Kolonoskopia cd.

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez piter » 12 wrz 2012, o 11:32

Przemek napisał(a):Jak już będziesz po kolonoskopii, to koniecznie napisz swoje odczucia. Pewnie znajdą u Ciebie jakieś polipy (bo to chyba standard), ale z tego, co widzę, to wycinanie tych polipów jeszcze nikomu nic nie dało...


Jak nie dało moja tesciowa miała wycinane i objawy bólu,biegunki,zaparcia wszystko przeszło.Poza tym polipy sa groźne bo nie leczone/usuniete moga przeobrazić sie w nowotwór.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 12 wrz 2012, o 19:44

Na samo badanie jechałem już na rezerwie. Dzisiaj Fortrans wchodził gładko ale brak sił dopadł mnie niemożliwie. Samo badanie wyglądało tak, że położyli mnie na kozetce (4 osoby były obecne wtedy w gabinecie), dostałem wenflon na rękę i 2 zastrzyki - jeden po którym mocno zakręciło mi w głowie oraz drugi z którego niewiele pamiętam. W trakcie mojego kimania zrobili mi kolonkę i gastroskopię. Z kolonki nie pobrali wycinków ponieważ jelito, na całej długości wygląda na zdrowe. W żołądku znaleźli helicobactera i jak już pisałem w innym wątku - przepuklinę I stopnia. Dostałem leki, dietka i powinno być ok. Badania na helicobactera z kału do powtórzenia za 2 miesiące.

Po przebudzeniu się przez godzinę czułem się jak nawalony ale nic więcej mi nie dolegało. Trochę również było czuć pewien dyskomfort w okolicach tyłka. Ostatecznie mogę powiedzieć, że gastro + kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym jest w zupełności do przeżycia, choć kłopotliwa bo potrzeba drugiej osoby a całość trwała jakąś godzinę zanim się obudziłem. Gastro bez znieczulenia też jest do przeżycia. Najgorsze były moim zdaniem przygotowania i konieczność niejedzenia, która mnie zbiła z nóg.

Martwi mnie tylko to, że nie pobrali wycinków z jelita choćby z czystej ciekawości...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez piter » 13 wrz 2012, o 09:04

No to super ,że już masz to za sobą i wiesz chociaż, że nic tam ci nie urosło.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Przemek » 13 wrz 2012, o 09:07

piter napisał(a):Jak nie dało moja tesciowa miała wycinane i objawy bólu,biegunki,zaparcia wszystko przeszło.Poza tym polipy sa groźne bo nie leczone/usuniete moga przeobrazić sie w nowotwór.


A to przepraszam, ale z tego, co czytałem w necie + relacje znajomej, to wycięcie polipów nie przyniosło wymiernych korzyści. A co do nowotworów to się nie wypowiadam, bo nie wiem.

Jar0: Gratulacje! Zawsze to kolejny krok w walce z tym dziadostwem. Ja swoje doświadczenia opiszę po 22. października ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Sephirot » 13 wrz 2012, o 09:51

Piter jak najbardziej ma racje, po to sie polipy usuwa, bo z czasem mogą podlec przemianie nowotworowej, bądź same w sobie być początkiem nowotworu.
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jacek » 13 wrz 2012, o 10:20

Jar0 napisał(a):Z kolonki nie pobrali wycinków ponieważ jelito, na całej długości wygląda na zdrowe.


To jak chcą stwierdzić czy nie masz np. microscopic colitis ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 697
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez piter » 13 wrz 2012, o 10:28

No właśnie kuźwa u mnie tez było bez biopsji, to jak mają stwierdzić mikroskopowe zapalenie? Ech ci lekarze jak sam nie zażądasz takich badań to oni laskę wykładają.Po najlżejszej linii oporu, :evil:a pacjent cierpi.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 13 wrz 2012, o 11:04

Właśnie od wczoraj siedzę nad tym tematem i kombinuję co zrobić. Okazuje się bowiem, że przypadków lśniących jelit o mikroskopowym zapaleniu jest dość sporo. Lekarz powiedział, że jelito wygląda na zupełnie zdrowe ale jakoś mnie to nie przekonuje. Jestem na tyle zdeterminowany, że jeśli uda mi się zorganizować transport itd. to dam sobie zrobić kolonoskopię jeszcze raz...

Od wczoraj tak mi burczy w brzuchu od tego przeczyszczenia... W nocy był prawdziwy koncert moich kiszek :D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Przemek » 13 wrz 2012, o 11:37

To ja w takim razie chyba poproszę lekarza, żeby tak czy siak pobrał mi wycinek do analizy.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 13 wrz 2012, o 11:48

To też dodatkowo kosztuje ale jeśli możesz to powiedz, że koniecznie chcesz.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości