Przyplątało się dziwne choróbsko...

Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez scathlock » 26 cze 2013, o 11:10

... które zaczęło się od tego, że dostałem wysokiej gorączki, która nie schodziła poniżej 38 stopni. Do tego ból głowy i ogólne rozbicie, ciężko zebrać się z łóżka, ale poza tym brak jakichkolwiek innych objawów.
Poszedłem do lekarza i dostałem Pyralginę, no bo przecież nie wiadomo co mi jest, skoro nie ma sensowych objawów, i do tego skierowanie na badania (krew + mocz, mówiąc ogólnie).
Po dwóch dniach gorączka ustąpiła całkowicie jak ręką odjął (ach, cudowna Pyralgina), za to pojawiły się biegunki (ale zupełnie inne, niż te przy IBS) i bóle żołądka. Zero wymiotów czy nudności. W międzyczasie okazało się, że wyniki badań nie wyszły zbyt dobre, więc ponownie udałem się do lekarza, no ale przecież lekarz nadal nie będzie wiedział co mi jest, bo te wyniki mówią tylko, że jest infekcja, ale nie mówią w którym miejscu. Jako, że pochwaliłem się tymi biegunkami i IBS-em to dostałem Xifaxan. I tyle w temacie diagnostyki i leczenia.
Mija drugi dzień przyjmowania Xifaksanu, biegunka jak była, tak jest i podobnie ma się sytuacja z bólem żołądka. Swoją drogą dziwna ta biegunka, bo robię często, ale w małych ilościach i nie ma przy tym żadnego bólu, ani nagłego parcia, tak jak jest w przypadku IBS.
Przechodząc do meritum - przechodziliście kiedyś coś takiego lub mieliście styczność? Wiem, że niektórzy mają tutaj całkiem szeroką wiedzę, może coś przychodzi do głowy?
Avatar użytkownika
scathlock
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 11:14
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka

Re: Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez Jar0 » 26 cze 2013, o 12:23

Może to "zwykła" jelitówka? Może jednak warto jeszcze uderzyć do jakiegoś lekarza?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 905
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez scathlock » 26 cze 2013, o 12:59

To już będzie trzeci lekarz w tym tygodniu...
I tak pewnie pójdę jak nie przejdzie, ale poczekam jeszcze chociaż do piątku. Zwykłe jelitówki już miewałem nieraz, ale czegoś takiego jak teraz, to jeszcze nigdy.
Avatar użytkownika
scathlock
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 11:14
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka

Re: Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez Jacek » 27 cze 2013, o 11:04

Też w pierwszym momencie pomyślałem o "zwykłej jelitówce". Ale takie coś powinno przejść po najwyżej trzech dniach.
Nie podejmuję się spekulować co to może być. W każdym razie gorączka, to jak dla mnie sygnał, że dzieje się coś, czego nie powinno się lekceważyć.

Mogę poradzić tylko jedno, aby nie mówić na początku lekarzowi, że chorujesz na IBS. Wielu lekarzy słysząc te magiczne trzy literki, zwalnia się całkowicie z dalszej opieki nad pacjentem i daje coś na odczepnego - w Twoim przypadku jest to Xifaxan, ale równie dobrze mógłby to być Duspatalin albo Debridat.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 537
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez Luckitrans » 27 cze 2013, o 16:37

Idź jak najszybciej do lekarze żebyś się nie odwodnił.... Moim zdaniem nie ma na co czekać... może da Ci jakieś leki i trochę Ci przejdzie. Nie ma sensu, żebyś się męczył.... A co poprzedni lekarze mówili? Daj znać czy Ci przeszło albo co lekarz stwierdził. Trzymaj się...
Avatar użytkownika
Luckitrans
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 14:28
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, gazy

Re: Przyplątało się dziwne choróbsko...

Postprzez scathlock » 27 cze 2013, o 19:35

Raczej się nie odwodnię bo dużo piję i mam specyfiki na uzupełnienie elektrolitów. Ogólnie mówiąc, to wszystko przechodzi powoli samo, więc nie ma obaw. ;)
Avatar użytkownika
scathlock
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 11:14
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka


Powrót do Dolegliwości inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości