Leki działające na układ nerwowy

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez stripped » 7 paź 2015, o 20:47

Biorę czasem Valerin czy jakieś delikatne lekki pomagające zasypiać. Mam raczej dobre odczucia, o ile to nie placebo to działają dobrze, wspomagająco.
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 324
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez wwolf1987 » 10 paź 2015, o 09:50

Ja stosowałem kiedyś afobam, mam tego jeszcze sporo i raczej nie będę używał.
Avatar użytkownika
wwolf1987
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 paź 2015, o 13:01
Wariant IBS: biegunkowo - wzdęciowy
Początek choroby: 6
Dolegliwości ogólnie: ból brzucha, wzdęcia, biegunki

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez artega7 » 9 maja 2016, o 18:30

Ja próbowałem już kilku leków w różnych dawkach i nadal szukam. Na szczęście psychiatra miał już do czynienia z osobami z IBS, więc stara się znaleźć leki które będą na mnie działać.
- Sulpiryd
- Tranxene (klorazepat dipotasowy)
- Fluanxol (flupentiksol)
- Pramolan (chlorowodorek opipramolu)
Jeśli chodzi o leki wymienione powyżej to nie zaobserwowałem pozytywnych skutków. Jedynie przy określonej dawce pramolanu byłem senny.
- Efevelon SR (wenlafaksyna)
W przypadku efevelonu, zaobserwowałem, że jestem bardziej spokojny, nie myślę już, że będę musiał iść do toalety itp. Brałem dawkę 1 tabletka 75mg rano. W moim przypadku lek w małym stopniu wyciszył pracę jelit. Co ciekawe przy większej dawce było gorzej, bo zaczynała się biegunka.
Obecnie testuję następne leki. Jak coś zaobserwuję to napiszę.
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez Jacek » 10 maja 2016, o 13:36

Jeśli psychiatra naprawdę miałby pojęcie o IBS, to odesłałby pacjenta do gastrologa, bo IBS to nie działka dla psychiatry.
Być może Twoim problemem jest jakaś nerwica, natomiast nie należy tego mylić z IBS.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez artega7 » 10 maja 2016, o 19:54

Jacek napisał(a):Jeśli psychiatra naprawdę miałby pojęcie o IBS, to odesłałby pacjenta do gastrologa, bo IBS to nie działka dla psychiatry.
Być może Twoim problemem jest jakaś nerwica, natomiast nie należy tego mylić z IBS.


U gastrologów już się leczyłem i nic mi nie pomogło. Czytałem trochę o IBS i często jedną z przyczyn są zaburzenia jelitowego układu nerwowego, na który wpływ ma stres. A to jest dziedzina dla psychiatry. Jak dla mnie obojętnie jak się nazywa to schorzenie, byle znaleźć jakiś lek, który mi pomoże
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez Jacek » 11 maja 2016, o 12:49

Na zaburzenia pracy jelitowego układu nerwowego wpływ ma nie tylko stres (choć w zdecydowanej większości polskiej literatury, która nie przyjmuje do wiadomości postępów w badaniach nad IBS, jest to tak przedstawiane), ale również nieprawidłowości w pracy i ilości komórek enterochromafinowych, które z kolei powodują wytwarzanie zbyt dużej ilości neuroprzekaźników występujących w jelitach. Zbyt duża ilość tych neuroprzekaźników (serotonina, histamina), powoduje rozregulowanie jelitowego układu nerwowego.
Ciekawe czy psychiatra opowiadał Ci o tym, czy skupił się tylko na formułce, że "IBS to sprawa stresu i złej diety".

Generalnie działa to w ten sposób: gastrolog spławia pacjenta, bo nie umie mu pomoc, a psychiatra z kolei nie przepuści żadnej okazji, aby wcisnąć komuś leki przeciwdepresyjne.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez artega7 » 22 lip 2016, o 05:29

Dopiszę dalej co stosowałem:
- Amitriptylinum VP (amitryptylina)
- Tianesal (tianeptyna)
Po pierwszym leku nie widziałem poprawy, po drugim było nawet gorzej niż normalnie.
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez artega7 » 13 lut 2017, o 10:43

Próbowałem również:
- Escitil (Escitalopramum)
- Efevelon SR (Venlafaxinum)

Ale nie pomogły. :|Szukam dalej skutecznego leku.
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Re: Leki działające na układ nerwowy

Postprzez artega7 » 19 mar 2017, o 11:27

Zdaję relację z kolejnej próby leku i wydaje mi się, że znalazłem działający w moim przypadku specyfik. :D:D:D
Biorę teraz SERONIL 20mg (fluoxetinum)(SSRI) czyli dawny Prozac. Moja kuracja trwa już prawie dwa miesiące i od dobrego miesiąca widzę poprawę.
Zaczynając od początku, przez około tydzień lub dwa czułem senność która przeszła, po 3 tyg. zacząłem widzieć pozytywne efekty. Obecnie wystarczy mi tylko jedno ranne wypróżnienie. Nie czuję już dyskomfortu i nie przejmuję się, że mogę dostać biegunki. Ze skutków ubocznych pojawiło się u mnie więcej wzdęć, ale głównie rano i wieczorem, ale ich ilość jest do zaakceptowania i w pomagają leki typu ulgix wzdęcia.
Na forum ten lek polecała mi też użytkowniczka Magdalenqa.
Na pewno nie ma się co zrażać, mi pomógł dopiero 10 lek z grupy leków działających na układ nerwowy. W tym temacie wymieniłem wszystkie, które testowałem. Szukałem odpowiedniego leku ponad 1,5 roku, ale wiadomo leki tego typu niestety trzeba brać przez dłuższy czas zanim pojawią się jakieś efekty.
Avatar użytkownika
artega7
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 20:01
Lokalizacja: Ostrowiec ŚW.
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: Biegunka

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 1 gość