Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Zapewne każdy, kto udał się do lekarza, wie już, że najważniejsza jest dieta. Jeśli chcecie o niej porozmawiać to dział ten powstał właśnie w tym celu.

Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez rafał222 » 24 lut 2015, o 16:08

witam wszystkich.
Mam do was pewne pytanie. Gdyż nie wiem jak przyrządzić w miarę smaczne jedzenie stosując dietę niskiego FODMAPu i chciałbym zakupić książkę z przepisami ( http://www.amazon.com/IBS-Master-Plan-a ... aster+plan ).
Czy ktoś miał może z nią styczność ? Jeśli tak to prosiłbym o opinie czy warto kupić (jeśli ktoś korzysta z jakiejś innej to również prosiłbym o tytuł).

Swoją drogą ta Pani ma również swój kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UCQh3-- ... vJCyxMcGZA . Znajdują się tam między innymi przepisy dla nas. Na razie korzystałem z jednego na wołowe burgery i muszę przyznać że były smaczne i nie leżały mi na żołądku.
A i ta Pani też ma ibs podobno.
Avatar użytkownika
rafał222
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 22:26
Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez nenka132 » 24 lut 2015, o 22:43

tez ogladam jej programy ,ja stosuje diete okolo tygodnia ,wypisalam sobie produkty ktore moge jesc w diecie fod map ,nastepnie przyzadzam sobie potrawy ,zawsze cos tam wymysle ,chociaz niepowiem jest ciezko ,mysle jednak ,ze to kwestia czasu .po tygodniu stosowania diety moge stwierdzic ze naprawde widze poprawe moj brzuch nie jest wzdety i nie mam przelewania luzny stolec mam na rano ale przewaznie jeden .czytalam tez duzo o zakwaszeniu organizmu i polaczylam ze soba te diety ,do tej diety przekonaly mnie moje bole stawow ,sucha skora itd zobaczymy co bedzie dalej . Na efekty potrzeba dluzszego czasu ,mysle jednak ,ze to odpowiednie odzywianie przy ibs .
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez limanowa » 28 lut 2015, o 21:23

są takie fajne stronki, że wypisujesz produkty jakie aktualnie masz w kuchni i program dobiera ci potrawy z nich
Avatar użytkownika
limanowa
 
Posty: 31
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:17
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: problemy ranne, ciągłe parcie na stolec

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez Anjaa » 5 mar 2015, o 14:27

Dzięki za poleconą książkę, już zamówiłam.
Wypróbowałam dwa przepisy tej pani i muszę przyznać, że bardzo smaczne, nawet moim zdrowym domownikom smakowało. :D
Dla nenki i innych znających Deutsch, strona z dietą gaps http://diefodmapkoechin.com.
Według ostatnich danych dotyczących ibs, jest to najbardziej skuteczna dieta, jeżeli chodzi o łagodzenie objawów ibs i wielu ibeeswców w Niemczech się do niej stosuje.
Avatar użytkownika
Anjaa
 
Posty: 77
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 09:38
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez nenka132 » 5 mar 2015, o 21:47

NA YOU TUBE WPISZ SOBIE REIZDARM TAM JEST TAKI LEKARZ KTORY OPOWIADA GODZINE O IBS POWIEM CI ;ZE BARDZO MADRZE GADA ;WSPOMINA O DIECIE FODMAP : DZIELI ZA LINK NAPEWNO SKORZYSTAM :-)
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez Bonsai » 6 mar 2015, o 12:48

Ja polecam aplikację FODMAP na smartfony, stworzoną przez uniwersytet Monash, który opracował dietę FODMAP.
Aplikacja jest o tyle przydatna, że zawsze pod ręką mamy aktualną listę produktów które są wskazane na diecie.
Aplikacja niestety jest płatna.

http://www.med.monash.edu/cecs/gastro/f ... e-app.html
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 218
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez pablos3744 » 6 mar 2015, o 16:01

słuchajcie a możecie troche po polsku przetłumaczyc trohce produktów itp uczyłem sie trzech jezyków mówie nimi biegle ale niestety to nie angielski:(((((((
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 516
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez Bonsai » 6 mar 2015, o 16:26

Ta lista produktów raczej nie jest pełna, ale na dobry początek dobre i to.
Pełna lista tutaj po angielsku: http://www.ibsdiets.org/fodmap-diet/fodmap-food-list/

warzywa
Ziemniak, Pomidor (unikać cherry), Ogórek, Papryka Zielona, Papryka czerwona, Marchew, Cukinia (1/4 szklanki), Bakłażan, Groch, Dynia, Oliwki, Sałata, Rzodkiew, Kukurydza słodka (niewielkie ilości), Szczypiorek, Kiełki fasoli, Brokuły (małe porcje), kapusta, seler (mniej niż 5 cm łodygi), imbir, jarmuż, pietruszka, szpinak baby,rzepa

owoce
banany, winogrona, kiwi, mandarynki, pomarańcze, ananasy, grejpfruty, cytryny, jagody, truskawki, żurawina, papaja

mleko i produkty mleczne
masło, ser brie, ser camembert, ser cheedar, feta, mozzarella, szwajcarski, jajka, tofu

źródło białka
kurczak, wołowina, wieprzowina, indyk, wędliny bezglutenowe, tuńczyk, łosoś, dorsz, pstrąg, krewetka jagnięcina

pieczywo i produkty zbożowe
pieczywo bezglutenowe, płatki ryżowe, makaron bezglutenowy, makaron ryżowy, ryż biały, brązowy, płatki owsiane, migdały max 15, amarant, kokos, orzechy laskowe, proso, owies, prażona kukurydza, chipsy, tortilla chips (bezglutenowe)

orzechy i nasiona
orzechy włoskie, migdały, orzeszki ziemne, orzechy pekan, orzeszki piniowe, orzechy makadamia, ziarna sezamu, pestki dyni, nasiona słonecznika (wszystkie powyższe w ilości 1 małej garści)

przyprawy
sos rybny, musztarda, oliwa z oliwek, pesto - mniej niż łyżka, masło orzechowe, sos sojowy, sos słodko-kwaśny, ocet balsamiczny

Jak by co mam aplikację FODMAP Monash University - więc jeżeli ktoś by miał wątpliwości odnośnie jakiegoś produktu, czy można jeść czy nie można, niech pisze, sprawdzę.
Ostatnio edytowano 6 mar 2015, o 16:37 przez Bonsai, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 218
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez Bonsai » 6 mar 2015, o 16:33

I szybkie pomysły na posiłki:

Placki ziemniaczane (Ziemniaki, Skrobia kukurydziana, Jajko, Przyprawy (sół,pieprz) - bez cebulli!)
Rosół a'la PHO (Kolendra, Imbir, Sałata, Anyż, Szczypior, Kiełki fasoli mung, Kurczak, Orzechy ziemne), Można też jeść rosół w wersji polskiej tylko bez cebuli
Pasta jejeczna (Jajka, Szczypiorek)
Sałatka makaronowa z kurczakiem (Kurczak, Warzywa, Musztarda lub Jogurt nat., Nasiona (Słonecznik, Dynia), Makaron bezglutenowy, Przyprawy)
Pierś z kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych
Ryż z kurczakiem w sosie pomidorowym
Nalesniki (Jajka, Mąka kukurydziana, Przyprawy, Mleko sojowe)
Omlet (Składniki jak powyżej + warzywa + wędliny bezglutenowe)
Pasztet (Ugotowana Pierś z kurczaka + Marchew + Pietruszka, Zmiksowane z Kaszą jaglaną)

Z przekąsek można np. Czipsy solone, Tortille kukurydziane, Pop Corn
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 218
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Książka Stephanie Clairmont - Low FODMAP

Postprzez pablos3744 » 7 mar 2015, o 07:39

Rozumiem że te wszystkie podane produkty można jeść przy wariancie biegunkowym?
Dzieki Bonsai
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 516
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości