulowanie nie jest dobre, bo trudno doprowadzic uklad pkarmowy do porzadku. Moze sprobuj malymi krokami cos zmienic?
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 343
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Bryniuk » 27 lip 2013, o 21:46

Dorabiałem przez jakiś czas jako informatyk/webmaster przy firmach, teraz patrzę na pracę w czymś większym choć trochę boję się korpo.
Avatar użytkownika
Bryniuk
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 21:37
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle brzucha, niestrawność

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez pidzamka81 » 1 sie 2013, o 11:03

W szkole na świetlicy.
Od tego roku na urlopie dla poratowania zdrowia.
Avatar użytkownika
pidzamka81
 
Posty: 81
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 22:24
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Re: Gdzie pracujecie?

Postprzez Domino » 2 sie 2013, o 07:15

Ja aktualnie studiuję i się praktykuje :)
Avatar użytkownika
Domino
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 09:10
Wariant IBS: wzdęciowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: opuchnięty brzuch

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości