Śluz

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.

Śluz

Postprzez Jar0 » 12 sie 2012, o 11:36

Czy ktoś z cierpiących na biegunkowego IBSa spotkał się ze śluzem w kale?

U mnie zdarzył się on kiedyś, przy czym biegunka wtedy spowodowana była silnym stresem. Zazwyczaj był to śluz w kale. Jednak to co wczoraj się wydarzyło w moim brzuchu przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Cały dzień bolał mnie brzuch i miałem ochotę co 5 minut iść do łazienki. Uspokoiło się to po czym poczułem naglą potrzebę. Okazało się jednak, że zamiast się załatwić normalnie, wyleciał ze mnie sam śluz... Nie było tego dużo... Miał ktoś też tak kiedyś...?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 907
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Śluz

Postprzez Przemek » 12 sie 2012, o 14:06

Ja nie.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Śluz

Postprzez piter » 12 sie 2012, o 19:57

Jar0 napisał(a):Czy ktoś z cierpiących na biegunkowego IBSa spotkał się ze śluzem w kale?

U mnie zdarzył się on kiedyś, przy czym biegunka wtedy spowodowana była silnym stresem. Zazwyczaj był to śluz w kale. Jednak to co wczoraj się wydarzyło w moim brzuchu przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Cały dzień bolał mnie brzuch i miałem ochotę co 5 minut iść do łazienki. Uspokoiło się to po czym poczułem naglą potrzebę. Okazało się jednak, że zamiast się załatwić normalnie, wyleciał ze mnie sam śluz... Nie było tego dużo... Miał ktoś też tak kiedyś...?


Ja miałem śluz w kale ,ale wylatywał razem z kałem -nigdy nie sam i kał śmierdział stęchlizna.Okazało się, że były to kolonie grzybków Candidia. :shock:
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Śluz

Postprzez Jar0 » 12 sie 2012, o 20:37

Muszę to iść sprawdzić. Zrobię posiew kału bo zaczynam mieć tego dość. Żaden z lekarzy mi tego nie proponował ale chyba się zdecyduję.

Jak już wspomniałem, nie było tego dużo i wyglądało to raczej jak przeźroczysta wydzielina z nosa. Z tego co gdzieś wyczytałem w necie, najpewniej jest to śluz pochodzący bezpośrednio z jelita grubego.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 907
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Śluz

Postprzez piter » 13 sie 2012, o 06:52

Jar0 napisał(a):Muszę to iść sprawdzić. Zrobię posiew kału bo zaczynam mieć tego dość. Żaden z lekarzy mi tego nie proponował ale chyba się zdecyduję.

Jak już wspomniałem, nie było tego dużo i wyglądało to raczej jak przeźroczysta wydzielina z nosa. Z tego co gdzieś wyczytałem w necie, najpewniej jest to śluz pochodzący bezpośrednio z jelita grubego.



Posiew kału przy tej chorobie powinien być robiony w pierwszej kolejności.Czesto mam wrazenie, że lekarze mają przykaz odgórny,aby wystawiać jak najmniej skierowań na badania, co by kosztów nie generować.
Ostatnio edytowano 13 sie 2012, o 06:56 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Śluz

Postprzez Jar0 » 13 sie 2012, o 06:55

No widzisz a ja do tej pory go nie miałem zrobionego :DMój gastroenterolog go nigdy nie zalecił a profesor u którego byłem kazał tylko powtórzyć inne badania. Na początku mojego leczenia dostałem Xifaxan więc może to miało załatwić sprawę... Poprawy brak oczywiście ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 907
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Śluz

Postprzez piter » 13 sie 2012, o 07:19

Jar0 napisał(a):No widzisz a ja do tej pory go nie miałem zrobionego :DMój gastroenterolog go nigdy nie zalecił a profesor u którego byłem kazał tylko powtórzyć inne badania. Na początku mojego leczenia dostałem Xifaxan więc może to miało załatwić sprawę... Poprawy brak oczywiście ;)



To chyba czas zmienić lekarzy
:D
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Śluz

Postprzez Jar0 » 13 sie 2012, o 07:24

Szczerze powiedziawszy to ja już nie wiem do kogo się zgłosić. Na ten tydzień planuję jeszcze jedną wizytę u gastroenterologa bo ten śluz mnie wyprowadził z równowagi...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 907
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Śluz

Postprzez Przemek » 13 sie 2012, o 09:29

Czym dokładnie jest ten posiew kału? Lekarka skierowała mnie na badanie kału pod kątem bakterii, grzybów i Lamblii. To coś ponad te badania?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Śluz

Postprzez piter » 13 sie 2012, o 09:57

Przemek napisał(a):Czym dokładnie jest ten posiew kału? Lekarka skierowała mnie na badanie kału pod kątem bakterii, grzybów i Lamblii. To coś ponad te badania?
Dokładnie, to jest badanie na posiew kału
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Następna strona

Powrót do Wariant biegunkowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości