OB i CRP

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

OB i CRP

Postprzez Jar0 » 29 sie 2012, o 13:50

Czy w trakcie przebiegu Waszych chorób, stwierdziliście jakieś odstępstwa od norm tych dwóch wskaźników? Oczywiście one jeszcze o niczym nie mówią do końca ale jednak...

Ja odkąd pamiętam miałem obydwa wskaźniki w porządku. Nawet w okresie mocnej sraczki. Od kilku dni czuję się wyraźnie gorzej. Zrobiłem badanie i co? OB = 3 a CRP = 16.9 przy normie 5. 2 miesiące temu CRP miałem 0.8 przy tej samej normie...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: OB i CRP

Postprzez Jacek » 30 sie 2012, o 09:54

Oba wskaźniki zawsze mieściły mi się z zapasem w normie.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 538
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: OB i CRP

Postprzez Jar0 » 30 sie 2012, o 16:43

Cóż... Widocznie u mnie coś jest nie tak... : /
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: OB i CRP

Postprzez piter » 30 sie 2012, o 20:57

Jar0 napisał(a):Cóż... Widocznie u mnie coś jest nie tak... : /


U mnie te badania zawsze wypadały ok. Z tego co sie orientuje podwyższone CRP świadczy o stanie zapalnym.
Ostatnio robiłem te badanie na zapalenie prostaty, było to jakiś miesiąc temu i o dziwo wypadło prawidłowo,a nie powinno przy zapaleniu gruczołu krokowego.Urolog powiedziała mi, że IBSowcy często chorują na tę przypadłość choroba nie jest groźna,ale uciązliwa i długo się ja leczy.Niby do gruczołu dostają sie jakieś bakterie o których medycyna jeszcze nie wie bo wyniki posiew nasienia i moczu mam ok i objawy IBSu dawno mi nie doskwierały.Na temat przyczyn IBsu i zapalenia gruczołu krokowego medycyna wie niewiele.Mozna powiedzieć, że wyszedłem z jednej choroby, aby wpaść w drugą :cry:
Ostatnio edytowano 30 sie 2012, o 21:10 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: OB i CRP

Postprzez Jar0 » 30 sie 2012, o 21:08

OB i CRP to bardzo ogólne wskaźniki. Ja jak przechodziłem dość ciężką chorobę autoimmunologiczną to miałem CRP w normie mimo, że prawie jak warzywo byłem... Trochę mnie ten wynik załamał tym bardziej, że od kilku dni w moim brzuchu zachodzą jakieś niezrozumiałe dla mnie zmiany - jeszcze wiekszy ból przed załatwieniem się i po jedzeniu oraz duże ilości śluzu za każdą wizytą w WC.

Zaczyna mi już chyba odbijać z tego powodu bo nic nikt nie wie.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: OB i CRP

Postprzez piter » 30 sie 2012, o 21:13

Jar0 napisał(a): Trochę mnie ten wynik załamał tym bardziej, że od kilku dni w moim brzuchu zachodzą jakieś niezrozumiałe dla mnie zmiany - jeszcze wiekszy ból przed załatwieniem się i po jedzeniu oraz duże ilości śluzu za każdą wizytą w WC.

Zaczyna mi już chyba odbijać z tego powodu bo nic nikt nie wie.



No to szczerze współczuje u mnie w takich momentach pojawiał się lęk i psyche siadało,ale wierzę że się nie poddasz i wyjdziesz z tej choroby.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: OB i CRP

Postprzez Jacek » 31 sie 2012, o 10:58

Jeśli chodzi o anomalia, to robiłem dwa lata temu badanie stężenia kalprotektyny w kale i miałem ten wskaźnik lekko podwyższony, podczas gdy CRP i OB mieściło się z zapasem w normie.

Badanie stężenia kalprotektyny w kale wykonuje się pod kątem rozpoznania stanów zapalnych w jelitach.
Teoretycznie takie wyniki mogłyby potwierdzać teorię niemieckich naukowców o mikrozapaleniach śluzówki przy IBS.

Badanie wykonywałem wysyłając "materiał do badań" do jakiegoś ośrodka w Niemczech, wskazanego zresztą przez poznański Instytut Mikroekologii, o którym rozmawiamy w innym wątku.
Wspominałem już, że niedawno szukałem możliwości wykonania takiego badania w Poznaniu, ale nie udało mi się trafić na żadne laboratorium, które byłoby w stanie wykonać taka analizę.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 538
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: OB i CRP

Postprzez Jar0 » 4 wrz 2012, o 17:09

Dzisiaj odebrałem wyniki krwi. Wszystkie w normie. CRP spadło z 17 prawie do 0.2...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: OB i CRP

Postprzez Sephirot » 28 paź 2012, o 22:09

CRP rośnie w stanach zapalnych, więc ta Twoja "17nastka" mogła wynikać z takowego gdzieś tam się toczącego, który przeszedł bez objawów klinicznych. W dodatku to jest mierne podwyższenie, a skoro spadło to tym lepiej :)
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość