Krew w stolcu

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największym problemem są zaparcia.

Krew w stolcu

Postprzez Sosemigo » 6 sie 2016, o 19:05

Mam od 3 dni krew w stolcu - oraz krwawienie bez oddawania stolca - wypływa samoistnie krew i śluz) i się zastanawiam, co to może być... kolono już miałam ponad miesiąc temu, nic nie wykazała (tzn jeden mały polip usunięty, ale to było tak dawno, że nie wiąże ew krwawienia z tym faktem). Hemoroidów nie mam, albo nic o nich nie wiem - a nawet jeśli bym miała, to czemu nie zostały ujawnione podczas kolono?

Krew jest żywa-czerwona-jasna, więc raczej nie z wysokich partii - tylko gdzieś z końca. A przecież w kolono wszystko było ok. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

PS. Wizyte u gastro mam za miesiąc - w tym czasie mam zrobić badania z kału - na pasożyty, lamblie i posiew. Na krew utajoną nie dostałam zlecenia. Zastanawiam się, czy czekać ten miesiąc, czy iść teraz do kogoś innego wcześniej - tyle że nie mam gotowych badań, więc nie wiem co i jak mogą mi bez tego zdiagnozować...

PS2. Nie mam zaparć chwilowo - od ok miesiąca udaje mi się jakimś cudem trzymać taką dietę, że w zasadzie codziennie i bezproblemowo odwiedzam toaletę - nie ma parcia, wysilania się. Więc w ogóle głupieję, co się teraz dzieje z tą krwią... i oczywiście blady strach
Avatar użytkownika
Sosemigo
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lip 2016, o 13:32
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: bóle brzucha, przelewanie, wzdecia, zaprcia

Re: Krew w stolcu

Postprzez Jar0 » 7 sie 2016, o 07:02

Oczywiście krew to nic fajnego, sam cierpnę jak widzę jakieś jej ślady w toalecie. Najlepiej by było gdybyś wybrał się do lekarza wcześniej, może do proktologa? Co do wykrywania hemoroidów w trakcie kolonoskopii to ja nie do końca temu wszystkiemu ufam...

Dobrze by było zrobić rekto/sigmoidoskopię, tak dla pewności.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata


Powrót do Wariant zaparciowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości